Fundacja AST Fundacja AST

Złoty Bull BONIEK

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Re: Złoty Bull PILNIE SZUKA DT

Postprzez Atewi » 25 Sie 2013, 18:03

Ja też mam sentyment do staruszków. Staruszków i innych "nieadopcyjnych" bid. A do Borysa vel Bońka trudno sentymentu nie mieć ;)
Jest taka Fundacja: Psiegranemarzenia. Oni zajmują się staruszkami, też im się marzy taki ośrodek - dla samych seniorów.
Atewi
 
Posty: 75
Rejestracja: 21 Sie 2013, 20:26

Re: Złoty Bull PILNIE SZUKA DT

Postprzez doddy » 25 Sie 2013, 18:05

Nam się marzy ogólny dla TTB.
Ale myślę, że własne miejsce na ziemi to marzenie większości organizacji. Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary, więc my sobie teraz marzymy tylko. :mrgreen:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Złoty Bull PILNIE SZUKA DT

Postprzez babyjane » 25 Sie 2013, 18:06

doddy napisał(a):Nam dziadki szczególnie leżą na sercu... Strasznie się martwię, że rasa się starzeje i będzie coraz więcej seniorów.
Marzy się nam ośrodek, bo wiemy jak trudno będzie z ratowaniem seniorów za 2 - 4 lata.


mnie przeraża fakt, że coraz mniej w nas ludziach wrażliwości. Jak można wychować psa na wspaniałego członka społeczności, pies jest wierny, służy człowiekowi przez lata i gdy zaczyna się starzeć( gdzie starość u psa (pomijając choroby) to wspaniały okres) wyrzucić go jak śmiecia. Mimo, że mam rasowe suczki przez historię Borysa odechciało mi się szczeniąt, bo niestety rentgena w oczach nie mam i nie jestem w stanie "prześwietlić" ludzi którzy szukają pieska.

Historia rasy w PL jest dość krótka i teraz zaczynają wychodzić owoce nagminnego mnożenia psów TTB, szkoda tylko, ze jak zawsze cierpią ci, którzy sami się nie obronią...
Miracle Ast Team
Titanium Narcotic

viewtopic.php?f=12&t=1728&start=90
Borynioo <3
Awatar użytkownika
babyjane
 
Posty: 606
Rejestracja: 17 Kwi 2012, 18:23
Miejscowość: Jelenia Góra

Re: Złoty Bull BONIEK ma super DT

Postprzez Atewi » 25 Sie 2013, 19:14

doddy napisał(a):Nam się marzy ogólny dla TTB.
Ale myślę, że własne miejsce na ziemi to marzenie większości organizacji. Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary, więc my sobie teraz marzymy tylko. :mrgreen:

Życzę Wam, żeby te marzenia się kiedyś urzeczywistniły. Mimo przeciwności losu. Czasem jednak warto urodzić się w rodzinie Billa Gates'a.

mnie przeraża fakt, że coraz mniej w nas ludziach wrażliwości.

O to, to ..... :evil: :evil:
Atewi
 
Posty: 75
Rejestracja: 21 Sie 2013, 20:26

Re: Złoty Bull BONIEK ma super DT

Postprzez nuka » 25 Sie 2013, 19:52

Patrze na zdjęcia i napatrzeć się nie mogę :D no poprostu babski kròl :mrgreen: świtę ma piękną, cudo
Awatar użytkownika
nuka
 
Posty: 239
Rejestracja: 31 Lip 2013, 19:48
Miejscowość: Warszawa

Re: Złoty Bull BONIEK ma super DT

Postprzez babyjane » 25 Sie 2013, 20:41

nuka napisał(a):Patrze na zdjęcia i napatrzeć się nie mogę :D no poprostu babski kròl :mrgreen: świtę ma piękną, cudo


no obstawę ma, wszystkie samce na dzielni mu zazdroszczą :lol: a on już na szczęście stopuje z miłością :lol:

wiecie co Dziewczyny dla mnie to jest właśnie dziwne, że ludzie nie chcą adoptować starszych psów, one są właśnie najwspanialsze. Dziwi mnie to, jak psu niewiele potrzeba do szczęścia, tak naprawdę co my mu daliśmy :?: Kąt do spania, ciepłą kołderke, troszkę karmy i dużą ilość uwagi i czułości, a on ze smutnego zagubionego psa nagle z dnia na dzień odżył, teraz tylko antenka mu lata i obija o meble :lol:
Miracle Ast Team
Titanium Narcotic

viewtopic.php?f=12&t=1728&start=90
Borynioo <3
Awatar użytkownika
babyjane
 
Posty: 606
Rejestracja: 17 Kwi 2012, 18:23
Miejscowość: Jelenia Góra

Re: Złoty Bull BONIEK ma super DT

Postprzez doddy » 25 Sie 2013, 20:47

Ja często zadaje to pytanie dzwoniącym. Odpowiedzi są dwie.
1. Boją się, że szybko pies odejdzie.
2. Boją się wydatków.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Złoty Bull BONIEK ma super DT

Postprzez babyjane » 25 Sie 2013, 22:02

doddy napisał(a):Ja często zadaje to pytanie dzwoniącym. Odpowiedzi są dwie.
1. Boją się, że szybko pies odejdzie.
2. Boją się wydatków.


niestety czasy są ciężkie, jak to dzisiaj trafnie podsumowała moja mama, na takie coś decydują się tylko tacy psio trzepnięci jak wy. Jednak na naszego Buniulka jest odzew ludzie też piszą na fb i pytają czy nie potrzebujemy wsparcia, karmy, leków. Nam akurat sytuacja materialna pozwala na jego leczenie i zapewnienie mu wszystkiego czego potrzebuje, odsyłamy ich do Fundacji Ast oraz schronisk, bo to co robimy to kropla w morzu potrzeb... :cry:

Powiem szczerze, że ja się obawiam prześwietlenia stawów bo jest wykonywane jak wszyscy wiemy pod narkozą (ale on ma taki kołyszący chód, wydaje mi się, że coś jest nie tak ze stawem biodrowym) no i na kastrację też poczekamy jeszcze troszkę. Chyba bym umarła jakby mu się coś stało. Przeżyłam już eutanazje mojej ukochanej staruszki bokserki i szczerze mówiąc było to jedno z najgorszych doświadczeń w moim życiu...
Miracle Ast Team
Titanium Narcotic

viewtopic.php?f=12&t=1728&start=90
Borynioo <3
Awatar użytkownika
babyjane
 
Posty: 606
Rejestracja: 17 Kwi 2012, 18:23
Miejscowość: Jelenia Góra

Re: Złoty Bull BONIEK ma super DT

Postprzez wronka » 26 Sie 2013, 08:21

Jasne, że każda narkoza to stres dla opiekuna, zwłaszcza w przypadku zwierzaka w podeszłym wieku, ale dla pocieszenia powiem Wam, że moja Shar, która ma 10 lat, w ciągu ostatnich 10 tygodni musiała być usypiana 3 razy: dwa pierwsze zabiegi były planowane i nie można było ich przekładać, bo suczka trafiła do schroniska z guzami nowotworowymi (lekarz stawierdził, że nie można czekać), trzeci - spontaniczny ( ;) ) - ze względu na olbrzymi krwiak, który "zakwitł" na uchu. Po informacji o tym, że nie obędzie się bez cięcia małżowiny pojechałam do domu, usiadłam na krześle w kuchni i zwyczajnie się poryczałam. Ze strachu.
Shar została oczywiście przed zabiegiem przebadana, a lekarz wszystko mi objaśnił jak krowie na miedzy i zapewnił, że nie podejmowałby się operacji bez przekonania, że nie jest ona znaczącym zagrożeniem, ale mimo wszystko - te trzy godziny czekania na telefon to była czysta masakra. Po przyjeździe do lecznicy oczekiwałam - podobnie jak w przypadku poprzednich zabiegów, które były wykonywane przez wetów obsługujących schronisko - psa słaniającego się na nogach, z podwiniętym ogonkiem i drżącego jak listek, tymczasem przywitała mnie wbiegająca z impetem do gabinetu dziarska staruszka, która na własnych (pewnych) nogach pomaszerowała do samochodu i samodzielnie wskoczyła na tylną kanapę.
Wszystko jest więc kwestią odpowiedniego przygotowania zwierzaka i dobrania anestetyku do jego wieku i stanu. Mądry lekarz to potrafi.
A asty są twarde. I dają radę. Będzie dobrze :)
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Złoty Bull BONIEK ma super DT

Postprzez FonMedzik » 26 Sie 2013, 10:51

doddy napisał(a):Ja często zadaje to pytanie dzwoniącym. Odpowiedzi są dwie.
1. Boją się, że szybko pies odejdzie.
2. Boją się wydatków.


1. Ten strach mogę zrozumieć.
2. hmmm tzn że potencjalny młody pies jak się "zepsuje" to na śmietnik? Ja tam cieszę się że na Tymczasie mam Dziadki. Juz pisałam - ale bede sie do upadłego powtarzać - Dzięki Matysi - wiem jak wygląda Cushing, wiem jakie mogą być niepokojące objawy z nerek, Wiem co robić (hmmm) jak pies zje coś czego nie powinien etc. Dzieki Rogerowi - umiem "obsługiwać" niewidomego (ale to dyskusyjne bo ostatnio "wgapiał się" w talerz) psa. MOJE MŁODE PSY KIEDYS SIE "POPSUJĄ" - i co? i trzeba bedzie będzie radzić. A Dzieki moim 'tymczaskom" - wiem na co zwracać uwagę.

a ze Bonek vel Borys ma u was "najlepiej" to oczywiste ;-)))
SENIORY SĄ JAK WINO - IM STARSZE TYM LEPSZE!!!

Image
Awatar użytkownika
FonMedzik
 
Posty: 1346
Rejestracja: 11 Wrz 2012, 16:34
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron