Fundacja AST Fundacja AST

Szelki Easy Walk - czy działają?

Masz problem, postaramy się pomóc.

Szelki Easy Walk - czy działają?

Postprzez pchelka1989 » 04 Maj 2013, 21:59

Chcę zapytać, czy ktoś z tu obecnych miał kontakt lub używał szelek easy walk? Jeśli tak to proszę o jak najbardziej obszerne relacje z użytkowania, ponieważ chciałabym zakupić. I jeśli używaliście to jakich konkretnie, bo widziałam przynajmniej 2 rodzaje :)
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Szelki Easy Walk - czy działają?

Postprzez Buka » 06 Maj 2013, 22:29

Powiem tak :P szału z nimi nie ma :D Testowałam na swoim te sznurki tylko się plączą i obcierają (niby jest cos tam by nie obcierały, ale to się zsuwa).
Pracuje w sklepie zoologicznym, klienci też nie zbyt zadowoleni z tego, albo wracają po zwykłe szelki, albo po kolczatki :/
Ja osobiście polecam Kantar dla psiaka :D Mój go nosi i jest ok :)
Awatar użytkownika
Buka
 
Posty: 241
Rejestracja: 27 Wrz 2012, 10:07

Re: Szelki Easy Walk - czy działają?

Postprzez chaos_bull » 07 Maj 2013, 07:52

zarówno te szele jak i kantar to narzędzia awersyjne. przy nie właściwym użytkowaniu można psu krzywde zrobić.
niema co na łatwizne iść. poczytajcie, dobierzcie metode pod swojego psa: http://www.galaktyka.com.pl/product,,503.html
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Szelki Easy Walk - czy działają?

Postprzez Dominikad.1989 » 07 Maj 2013, 16:56

Wg mnie to znacznie lepsza metoda od kolczatki ale zawsze należy obszyć sznurki np filcem złożonym na dwoje, bo te "poduchy" jak to nazwał producent to o kant czoła można sobie rozbić... Halti też można stosować ale ja wciąż bałam się, że ukręcę psu głowę...u nas obszyte szelki trixie zdały egzamin. Ciągnięcie na obroży mojego psa wpędzało w nerwy i stres np warczała na psa choć luzem bawiła się z nim a przy szelkach nie widziałam takiego efektu a spacery stały się prawdziwą przyjemnością, co do awersji to korekty smyczą to też awersja? Tu taka korekta dzieje się automatycznie, owszem zgadzam się, że najlepiej byłoby pracować metodami pozytywnymi ale nie oszukujmy się zanim wypracowałabym efekt to jakiś czas nad psem bym nie panowała, a przy moich warunkach i braku ciągłej konsekwencji ( rozpieszczam psa, staram się nie ale nie zawsze mi wychodzi...) jakoś wspomóc się musiałam, bo fizycznie z Gabą bym nie dała rady, a każdy musi być w stanie zapanować nad swoim psem dla bezpieczeństwa jego i innych. No i wiedzy też mi na pewno brakowało i trochę poszłam na łatwiznę ale obserwowałam swojego psa i to narzędzie dało pozytywny efekt a nie wyrządzało mu krzywdy. Spróbować można, jak Aza się zdenerwuje, wystraszy to faktycznie spróbujecie innej metody lub zdecydujecie się na nią od razu, szelek nie chcę jakoś mega reklamować, bo są mądrzejsze metody ale to dzięki nim Gabrysia załapała o co chodzi z tymi spacerami, no i cały czas twierdzę, że Gaba jest mniej skomplikowana niż Azja:)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: Szelki Easy Walk - czy działają?

Postprzez chaos_bull » 08 Maj 2013, 18:16

Dominikad.1989 napisał(a):Wg mnie to znacznie lepsza metoda od kolczatki ale zawsze należy obszyć sznurki np filcem złożonym na dwoje, bo te "poduchy" jak to nazwał producent to o kant czoła można sobie rozbić... Halti też można stosować ale ja wciąż bałam się, że ukręcę psu głowę...u nas obszyte szelki trixie zdały egzamin.

to żadna metoda to zwykłe narzędzie. tak samo jak kolce czy dławik.

korekta smyczą to też awersja, jak powiem do psa "KURRRRRRWA !!! niewolno" to też będzie awersja:) ale to od nas samych zależy jakiej formy awersji będziemy używali. o ile będziemy jej używali.
z kantarkiem sprawa nie jest już taka prosta bo jak się używa nie właściwie można kręgosłup szyjny uszkodzić. pies to nie koń.
jak ktoś wie jak pracować na danym narzędziu to zupełnie inna bajka, bo wtedy i kantar i kolce i szelki są pomocne. ale narzędzie dobiera się pod psa, nie inaczej.
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Szelki Easy Walk - czy działają?

Postprzez mptoyo » 08 Maj 2013, 19:51

Kolega ma rację ... a i tak najlepszym narzędziem jest ta ku....a - to magiczne słowo działa jak zaczarowane - przynajmniej na moją trójcę.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Szelki Easy Walk - czy działają?

Postprzez Buka » 08 Maj 2013, 20:13

Oj brzydkie słowa działają... :D
Ja powiem tak , mam kantar, Buka w nim chodzi , ale jako tako buka przy nodze chodzi nawet bez kantara..
Kantar albo wisi mu na karku albo ja go trzymam w ręku, zakładam go tylko w sytuacjach gdy wiem że będą problemy np. idzie yorek (a mój Buka kocha wszystkie psy i z każdym by się chciał pobawić) Buce już samo założenie tego jest sygnałem że ma być grzeczny, i tak jest :) A jak nie jest tak to ide z nim na bok i każe mu grzecznie usiąść i poczekać aż pies przejdzie. Choć nie powiem bo początki chodzenia z Kantarem były ciężkie ..
Awatar użytkownika
Buka
 
Posty: 241
Rejestracja: 27 Wrz 2012, 10:07

Re: Szelki Easy Walk - czy działają?

Postprzez Dominikad.1989 » 08 Maj 2013, 20:50

Dokładnie, narzędzie lub metodę dobiera się do psa i do swojej wiedzy, kantara sie bałam i go nie używałam, szelki wydawały mi się najrozsądniejsze, można je było dodatkowo dla psa zrobic bardziej komfortowymi i na mojego psa podziałały, temat z zapytaniem o szelki więc mówię jak sprawdziły się w moim wypadku :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39


Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości