Fundacja AST Fundacja AST

Frodo i reszta ferajny

Masz psa, załóż mu galerie

Re: Frodo i reszta ferajny

Postprzez wronka » 16 Lip 2014, 08:52

Szczerze to z Szarą ostatnio byłyśmy na plaży jesienią zeszłego roku. Ona już zdecydowanie słabiej chodzi i taka odległość jak od parkingu do morza to musiałaby być pokonywana w kilku odcinkach, a i tak zmęczenie duże. No i kąpiele w zimnej wodzie na pokręcone stawy to niekoniecznie...
Czyli w sumie z częstotliwością plażingu wychodzi nam podobnie :)
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Frodo i reszta ferajny

Postprzez Spinka » 17 Lip 2014, 11:18

Strasznie zazdroszczę tej pustej plaży. My niedługo Megustę na urodziny zabieramy nad morze - niespodzianka, więc ciii... - ale niestety miejsce wybraliśmy chyba bardziej tłoczne :( Swoją drogą - pusta plaża w lecie - to aż nie do wyobrażenia!
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: Frodo i reszta ferajny

Postprzez pyszczydlo » 17 Lip 2014, 11:26

Spinka napisał(a):Strasznie zazdroszczę tej pustej plaży. My niedługo Megustę na urodziny zabieramy nad morze - niespodzianka, więc ciii... - ale niestety miejsce wybraliśmy chyba bardziej tłoczne :( Swoją drogą - pusta plaża w lecie - to aż nie do wyobrażenia!

Spinka trzeba było tutaj jechać,psy bardzo mile widziane,szczególnie TTB

http://kotki2.com.pl/o-nas/
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: Frodo i reszta ferajny

Postprzez Spinka » 30 Lip 2014, 11:06

pyszczydlo napisał(a): Spinka trzeba było tutaj jechać,psy bardzo mile widziane,szczególnie TTB

http://kotki2.com.pl/o-nas/


O, dzięki, będę miała na uwadze w przyszłości. Tym razem my jednak jechaliśmy wariantem ekonomicznym, czyli... pod namiot ;) Na domek może za rok :)
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: Frodo i reszta ferajny

Postprzez bibulec » 13 Wrz 2014, 10:35

Dzisiaj u nas pogoda barowa, zimno, mgliście, deszczowo...więc sięgamy do zdjęc z wakacji:
Image

Ubot :)
Image
Image

Opalanko....
Image
Image

Bieganko...
Image
Image
Image

Za morzem tęsknimy, i w oczekiwaniu na przyszłoroczne wakacje korzystamy z uroków działeczki, gdzie Frodo jest szefuńciem
Image

Czochranko w trawie...
Image

Pić się chce więc jęzor p kolana...
Image

Więc trzeba zatankować....
Image

A jak jestem niegrzeczny to Pańcia pokazuje mi "palec grożący"...
Image

I na koniec dnia na działce jakaś kiełbaska wpadnie....
Image
Chciałabym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważają mnie moje psy.
Awatar użytkownika
bibulec
 
Posty: 201
Rejestracja: 28 Mar 2012, 09:10
Miejscowość: Cieszyn

Re: Frodo i reszta ferajny

Postprzez jazooo » 13 Wrz 2014, 18:17

Świetne fotki :D Wakacje chyba były udane :mrgreen:
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Frodo i reszta ferajny

Postprzez bibulec » 14 Wrz 2014, 09:22

Muszę....bo mi skrzydełka oklapły....

Dzisiaj rano na spacerku....

Człapiemy sobie powoli w stronę domku bo zimno i mglisto więc na szaleństwa ochoty nie mamy - ani ja ani Frodo. Frodo smętnie człapie przy nodze na luźnej smyczy, nawet nie rozgląda się specjalnie bo deszczyk jakiś (wróg numer jeden) zaczyna siąpić.
Zza rogu wychodzi Paniusia z pieseczkiem połowy wielkości Frodka, na pięknej czerwonej obróżce i smyczy (kolorystycznie dopasowanej do botków Paniusi), z czerwoną apaszką na szyi i Paniusia (P) widząc Frodka ściąga smycz, podwiesza pieseczka na obroży, ten bezradnie macha łapkami w powietrzu szukając oparcia i:
P: Piesek czy suczka?
Ja: A jakie to ma znaczenie?
P: Bo moja suczka (lekko już siniejąca)
Ja: A mój jest spokojny i nie podchodzi do Pani pieska....
P: Odchodzi mrucząc coś pod nosem z półżywym psem, z wybałuszonymi oczętami......

Żal zrobiło mi się pieseczka, bo Paniusia jego mało ogarnięta w psiej mowie, ale za to smyczka do botków pasowała.......
Chciałabym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważają mnie moje psy.
Awatar użytkownika
bibulec
 
Posty: 201
Rejestracja: 28 Mar 2012, 09:10
Miejscowość: Cieszyn

Re: Frodo i reszta ferajny

Postprzez bibulec » 17 Wrz 2014, 12:35

Pochwalę się, a co....
Wczoraj zakupiliśmy dla naszego Rekinka plecak/sakwy. Już dawno o tym myślałam - w końu jest. Zdjęcia dorzucę jak zrobię.
Zapatrywałam się na jeden z tańszych modeli (tak około 80 zł) ale jak założyliśmy wczoraj dziskusowi z TRIXI to estetyka i wygoda jednak wzięły górę. Całe 130 złotych polskich! Mąż na to: "K@#$%! Ale z.....iście wygląda Frodo!No to mamy. Pierwsze spostrzeżenia: Plecak fajnie na psie leży, wszystkie paski regulowane i szerokie (nie wrzynają się). Anatomiczny kształt szelek, zapinany jak siodło na popręgi więc klamry zabezpieczone przed obcieraniem. Frodo przyjął plecak na garba bez najmniejszego sprzeciwu - znaczy chyba wygodny. Na razie dostał niewielkie obciążenie - niech się przyzwyczaja do targania sobotnich zakupów :) Nareszcie zarobi na siebie :D
Estetyka i funkcjonalnosć: in plus.
I teraz najlepsze:
Plecak zakupiliśmy celem lepszego "wymęczenia" naszego ADHD. Do tej pory radziliśmy sobie Fresbee lub piłeczkowaniem, ale widzę, że Frodo powinien ograniczać sporty ekstremalne, ma swoje latka, i trzeba trochę ograniczyć te szalone pościgi i wyskoki z obrotami. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na dłuuuugi spacer (zła pogoda, brak czasu, a nawet najzwyklej złe samopoczucie czy choroba) i wtedy plecaczek najbardziej sie przyda.
Frodko wrócił do domu wypompowany (żadnego biegania i szaleństw nie było - tylko spokojne dreptanie), wylazł na balkon i....zasnął na dywaniku :)
I co najdziwniejsze - mając plecak założony szedł pięknie przy nodze, żadnego ciągania na boki do drzewka czy krzaczka i innych piesków!!! Noszenie plecaka zobowiązuje do zachowania spokoju i powagi :D

Image

Image

Image
Chciałabym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważają mnie moje psy.
Awatar użytkownika
bibulec
 
Posty: 201
Rejestracja: 28 Mar 2012, 09:10
Miejscowość: Cieszyn

Re: Frodo i reszta ferajny

Postprzez Aneta_M » 19 Wrz 2014, 15:15

Świetne zdjęcie z kiełbaską z grilla :D
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Frodo i reszta ferajny

Postprzez wronka » 21 Wrz 2014, 08:45

Piękne zdjęcia! Wszystkie, ale te nadmorskie chyba najbardziej...
Fajnie, że się Frodo plecakiem nie wzruszył. Pamiętam, jak Szara pierwszy raz założyła jesienny płaszcz i zamarła. Przy plecaku pewnie byłoby to samo (nie, żebym zamierzała próbować. z jej stawami bardziej przydatny byłby jakiś zestaw z balonikami przyczepianymi do pleców).
A tak z innej strony: myśleliście może nad pracą węchową / tropieniem - na bezpieczne zmęczenie ADHDowca? Nie każdy pies ma predyspozycje / lubi, nie każdy załapie, ale może akurat? :)
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Galeria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron