Fundacja AST Fundacja AST

Yes, yes, yes! :) :) czyli nowa ustawa:)

Linki do ciekawych artykułów.

Yes, yes, yes! :) :) czyli nowa ustawa:)

Postprzez Aneta_M » 27 Gru 2011, 16:07

Od Nowego Roku nie będzie można już handlować zwierzętami na targach, giełdach czy targowiskach. Prawo zakaże też m.in. przycinania psom ogonów i uszu dla celów estetycznych, skróci czas ich uwiązania na łańcuchu, a sam łańcuch wydłuży.

http://www.tvn24.pl/-1,1729335,0,1,na-t ... omosc.html
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Yes, yes, yes! :) :) czyli nowa ustawa:)

Postprzez Jok » 27 Gru 2011, 16:34

Nie tylko. W internecie też to będzie karalne, wszystkie hodowle mają być rejestrowane w PZK.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: Yes, yes, yes! :) :) czyli nowa ustawa:)

Postprzez Monia_Lol » 27 Gru 2011, 18:16

W końcu!!! Nie omieszkam zgłaszać łamanie prawa ;)
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Yes, yes, yes! :) :) czyli nowa ustawa:)

Postprzez doddy » 27 Gru 2011, 18:20

A ja się nie cieszę. Bo przeczytałam dokładnie ustawę i jest gorsza od poprzedniej. :|
Wprost są napisane wyjścia z zakazów, a przeciętny Kowalski już w ogóle się pogubi w pseudo i hodowlach.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Yes, yes, yes! :) :) czyli nowa ustawa:)

Postprzez Jok » 27 Gru 2011, 19:29

doddy napisał(a):A ja się nie cieszę. Bo przeczytałam dokładnie ustawę i jest gorsza od poprzedniej. :|
Wprost są napisane wyjścia z zakazów, a przeciętny Kowalski już w ogóle się pogubi w pseudo i hodowlach.

Od czegoś trzeba zacząć, każdą ustawę można poprawiać, ale coś trzeba robić, bo to co się dzieje.... Sama wiesz najlepiej.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: Yes, yes, yes! :) :) czyli nowa ustawa:)

Postprzez doddy » 27 Gru 2011, 19:30

Tylko jak u nas komisje, srisje 4 lata tworzyły taki bubel to nie wiem czy doczekamy się kiedyś czegoś sensownego.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Yes, yes, yes! :) :) czyli nowa ustawa:)

Postprzez tom.mon » 27 Gru 2011, 20:26

doddy napisał(a):Tylko jak u nas komisje, srisje 4 lata tworzyły taki bubel to nie wiem czy doczekamy się kiedyś czegoś sensownego.


smutne aczkolwiek prawdziwe
TTB są jak Media Markt... NIE DLA IDIOTÓW!
Awatar użytkownika
tom.mon
 
Posty: 78
Rejestracja: 06 Lis 2010, 11:13
Miejscowość: Warsaw

Re: Yes, yes, yes! :) :) czyli nowa ustawa:)

Postprzez Dardamell » 28 Gru 2011, 10:43

Jok napisał(a):wszystkie hodowle mają być rejestrowane w PZK.

Niestety nie. Mają być zarejestrowane w jakichś "ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów". Co oznacza, że nie tylko ZKwP, ale też PKPR (i tym podobne) oraz szereg zapewne pod tę ustawę nowo utworzonych.
Awatar użytkownika
Dardamell
 
Posty: 53
Rejestracja: 29 Wrz 2011, 18:15

Re: Yes, yes, yes! :) :) czyli nowa ustawa:)

Postprzez a.k.samek » 28 Gru 2011, 10:59

Może trzeba próbować z projektem obywatelskim, 100 000 podpisów jest możliwe do zebrania. W końcu Konstytucja i inne akty prawne gwarantują obywatelom prawo do inicjatywy ustawodawczej (art. 118 ust. 2 Konstytucji RP). Zdaję sobie sprawę, że to nie jest proste i chyba żaden projekt społeczny nie został jeszcze przegłosowany ale próbować trzeba, do skutku. Wśród „psiarzy” są z pewnością przedstawiciele wszystkich zawodów i taka akcja mogłaby się w końcu udać (niepoprawny optymizm? :? ). Tylko na tym forum są ludzie, którzy świetnie znają temat i wiedzą co w takiej ustawie powinno się znaleźć, potrzeba do tego oprawy prawnej i … Wiem, że to jest biznes, stoją za tym duże pieniądze :( , ale „nie grasz nie wygrywasz”. Zgłaszam się do działania, szczególnie, że moja motywacja znacznie wzrosła od moich ostatnich przebojów z jakby nie patrzeć hodowlą zarejestrowaną w ZKwP.
a.k.samek
 
Posty: 55
Rejestracja: 01 Sty 2011, 21:10

Re: Yes, yes, yes! :) :) czyli nowa ustawa:)

Postprzez xsupergrrrlx » 28 Gru 2011, 12:02

Jok napisał(a):
doddy napisał(a):A ja się nie cieszę. Bo przeczytałam dokładnie ustawę i jest gorsza od poprzedniej. :|
Wprost są napisane wyjścia z zakazów, a przeciętny Kowalski już w ogóle się pogubi w pseudo i hodowlach.

Od czegoś trzeba zacząć, każdą ustawę można poprawiać, ale coś trzeba robić, bo to co się dzieje.... Sama wiesz najlepiej.

Ja też jestem tego zdania, że od czegoś trzeba zacząć. Wiadomo, że każde prawo można jakoś ominąć, wszędzie są luki i tego się chyba nie przeskoczy, ale teraz w pewnych sytuacjach będzie chyba można prawo jakkolwiek egzekwować. Polska moim zdaniem z prawami zwierząt jest głęboko w du... (i chodzi mi ogólnie o prawa zwierząt nie tylko psów) i jeszcze dużo czasu będzie trzeba aby było lepiej i prawdopodobnie my nie dożyjemy tych czasów. Niestety walka o jakiekolwiek prawa jest ciężka, wystarczy spojrzeć wstecz na historię praw człowieka, handel niewolnikami, prawa kobiet... jak długo ktoś musiał walczyć aby uzyskać podstawowe prawa do wolności. Mamy rok 2011 i nadal łamane są prawa człowieka. Prawa zwierząt mają się trochę lepiej w krajach w których ludziom żyję się lepiej. Niestety nic nie zmienia się z dnia na dzień. A z ustawami chyba nie jest też tak łatwo, ponieważ nawet jeśli zbierze się odpowiednią liczbę głosów za obywatelską nowelizacją ustawy o ochronie praw zwierząt, to ostateczną decyzję podejmuj sejm. Problemem są też posłowie tacy jak np. Rajmund Gąsiorek (PO) właściciel jednej z największych w Europie ferm norek i wielu wielu innych których nazwisk szkoda wymieniać- wielu z nich ma profity z takiej a nie innej ustawy tak więc nie jest łatwo.
We can judge the heart of a man by his dealings with animals
- Immanuel Kant

http://www.guiltytilproveninnocentdoc.com/

"To tylko zwierzęta", warto obejrzeć
http://www.totylkozwierzeta.pl/
http://alterkino.org/to-tylko-zwierzeta
Awatar użytkownika
xsupergrrrlx
 
Posty: 656
Rejestracja: 09 Lis 2011, 20:18
Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Literatura, internet, TV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron