Fundacja AST Fundacja AST

MARDOG Kędzierzyn-Kożle

Masz problem, postaramy się pomóc.

MARDOG Kędzierzyn-Kożle

Postprzez Basco » 25 Lip 2011, 12:38

W Opolu ma ruszać szkolenie prowadzone przez tą szkołę. Chciałbym wziąć w nim udział ze swoim pieskiem, bo nie jest on aniołkiem w kontaktach z większościa samców i dobrze zrobiłoby mu poćwiczenie posłuszeństwa w otoczeniu innych psiaków. Jeśłi ktoś zna i ma doświadczenia z tą szkołą proszę o podzielenie się wrażeniami.
Basco
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 Sty 2011, 19:29

Re: MARDOG Kędzierzyn-Kożle

Postprzez Basco » 17 Sie 2011, 10:07

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, jesteśmy po dwóch zajęciach, napiszę więcej po zakończeniu kursu.
Basco
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 Sty 2011, 19:29

Re: MARDOG Kędzierzyn-Kożle

Postprzez Basco » 14 Paź 2011, 12:04

Piesek zakończył szkolenie. Kurs był prowadzony wyłącznie metodami pozytywnymi. Prowadząca nie przestraszyła się "psa mordercy", a mam wrażenie, że jak poznała to polubiła. Z pieskiem prowadzącej Basco zaprzyjaźnił się od pierwszego spotkania, z innymi bywało różnie, ale generalnie skupiał się na ćwiczeniach, a nie poszukiwaniu awantury z innymi psami. Niestety w miarę postępowania szkolenia odbywało się ono w coraż mniejszym gronie (widocznie inne pieski były na tyle mądre i grzeczne, że nie musiały go kończyć - pierwsza część była w promocyjnej cenie) i na zakończeniu w wieczorowej szkole dla nieuków został już tylko samotny Basco. Polecam innym i życzę większej wytrwałości w doprowadzaniu spraw do końca, tak żeby takie niegrzeczne nieuki jak Basco mogły ćwiczyć w większym gronie. Z udziału w szkoleniu jestem zadowolony, piesek również, bo towarzystwo innych psiaków (dopóki były) ewidentnie motywowało go to ćwiczenia z większym zaangażowaniem niż samotne ćwiczenia. Przed nami jeszcze dużo pracy, głównie w ćwiczeniu opanowywania emocji w trakcie mijania psów, które nie przypadły do gustu, ale piesek lubi ćwiczenia (przecież ich częścią są nagrody), więc nastawienie na przyszłość mam pozytywne co do rezultatów wychowawczych
Basco
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 Sty 2011, 19:29


Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości