Fundacja AST Fundacja AST

Przyjaciel dla osoby starszej

Dam dom bullowatemu

Przyjaciel dla osoby starszej

Postprzez Psiarenka » 20 Sie 2020, 15:09

Słuchajcie. Moja babcia, lat 77, marzy o psie. Nie chce szczeniaka bo tutaj opiece nie podoła, ale chciałaby dać dom jakiemuś potrzebującemu czworonogowi. Babcia jest w pełni sprawna zarówno fizycznie, jak i umysłowo. Nie jest już tak szybka jak kiedyś, ale naprawdę w pełni sprawna. Mieszka sama, w bloku, na parterze (rodzina jest w razie czego w pobliżu) i chce psa. Dla wszystkich, którzy chcieliby polecić yorka, maltańczyka itp od razu powiem, że dziękuję ale babcia jest konkret i dla niej pies waży nie mniej niż 15 kg. No nic nie poradzę. Moje pytanie? Ma to sens czy nie bardzo?
Psiarenka
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 Sie 2020, 15:08

Re: Przyjaciel dla osoby starszej

Postprzez Darekso » 02 Sie 2021, 12:34

Oczywiście, że ma! Oby więcej takich osób, które się nie boją, tylko chcą uratować kolejne życie! W schroniskach czeka mnóstwo piesków starszych wiekiem, które również zasługują na miłość!

____________________
Polecany dentysta w Warszawie
Darekso
 
Posty: 87
Rejestracja: 26 Cze 2020, 12:07

Re: Przyjaciel dla osoby starszej

Postprzez mariusz947 » 16 Sie 2021, 02:55

Jeśli jest zdrowa i chce to chyba warto.
Zapraszam na mój blog podróżniczy
mariusz947
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 Sie 2021, 02:49

Re: Przyjaciel dla osoby starszej

Postprzez ManiAnia » 28 Paź 2021, 16:01

77 lat to piękny wiek, ale niestety... ciężko przewidzieć każdy kolejny dzień, a piesek to jednak zobowiązanie. Dlatego polecam poszukać pieska, który nie będzie zbyt wiele wymagał, poza jedzeniem, wyprowadzeniem i przytulaskiem :) Bo nawet jeśli babcia czuję się teraz dobrze, to nie polecam branie psa, który lubi i co więcej - potrzebuje się wybiegać. Mój tata np. miał spaniela i wszystko było dobrze, dopóki nie dostał udaru, po którym nie powrócił już do pełni zdrowia. Wychodzenie na spacer ze spanielem, to była dla niego męka... pies tak ciągnął, szarpał... tata nie jedna raz się przewrócił :(
czym jest spedycja?
ManiAnia
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 Paź 2021, 15:55

Re: Przyjaciel dla osoby starszej

Postprzez Hepi » 22 Sty 2022, 18:16

Ciekawy temat, nie spodziewałem się tego
Hepi
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 Sty 2022, 17:42

Re: Przyjaciel dla osoby starszej

Postprzez Zofiejka » 29 Mar 2022, 16:36

uważam że lepszy dla osoby w tym wieku byłby kotek bo nie trzeba wychodzić :) o ile w lato nie ma takiego problemu to zimą najczęściej po prostu się nie chce :)
Zofiejka
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 Mar 2022, 16:10

Re: Przyjaciel dla osoby starszej

Postprzez beata191 » 22 Kwi 2022, 22:36

Super, że osoba w takim wieku nadal ma siły i chęci by zajmować się czworonogiem, piękne! :)
beata191
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 Kwi 2022, 14:20

Re: Przyjaciel dla osoby starszej

Postprzez Darekso » 06 Paź 2023, 11:06

Jeśli chce to czemu nie! Dla osób starszych jednak najlepiej wybrać takie, które nie wymagają mega dużo opieki, np. pekińczyka, shih-tzu, maltańczyk, ale można też wybrać jakiegoś starszego pieska lub seniora :D
Darekso
 
Posty: 87
Rejestracja: 26 Cze 2020, 12:07

Re: Przyjaciel dla osoby starszej

Postprzez Oliwia96 » 02 Lis 2023, 16:14

Uważam, że są to dobre inicjatywy :)
Oliwia96
 
Posty: 20
Rejestracja: 15 Lis 2022, 20:13

Re: Przyjaciel dla osoby starszej

Postprzez Cwilin » 25 Lut 2024, 23:25

To na pewno jest dobry pomysł, jeśli senior jest w stanie się zajmować zwierzakiem. Co innego jeśli sam wymaga opieki, wówczas najlepiej jest zapewnić mu ją w jego własnym domu. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze dla zdrowia psychicznego osoby starszej. Teraz są firmy, które świadczą takie usługi całodobowo, przykładem może być Opieka nad osobami starszymi | Helme Kraków http://helme.com.pl/
Cwilin
 
Posty: 476
Rejestracja: 08 Gru 2021, 13:50

Następna

Wróć do Chcę adoptować

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości