Maja m2

MAJA Złoty Bull

pitbullka, wiek 8 lat.
 
Wygląd: beżowa, bardzo zachudzona.
Charakter: wystraszona, pogubiona. 
Zdrowie: wyniszczona, niewydolność nerek.Maja to 8-letnia pitbullka, która w swoim życiu zaznała bezdomności, pogardy oraz braku opieki, domu, jedzenia i przyjaznego człowieka obok. Błąkała się po polach, po cichu, niczym cień, przemykając i ukrywając się przed ludźmi. W końcu jej stan był tak krytyczny, że dała się złapać. Po kompleksowych badaniach okazało się, że Maja ma niewydolność nerek. Jej problemy zdrowotne są tak poważne, żenajbliższe dni będą decydujące. Pomimo wdrożonego leczenia parametry nerkowe są złe. Oczywiście zdecydowaliśmy się powalczyć o Majeczkę, dać jej prawdopodobnie pierwszy raz w życiu opiekę i leczenie. Czy się nam uda? Liczymy na cud. Na razie walczymy, leczymy, dbamy. Majeczka jest psem, który na pewno nie mieszkał w domu i nie umie sobie poradzić w kontakcie z człowiekiem. Jest psem, który zna tylko jedną strategię na życie - ucieczka. Jest pogubiona i bardzo skrzywdzona ale równocześnie łagodna. I tak biedna, że serce boli, kiedy się na nią patrzy. Na razie dajemy Majeczce leczenie i dużo świętego spokoju. Za tydzień zabierzemy ją ponownie na badania, aby skontrolować, czy kuracja kroplówkami i lekami ma szansę powodzenia. Maja aktualnie przebywa w psim hotelu w Miastkowie. O co prosimy dziś Was?  Dbajcie i kochajcie swoje psy. A jak już powiecie im, że są wspaniałe, to wezprzyjcie nas w walce o zdrowie Mai. Potrzebujemy leków Renalvet, Benacor 5, Ipakitine, Flora Balance i karmy dla nerkowców. Będziemy też wdzięczni za wsparcie finansowe. Bądźcie z nami. Pokażmy Majeczce, że człowiek to nie tylko samo zło. Że są ludzie, którzy niosą ze sobą dobro i dla których ważne sa psie potrzeby.
Dane do przelewów:
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 47/16, 02-091 Warszawa
Nr konta: 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
PayPal:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Koniecznie z dopiskiem: DAROWIZNA MAJA

Maja 1 Maja 2 Maja 3
Maja 4 Maja 6 Maja 7

03.02.2022 Jej odejście bardzo boli. Tak skrzywdzone psy jak ona zapadają w pamięć na długie lata. Znajda, wychudzona, chora. Dziki pies, to pierwsze określenie jakie przychodziło nam na myśl jak ją obserwowaliśmy. Pies, który nigdy nie chodził wyprostowany, gnał ślepo przed siebie na podkulonych nogach. Pies, który załatwiał się pod siebie, spał na tym, aby to ukryć. Pies, który pomimo kilku tygodni spędzonych z ludźmi, mało nawiązał relacje. Pies łańcuchowy. Bez radości. Z włączoną opcją - przetrwać, wydostać się, biec przed siebie. Waleczna Maja. Pitbullka z krwi i kości. Malutka, umięśniona, złowrogo nastawiona do każdej istoty na czterech łapach. Bezproblemowa w kontakcie z człowiekiem, poddańcza do bólu. Trafiła do nas z zaawansowaną, przewlekłą niewydolnością nereczek. Przez cały spędzony u nas czas była intensywnie leczona, tak aby dać jej jak najwięcej dobrych dni.  Maja się u nas bardzo zmieniła i tylko to niesie nam ukojenie. Z psa, który rozwalał klatki w lecznicy, zmieniła się w spokojniejszą sunię, która żyła w domu, bez łańcucha czy budy. Pomimo ogromnego trudu włożonego w budowanie relacji osiągnęliśmy tylko tyle, że Maja pokazywała, kiedy chce wrócić ze spaceru do swojej strefy komfortu. Nie była psem radosnym jak na TTB przystało. Nie była psem, który chciał mieć człowieka blisko. Nie była psem, któremu człowiek jest potrzebny. Mamy jednak wrażenie, że Mai i tak było u nas dobrze. Że pierwszy raz w jej życiu człowiek chciał jej słuchać, że jej pomagał. Że w końcu miała spokój. A ona bardzo ceniła bezpieczeństwo i święty spokój. Wierzymy, że daliśmy Mai ogromnie wiele. Była leczona, była zaopiekowana, była wysłuchana, była wspierana, była szanowana, pomimo dzikości. Na ostatnie tygodnie dostała dopiero to, co powinna mieć ona i każdy pies przez całe swoje życie.
Waleczna Maju... byłaś mega fajterką. Biegaj teraz szczęśliwa, swobodna, luźna, bez ciągle włączonej opcji „przetrwanie”. Nie uciekaj, nie musisz... 

Maja 8

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)