Fundacja AST Fundacja AST

Niewydolność nerek

Rady z naszych doświadczeń.

Niewydolność nerek

Postprzez Paczula » 25 Mar 2015, 15:37

Troche pisze z potrzeby wsparcia, trochę pisze bo może macie doświadczenia.
Adoptowalam amstaffke ok 2 lata temu, w cięzkim stanie, po walkach psów, głodzoną i rodzącą tam szczeniaki. Nie myslalam wtedy w zupelnosci o tym, że jej zdrowie może juz nigdy nie być takie jak powinno ale jak ją bralam to pomijajac blizn i tego, że była chudziną nic mi nikt nie mowil. po ponad roku okazalo się ze ma niewydolnosc nerek co bylo juz wiadomo od dawna napewno a ja do tego czasu robilam jej tryliardy badan krwi i moczu ale jakos nikt tego nie zauwazyl... nie bede sie rozpisywac o kompetencji niektórych weterynarzy(odradze tylko Tygryska na Miedzyborskiej w Warszawie).
Teraz jest nam mega ciężko bo przez ciągle podtrucie mocznikiem inne narządy szwankują, sunia nie chce jesc wiec sa dni kiedy karmie ją lyzka a ona itak traci tragicznie na wadze ale sa tez takie kiedy jej sie poprawia i zjada te papki ktore musi ze wzgledu na specjalna nerkowa diete. Podaje jej duzo lekow i aktualnie antybiotyk bo do tego doszly jeszcze krysztaly zatykajace te nerki ktore ledwo zipią. Ogólnie mowiac jestesmy juz obydwie zmeczone, sa dni kiedy jest lepiej ale sa takie ze widze ze ja boli a ze jest twardzielem to to musi byc duzy dyskomfort skoro go az widac u niej;/. Boje sie tego momentu kiedy to bedzie juz definitywny koniec walki ale poki moge staram sie o tym nie myslec i dawac jej codziennie te wszystkie tabletki itd.

Mieliscie to? jak wygladalo u was, jakie jedzenie dawaliscie i jak radziliscie sobie z brakiem apetytu?
Awatar użytkownika
Paczula
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 Mar 2015, 15:17

Re: Niewydolność nerek

Postprzez blue.berry » 25 Mar 2015, 16:26

może warto z sunia udać się do specjalistki od nerek dr Neski?
psy fundacyjne z problemami nerkowymi trafiają właśnie do niej (o ile są w warszawie), ja osobiście swojego psa też u niej leczyłam. stawia trafne diagnozy i bardzo dobrze ustawia leczenie.

http://www.vetco.org/index.php/agnieszka-neska-suszyska
Awatar użytkownika
blue.berry
Moderator
 
Posty: 671
Rejestracja: 14 Gru 2010, 16:23

Re: Niewydolność nerek

Postprzez Paczula » 25 Mar 2015, 19:26

Ja właśnie chodze do Dr. Neski:), jest świetnym lekarzem i napewno przy tym zostaniemy ale pomimo to mam w sobie dużo niepewności bo nigdy nie mialam takiej sytuacji z psem, nie wiem więc co bedzie dalej skoro te nerki nie sa do naprawienia to wynika z tego, że jedynie spowalniamy proces ich niszczenia. Jak sobie radziliscie z tym i jaką diete miał psiak w trakcie tej choroby?
Awatar użytkownika
Paczula
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 Mar 2015, 15:17

Re: Niewydolność nerek

Postprzez kilcia » 27 Mar 2015, 09:38

Mój małolat miał kłopot z nerkami od małego, jedliśmy TROVET RID Renal & Oxalate.
Różni weci zapewniali, że pies będzie miał problem do końca życia, bo nie reagował na leki tak jak było zamierzone (po Minirinie w wieku 7-miesięcy dostał zapaści). Także polecam z czystym sumieniem.

Koleżanka podawała swojemu nerkowcowi Purina Veterinary Diets Renal Function - NF i też sobie chwali.

Jak nie chce jeść, to może spróbuj jedzenie polać odrobiną oleju, my tak mamy czasem i odrobinka oleju ryżowego, rzepakowego lub z pestek winogron (zależy jaki akurat mam w domu) działa cuda.
Image Image
Awatar użytkownika
kilcia
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 Lis 2010, 12:30
Miejscowość: Warszawa/Targówek

Re: Niewydolność nerek

Postprzez Odagmara » 19 Paź 2016, 16:19

spokojnie, będzie dobrze, niech Pani zawalczy o pieska
Odagmara
 
Posty: 20
Rejestracja: 18 Paź 2016, 10:29

Re: Niewydolność nerek

Postprzez Riy4hx3 » 10 Lut 2020, 23:12

przykra sprawa.
-
Polstar
Riy4hx3
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 Lut 2020, 22:56

Re: Niewydolność nerek

Postprzez Dyr59jhg » 18 Mar 2020, 22:57

bardzo przykre.
-
Oleje konopne CBD
Dyr59jhg
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Mar 2020, 22:55

Re: Niewydolność nerek

Postprzez Aoe43gt » 09 Cze 2020, 22:42

udało się z tego wyjść?
-
https://www.cryptonews.pl/
Aoe43gt
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 Cze 2020, 21:50


Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron