Fundacja AST Fundacja AST

Agresja po kastracji i nietrzymanie moczu w czasie snu.

Rady z naszych doświadczeń.

Agresja po kastracji i nietrzymanie moczu w czasie snu.

Postprzez m0niczka23 » 14 Lis 2012, 11:09

Witam ! ;)

Mój ptysio, ma już prawie 9 lat (dokładnie w czerwcu), 2 miesiące temu z powodu choroby, przeszedł zabieg kastracji i drugi dużo poważniejszy omentalizację i drenaż torbieli. Roki, szybko doszedł do siebie po operacji, na 3 dzień wszystko było już jak w najlepszym porządku (najgorsze były chyba kroplówki - straszny z niego panikarz). Po operacji wiadome było, że będzie leciała ropa i krew z siusiaczka, ale teraz się martwię. Zauważyłam, że szczególnie jak pies śpi, robi nie małe plamy z moczu. Jest to troszkę uciążliwe, bo oczywiście śpi ze mną, a podkłady nie pomagają, jak wciąż się kręci ;) Jutro mamy umówioną wizytę do weta, jednak martwię się, że znów coś się może dziać niedobrego, coś naciska na pęcherz, albo już sama nie wiem... :( U suczek czasem występuje nietrzymanie moczy po sterylizacji, ale żeby u psa? Spotkaliście się z takim przypadkiem?

Mój problem numer dwa; Roki po operacji kastracji, zamiast się "wyciszyć", zrobił się bardziej agresywny. Od zawsze nie pasowali mu przechodzący mężczyźni, a czasem i kobietki (zależy jak leży ;p) i wrogowie numer 1, czyli psy z sąsiedztwa. Od czasu kastracji, nie pasuje mu dosłownie wszystko; od najmniejszej muchy ;p, po jadący ulicą samochód. Spacery nie powiem, są dużo bardziej uciążliwe, schodzę z drogi każdemu komu mogę no i spacerujemy w godzinach "mniej tłocznych". Czy u Waszych wykastrowanych piesków też pojawił się problem "zwiększonej" agresywności?

Pozdrawiamy !
*Mój pies - serduszko u moich stóp*
Awatar użytkownika
m0niczka23
 
Posty: 7
Rejestracja: 14 Lis 2012, 09:55

Re: Agresja po kastracji i nietrzymanie moczu w czasie snu.

Postprzez danka » 14 Lis 2012, 20:03

Pies mojej mamy został wykastrowany w wieku 6 lat i również przez pewien czas były problemy z agresją prawdopodobnie spowodowane zmianami hormonalnymi. Większa dawka ruchu konsekwencja w działaniu pomogły , zachowanie wróciło do normy
danka
 
Posty: 54
Rejestracja: 21 Lut 2011, 20:14


Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron