Fundacja AST Fundacja AST

Amstaff prawdopodobnie z prostatą i chorymi nerkami

Rady z naszych doświadczeń.

Re: Amstaff prawdopodobnie z prostatą i chorymi nerkami

Postprzez Asiulka901 » 08 Mar 2012, 14:32

Monia_Lol napisał(a):No tak.. a czy pies jest reproduktorem?

nie jest ani razu go nie dopuściłam chociaż miałam okazje ale nie toleruje bezmyślnego rozmnażania psów :evil:
Awatar użytkownika
Asiulka901
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 Mar 2012, 17:10

Re: Amstaff prawdopodobnie z prostatą i chorymi nerkami

Postprzez doddy » 08 Mar 2012, 15:01

Nawet pies z niewydolnością nerek jest poddawany narkozom po uprzednim przygotowaniu jeśli zabieg jest konieczny.
A tu bym się zastanowiła, czy jednak nie jest... bo lepiej podjąć decyzję o kastracji niż czekać aż rozwinie się nowotwór.
Nowotwór prostaty jest dość inwazyjny i daje często przerzuty.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Amstaff prawdopodobnie z prostatą i chorymi nerkami

Postprzez blue.berry » 08 Mar 2012, 15:30

po pierwsze co to znaczy dużo białka? 800, 1000, więcej?
badanie moczu w kierunku problemów z nerkami powinno być rozszerzone o kreatyninę, bowiem jej stosunek do poziomu białka wskazuje na problem lub jego brak. do tego powinna być też zrobiona z krwi biochemia: mocznik, kreatynina, białko całkowite. te wyniki razem dopiero (plus usg) określają wagę problemu.
przy kłopotach z nerkami faktycznie pierwsze zalecenie to ograniczenie białka w diecie. psy jedzące karmę przestawia się na karmy niskobiałkowe lub weterynaryjne o profilu nerkowym. psy jedzące gotowane jedzenie powinny jeść chuda wołowinę z ryżem (plus warzywa) [gdzieś powinnam mieć proporcje na taki posiłek od dr Neski - wieczorem sprawdzę]. przyznam ze nie wiem za bardzo co powinien jeść pies który je tylko surowe mięso.
co do torbieli na jądrach (na jadrach? czy na prostacie?) to jeśli weterynarz powiedział że najlepszym rozwiązaniem jest kastracja to ja bym się raczej nie zastanawiała. szczególnie że zazwyczaj takie rzeczy mają tendencje do nowotworzenia. jeśli masz wątpliwości co do diagnozy to skonsultuj problem u innego weterynarza. kastracja jako taka nie będzie miała żadnego wpływu na stan nerek. narkoza i owszem, dlatego najpierw należy określić jaki jest aktualny stan nerek (który stopień niewydolności). to zresztą i tak musisz zrobić aby wiedzieć jak dalej prowadzić psa - czy sama zmiana żywienia wystarczy, czy konieczne będzie też podawanie leków.
Awatar użytkownika
blue.berry
Moderator
 
Posty: 671
Rejestracja: 14 Gru 2010, 16:23

Re: Amstaff prawdopodobnie z prostatą i chorymi nerkami

Postprzez Monia_Lol » 08 Mar 2012, 16:06

Asiulka901 napisał(a):A co do kastracji to chciałam mieć po nim małego pieska dlatego się wacham i ne wiem czy po kastracji nie będzie jakiś komplikacji i czy po tym sie jakoś zmieni


hmm

Asiulka901 napisał(a):
Monia_Lol napisał(a):No tak.. a czy pies jest reproduktorem?

nie jest ani razu go nie dopuściłam chociaż miałam okazje ale nie toleruje bezmyślnego rozmnażania psów :evil:


cieszę się, że zmieniłaś zdanie..
daj znać jak leczenie. Pozdrawiam
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Amstaff prawdopodobnie z prostatą i chorymi nerkami

Postprzez Asiulka901 » 08 Mar 2012, 17:05

Nerki działają jak narazie dobrze jedna jest uszkodzona i to dość wyraźnie było widać na USG.
Badan ie kwi miał wyszło dobrze ale badanie moczu już nie miał dość podwyższone białko niż zdrowy pies.
Awatar użytkownika
Asiulka901
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 Mar 2012, 17:10

Poprzednia

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości