Fundacja AST Fundacja AST

[Gdynia] MNIAM ok 7-8 letni Pan Krówek ;)

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Re: [Gdynia] MNIAM ok 7-8 letni Pan Krówek ;)

Postprzez izaGdansk » 12 Gru 2014, 18:46

Przykre wiesci oby rodzina sie nie poddala bo taka agresja to duzy problem. Dobrze ze maja Twoje wsparcie i walcza o mniamka bo dlugo byl bezdomny. Czekam na nastepne mam nadzieje dobre wiesci.
izaGdansk
 
Posty: 105
Rejestracja: 16 Lis 2014, 21:12

Re: [Gdynia] MNIAM ok 7-8 letni Pan Krówek ;)

Postprzez wronka » 14 Gru 2014, 18:50

Jestem w kontakcie z opiekunką Mniama. Problemy oczywiście wciąż obecne, ale pani nieco zmodyfikowała swój plan spacerowy i stara się unikać miejsc i pór, w których byłaby wraz z Mniamem najbardziej narażona na spotkania z innymi czterołapkami, więc jest jej odrobinę łatwiej. Jest dzielna i rozsądna - to dobrze rokuje dla zbója.
W domu białas wciąż usiłuje kraść zabawki, ale nauczył się, że jak każą oddać to trzeba oddać i już się nie stawia. Ponoć krąży za swoją panią jak cień - na razie nie ma problemu z pozostawaniem w domu w pojedynkę, ale zwróciłam uwagę, że warto zacząć pracę nad samokontrolą, wypoczynkiem z dala od ludzi i odsyłaniem na miejsce, bo ostatnią rzeczą, której tam wszyscy potrzebują jest "wyhodowanie" w psiaku lęku separacyjnego.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: [Gdynia] MNIAM ok 7-8 letni Pan Krówek ;)

Postprzez wronka » 19 Gru 2014, 22:49

Jestem pełna podziwu dla cierpliwości i determinacji opiekunki Mniama. Nie poddaje się, nie odpuszcza, pracuje uczciwie nad zachowaniem białasa.
I powoli zaczyna się pojawiać światełko w tunelu. Z dzisiejszej relacji wynika, że Mniam na spacerze w miarę poprawnie minął pięć psów (tadam!), a dopiero przy szóstym przypomniał sobie, że trzeba dać czadu, a i to nie na pełny regulator. Chłopak zaczyna ogarniać, że komendy są do niego, że jak pani mówi to warto na nią zwrócić uwagę, że nic mu nie ubędzie jeśli odpuści trochę z żądzą mordu ;)
Powiem Wam, że rozmowa z osobą, która tak poważnie i odpowiedzialnie podchodzi do adopcji to ogromna radość. Dodaje skrzydeł.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: [Gdynia] MNIAM ok 7-8 letni Pan Krówek ;)

Postprzez izaGdansk » 19 Gru 2014, 23:59

Takiej rodzinki to ze świecą szukac. Czekam juz tylko na dobre wiesci od Mniamka bo przy każdej wizycie w ciapkowie mizianko bylo obowiązkowe. Czy nowa pancia zmieniła imie czy zostaje Mniamek?
izaGdansk
 
Posty: 105
Rejestracja: 16 Lis 2014, 21:12

Re: [Gdynia] MNIAM ok 7-8 letni Pan Krówek ;)

Postprzez wronka » 20 Gru 2014, 10:14

Mniam jest teraz Mańkiem.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: [Gdynia] MNIAM ok 7-8 letni Pan Krówek ;)

Postprzez wronka » 22 Gru 2014, 02:16

No i, holender, zbyt dobrze żarło...
Maniek zaczął na dworze uskuteczniać wyskoki do ludzi. Konkretnie kobiet, które sobie wybierze i namierzy według kompletnie niejasnego klucza. Mężczyzn nie dostrzega.
Co gorsza, zaczął też być zazdrosny o syna opiekunów i to martwi mnie o niebo bardziej. Usiłuje wpychać się między mamę a dziecko, rozdzielać, zarządzać tym, komu się do kogo wolno zbliżyć i kiedy. Bardzo bardzo niefajnie. Uważam, że w tej sytuacji zachowanie psa absolutnie musi ocenić fachowiec po obserwacji w domu, bo jakiekolwiek doradzania "w niewidymkę" może doprowadzić do zaostrzenia problemów.
Czy znacie w okolicach Trójmiasta sprawdzonego behawiorystę, którego można polecić? - to musi być ktoś naprawdę zaufany i kompetentny, bo sprawa (związana w końcu z bezpieczeństwem ludzi) wygląda poważnie i jeżeli pies ma mieć jakiekolwiek szanse na pozostanie w tym domu to nie można jej potraktować lekko.

[P.S. Mam ochotę tam pojechać i normalnie zamordować tę białą francę. Szansa jedna na milion, a on ją tak koncertowo marnotrawi. Ech... głupol)
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: [Gdynia] MNIAM ok 7-8 letni Pan Krówek ;)

Postprzez izaGdansk » 23 Gru 2014, 01:25

Az mnie zatkało. Nie takich wieści sie spodziewałam. Ze strachem czekam na kolejne info. Opiekunowie maja z Maniek przerąbane a niewdzięcznika trzeba wyszarpac za ucho i przemówic do rozumu żeby sie chłopak ogarnoł bo trafi za kraty. Niestety tresera nie znam .
izaGdansk
 
Posty: 105
Rejestracja: 16 Lis 2014, 21:12

Re: [Gdynia] MNIAM ok 7-8 letni Pan Krówek ;)

Postprzez wronka » 23 Gru 2014, 12:45

Sytuacja na razie opanowana. Kontakt do fachowca jest - w razie potrzeby zostanie przez opiekunów gadziny uruchomiony.
Mniamek ma serio dużo szczęścia, że trafił na panią bardziej upartą niż on sam :) - mimo chwilowych podłamek nadal jest plan pracy z psem, wola do rozwiązywania problemów, chęć stawiania czoła trudnościom.
Na szczęście synek też jest małym twardzielem i nie boi się białasa.
Bardzo mocno trzymam kciuki za tę rodzinkę - fajnie dla odmiany po rozmaitych niepowodzeniach spotkać kogoś, kto tak dobrze rozumie zarówno to, jak ważna jest konsekwencja w wychowywaniu zwierza jak i to, że czasem trzeba dać jakiemuś recydywiście drugą i trzecią szansę. Bo jedna to zbyt mało, aby oświecenie znalazło (wspaniały-ale-niewielki) rozumek.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: [Gdynia] MNIAM ok 7-8 letni Pan Krówek ;)

Postprzez wronka » 02 Sty 2015, 18:07

Za zgodą opiekunów przedstawiam... uwaga! tadadam!
... szczęśliwego Mańka pławiącego się w luksusach ;)

Image

Image

Image
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: [Gdynia] MNIAM ok 7-8 letni Pan Krówek ;)

Postprzez izaGdansk » 03 Sty 2015, 11:15

Ale super Maniuś wyglada. Jak Jego zachowanie?
izaGdansk
 
Posty: 105
Rejestracja: 16 Lis 2014, 21:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron