Fundacja AST Fundacja AST

w jakim wieku ast nabiera masy

Rady z naszych doświadczeń.

Re: w jakim wieku ast nabiera masy

Postprzez Aneta_M » 27 Gru 2011, 21:10

Jok napisał(a):Nie mam aparatu, będę musiał kogoś poprosić i wtedy wyślę. Tak jest piszę serio dokładnie 48,5 kg waga z lipca tego roku. Znajomi mówią, że takiego dużego w mieście gdzie mieszkam nie widzieli. Ale jest proporcjonalny do swojej wagi.

W takim razie czekam na zdjęcie, jestem baardzo ciekawa, bo waga jak u rottka, ciężko wyobrazić sobie asta ważącego prawie 50kg który nie jest spasiony. A ile ma w kłębie?
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: w jakim wieku ast nabiera masy

Postprzez Jok » 27 Gru 2011, 22:44

Zawsze miałem z tym kłębem problem, jak mam to zmierzyć. Dzięki za info.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: w jakim wieku ast nabiera masy

Postprzez Aneta_M » 27 Gru 2011, 23:37

Jok napisał(a):Zawsze miałem z tym kłębem problem, jak mam to zmierzyć. Dzięki za info.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Wysoko%C5% ... 2%C4%99bie ;)
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: w jakim wieku ast nabiera masy

Postprzez katepat2 » 28 Gru 2011, 21:07

toomek2400, a ile waży Twoja suczka, że martwi Cię jej waga?

moja aktualnie waży 30 kg, ma 2,5 roku i raczej jest za bardzo zaokrąglona :) jak zrobi się trochę ładniejsza pogoda, to będziemy pracować, żeby zeszła do zdrowszej wagi, tak ok 27 kg byłoby optymalnie

moja pierwsza amstaffka (Goldie - zdjęcia w stopce) była bardziej "sportowym" typem, od początku była bardziej umięśniona i bardziej zwinna
dla niej zdrowa waga to było tak ok 25 kg, przy 27kg już wyglądała jak mały spaślaczek :) tak więc wszystko zależy od psa, jego budowy
dokładnie tak, jak u ludzi :mrgreen:

może wklej jakieś zdjęcia?
ImageImageImage
[*] Goldie 04.07.1997-08.08.2009
nic już nie jest takie samo... do zobaczenia Słoneczko
Awatar użytkownika
katepat2
 
Posty: 235
Rejestracja: 11 Paź 2011, 08:46
Miejscowość: Górny Śląsk

Re: w jakim wieku ast nabiera masy

Postprzez Monia_Lol » 28 Gru 2011, 22:39

Właśnie, pokazuj zdjęcia ;)

Mój dziadzio np waży teraz 35,5 kg co jest jego rekordem :oops: a jest na karmie bez zbóż, więc ma dużo energii i szaleje na spacerkach.
Myślę, że wiele psów w tej wadze wyglądałoby na spaślaków :lol: ale on jest po prostu grubej kości, po rodzicach ;)
Choć muszę przyznać, że wlaśnie jako młodziak to conajmniej do lat dwóch wyglądał jak koń :) więc też się troche martwiłam.
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: w jakim wieku ast nabiera masy

Postprzez Jok » 28 Gru 2011, 22:49

Moj właśnie jest też grubej kości, głównie po psie. Suczka natomiast była wysoka i stąd jego waga.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: w jakim wieku ast nabiera masy

Postprzez mahtalie » 29 Gru 2011, 20:28

Ja też z utęsknieniem czekam na zdjęcia 50kg asta :D Bars waży 35kg i ze 3 powinnien zgubic a jest sporo wyzszy od typowego asta, natomiast Dydy waży jakieś 26 i chyba jest optymalnie;) A to przecież zaledwie połowa Twojego psa Jok :D
Image

Image
Awatar użytkownika
mahtalie
 
Posty: 798
Rejestracja: 29 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Płock

Re: w jakim wieku ast nabiera masy

Postprzez Jok » 29 Gru 2011, 21:52

mahtalie napisał(a):Ja też z utęsknieniem czekam na zdjęcia 50kg asta :D Bars waży 35kg i ze 3 powinnien zgubic a jest sporo wyzszy od typowego asta, natomiast Dydy waży jakieś 26 i chyba jest optymalnie;) A to przecież zaledwie połowa Twojego psa Jok :D

Nic szczególnego. Jest pręgowany, ma dużą głowę i szeroką klatkę i jest około 20 cm wyższy od przeciętnego Asta i tak to wygląda.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: w jakim wieku ast nabiera masy

Postprzez Monia_Lol » 29 Gru 2011, 22:00

Jok napisał(a):
mahtalie napisał(a):Ja też z utęsknieniem czekam na zdjęcia 50kg asta :D Bars waży 35kg i ze 3 powinnien zgubic a jest sporo wyzszy od typowego asta, natomiast Dydy waży jakieś 26 i chyba jest optymalnie;) A to przecież zaledwie połowa Twojego psa Jok :D

Nic szczególnego. Jest pręgowany, ma dużą głowę i szeroką klatkę i jest około 20 cm wyższy od przeciętnego Asta i tak to wygląda.


Z tego co wyczytałam, twój psiak ma rodowód. Możesz napisać po jakich jest rodzicach? Chętnie bym ich sobie obejrzała ;)
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: w jakim wieku ast nabiera masy

Postprzez Jok » 29 Gru 2011, 22:08

http://rasy-psow.com/content/view/29/6/
Tytaj pisze ile może ważyć pit/Ast przeczytaj. A co do rodowdu to juz tłumaczę. Ojciec - QEEN TIPIT z hanky, matka- DEVIL"S RAINBOW monarchia absolutna , mam wszystko do 5 pokolenia. Pozdr.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości