Fundacja AST Fundacja AST

[Śląsk] Kozaczek Maślaczek szuka domu

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Re: [Śląsk] Kozaczek Maślaczek szuka domu

Postprzez Basia » 27 Lut 2011, 23:29

Niestety Kozaczek dalej mieszka w schronisku i czeka na swojego człowieka. Dalej mieszka w budzie w kojcu zewnetrznym :-( jest taki smunty....
Basia
 
Posty: 348
Rejestracja: 18 Gru 2010, 19:12

Re: [Śląsk] Kozaczek Maślaczek szuka domu

Postprzez ARDNAS » 27 Lut 2011, 23:59

Spróbujemy Kozaczka wyprowadzić w przyszły weekend. Dziś niby wszystko było ok, ale dziwnie mu z oczu patrzało ;) gonił nas też dziś czas, bo było już przed 13. Postanowiliśmy, że w przyszły weekend poprosimy pracownika o wyprowadzenie go.
ARDNAS
 
Posty: 198
Rejestracja: 15 Lut 2011, 16:39
Miejscowość: Zabrze

Re: [Śląsk] Kozaczek Maślaczek szuka domu

Postprzez ARDNAS » 27 Mar 2011, 20:33

Do dnia dzisiejszego nie udało się wyprowadzić Kozaczka :cry: :cry:
Ostatnio byłam u niego i dawałam mu smakołyki przez kraty, dziś zrobiłam to znów. Nie merda ogonem, ale się chyba mnie nie boi, na komendę daj łapkę podawał mi ją i opierał o kraty.
Później poszłam..............
Ale nie dał mi spokoju............ poprosiłam pracownika żeby mi go wyciągnął, ale pracownik powiedział mi że trochę się go boi bo on niepewny jest, ale wziął linkę i chciał go w pętlę chwycić, na co Kozaczek wycofał się wskoczył na budy i unikał pracownika, obracał się tyłem. Powiedzieliśmy pracownikowi żeby się wycofał.....
Stwierdziłam, że zaryzykuję ja.................. muszę się z nim zaprzyjaźnić. Weszłam do kojca i przykucnęłam i Kozaczek zaraz podszedł :) Jadł mi z ręki i dawał łapkę, ale niestety dalej nie merdał ogonkiem. Jeszcze go nie głaskałam bo nie chciałam, żeby pomyślał, że chcę go zdominować. ;)
Ale wszystko przede mną................... ;) ;)
Marnuje się chłopak w schronie........... wszyscy się go boją............. nikt z nim nie wychodzi i wątpię żeby go wyadoptowali w takim stanie ............... :cry:
A tu fotka Kozaczka:

Image
ARDNAS
 
Posty: 198
Rejestracja: 15 Lut 2011, 16:39
Miejscowość: Zabrze

Re: [Śląsk] Kozaczek Maślaczek szuka domu

Postprzez Sylwia » 27 Mar 2011, 20:35

Wierze w Ciebie, ze mu pomozesz... :)
Image

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 508
Rejestracja: 13 Mar 2011, 22:11
Miejscowość: Bieszczady

Re: [Śląsk] Kozaczek Maślaczek szuka domu

Postprzez ARDNAS » 27 Mar 2011, 20:43

Najpierw muszę doprowadzić go do takiego stanu aby mi ufał i wychodził ze mną, inaczej nawet go nie przewiozę :cry:
Jeśli uda mi się to osiągnąć, to wtedy będę prosiła o pomoc i deklarację na forum, może się uda mu pomóc .............:roll:
ARDNAS
 
Posty: 198
Rejestracja: 15 Lut 2011, 16:39
Miejscowość: Zabrze

Re: [Śląsk] Kozaczek Maślaczek szuka domu

Postprzez Sylwia » 27 Mar 2011, 20:52

ale skoro juz wpuszcza Cie do kojca i je z reki to jest dobrze...
mysle, ze uda Ci sie. :)
Image

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 508
Rejestracja: 13 Mar 2011, 22:11
Miejscowość: Bieszczady

Re: [Śląsk] Kozaczek Maślaczek szuka domu

Postprzez Basia » 28 Mar 2011, 21:23

Maślaczek całą zime mieszkał w budzie:-( Nie wiem jakim cudem to przezył... nadzwyczaj dobrze to zniósł .Nie schudł,nie pochorował się,skóra w dobrym stanie.
Co tydzien do niego zaglądałam i sprawdzałam czy wszystko ok.karmiłam przysmakami zeby się z nim skumplować,widziałam ze mnie poznaje,za patrzy za mną,ale nigdy nie widziałam,zeby sie cieszył,a znamy się juz od czerwca :-(
Na szczęscie Kozaczek i reszta astkowych chłopaków w tym schronie mają anioła stróza w postaci Ardnas. Spotykamy się tam co tydzien i wszystkie chłopaki(oprócz Kozaczka-póki co) mają spacerki :-)
Mam nadzieje,ze przyjdzie taki dzień,ze i Maślaczek bedzie chodził na spacerki...zaczynam w to wierzyć ;)
Basia
 
Posty: 348
Rejestracja: 18 Gru 2010, 19:12

Re: [Śląsk] Kozaczek Maślaczek szuka domu

Postprzez Basia » 02 Kwi 2011, 21:59

Jestem szczesliwa,bo dziś po raz pierwszy Maślaczek ucieszył sie na mój widok i pięknie zakęcił ogonkiem :-) podał mi łapke trzy razy i nawet pozwolił mi ją przytrzymać w ręce na chwilke :-) Wiosna czyni cuda :D
Jutro jak ARDNAS bedzie w schronie do pomocy,to spróbujemy go namówić na spacerek ;)
Basia
 
Posty: 348
Rejestracja: 18 Gru 2010, 19:12

Re: [Śląsk] Kozaczek Maślaczek szuka domu

Postprzez istalka » 02 Kwi 2011, 22:10

Fajnie, że jest postęp :P
Awatar użytkownika
istalka
 
Posty: 319
Rejestracja: 20 Gru 2010, 22:09

Re: [Śląsk] Kozaczek Maślaczek szuka domu

Postprzez Basia » 03 Kwi 2011, 19:00

Niestet dzisiaj jeszcze nie udało się go wyciągnąc z kojca,ale udało sie wejsc do kojca i nie było warczenia i wycofywania sie. Wycofał się dopiero w momencie kiedy zobaczył sprzet czyli smycz i obroże.Zle mu sie to kojarzy,przypuszczamy ze z chwytakiem i łapaniem go na siłe.
Do obsługi schroniska w ogóle sie nie zbliza,na ich widok od razu wycofuje sie i chowa do budy,nie ma szans zeby złapali go bez chwytaka.
Nie poddajemy się! Za tydzień następna próba,musimy go przekonać do siebie,a w schronisku pokazac,ze da sie inaczej niz na chwytak. W tym stanie Kozaczek jest nieadopcyjny i niestety nie wróże mu długiego zycia :-(
Basia
 
Posty: 348
Rejestracja: 18 Gru 2010, 19:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości