Fundacja AST Fundacja AST

Molly

Szczęśliwe zakończenia.

Molly

Postprzez mariusz » 14 Gru 2010, 15:50

Witamy.

Mimo że gościmy już na forum czas jakiś , postanowiłem przenieść się z galerii w miejsce bardziej odpowiednie.
To tu postaramy się informować jak miewa się Molly pod naszą opieką.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
mariusz
 
Posty: 74
Rejestracja: 21 Lis 2010, 12:54
Miejscowość: Warszawa

Re: Molly

Postprzez mariusz » 20 Gru 2010, 14:43

Z życia Molly.
Molly jest alergiczką i zmagamy się z problemem właściwie od samego początku.
W pierwszym etapie postawiliśmy na alergię pokarmową jednak mimo że podawaliśmy karmy hipoalergiczne nic się nie zmieniło. Cotygodniowe wizyty u weterynarza były koniecznością. Zrobiliśmy testy, badanie przesiewowe a następnie badanie w kierunku alergenów całorocznych. Wyniki wskazały że Molly jest uczulona na roztocza kurzu domowego. Od tego momentu 26 tygodni odczulania, mimo że początkowo było dość ciężko po niemal dwóch tygodniach pojawiła się lekka poprawa co napawa optymizmem.

Pozdrawiamy
Wesołych Świąt
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
mariusz
 
Posty: 74
Rejestracja: 21 Lis 2010, 12:54
Miejscowość: Warszawa

Re: Molly

Postprzez mariusz » 31 Gru 2010, 12:38

WSZYSTKIEGO DOBREGO W NADCHODZĄCYM 2011 ROKU :!:
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
mariusz
 
Posty: 74
Rejestracja: 21 Lis 2010, 12:54
Miejscowość: Warszawa

Re: Molly

Postprzez marta3xl » 31 Gru 2010, 23:08

Mariusz a jakie Molly ma objawy chodzi mi o czy ma zaczerwienienia , bardziej liże którąś z części ciała ?
Samulka też jest alergiczką i ciężko stwierdzić na co :roll:
marta3xl
 
Posty: 290
Rejestracja: 11 Lis 2010, 17:15

Re: Molly

Postprzez mariusz » 01 Sty 2011, 22:51

Alergia u Molly objawia się w najłagodniejszym wydaniu zaczerwienieniem pyska. Jednak o takim stanie dawno już zapomnieliśmy, normalne jest swędzenie w okolicach oczu, uszu, pyska i brzucha. Czasem zdarza się lizanie tylnych łap z ogromną intensywnością i czerwone kropki właściwie wszędzie. Musimy ją pilnować by się nie rozdrapywała.
Co do znalezienia przyczyny alergii to ciężka sprawa choć teraz jest najlepszy czas gdyż odpadają alergeny sezonowe, najczęściej podobno występuje alergia pokarmowa. Możesz odstawić wszystko i przez czas jakiś karmić Sammy np. Royal Canin Hipoallergenic, jeśli objawy ustaną jesteś w domu. Proponuję też spróbować zastąpić plastikowe miski szklanymi i ograniczyć chemię gospodarczą do minimum. Próbowaliśmy wszystkiego, odstawiłem nawet perfumy, może też być alergia krzyżowa.
Skończyło się testami z krwi i diagnozą że uczulają roztocza, teraz jesteśmy na etapie odczulania i po 4 tygodniu jest masakra. Podobno poprawa następuje w okolicach 15 tygodnia a całość trwa 26 tygodni.

Pozdrawiam i powodzenia w walce z alergią :)
mariusz
 
Posty: 74
Rejestracja: 21 Lis 2010, 12:54
Miejscowość: Warszawa

Re: Molly

Postprzez marta3xl » 02 Sty 2011, 13:29

dzięki z poradę i współczuję Molly tej cholernej alergii
marta3xl
 
Posty: 290
Rejestracja: 11 Lis 2010, 17:15

Re: Molly

Postprzez mariusz » 22 Sty 2011, 19:11

:D Ostatnie poczynania Molly ...
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
mariusz
 
Posty: 74
Rejestracja: 21 Lis 2010, 12:54
Miejscowość: Warszawa

Re: Molly

Postprzez doddy » 21 Wrz 2011, 14:04

Nie było ich na zlocie ale się zreflektowali na maila. :mrgreen:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Molly

Postprzez mariusz » 22 Wrz 2011, 20:49

Dziękuję dobra kobieto za umieszczenie zdjęć które Ci przesłałem :) .
Z jakiegoś powodu nie mogę wrzucić ich na forum.
Co do zlotu to oczywiście ciężko nam odżałować tak zacne spotkanie, pomijając fakt że zżera mnie osobista tęsknota z powodu braku spotkania z Tobą :D. Liczyłem że może bliżej jesieni uczucie osłabnie jednak nic takiego nie odnotowałem :D.

Pozdrawiamy :!:
mariusz
 
Posty: 74
Rejestracja: 21 Lis 2010, 12:54
Miejscowość: Warszawa

Re: Molly

Postprzez doddy » 26 Wrz 2011, 11:45

Oj... żałujemy i my, że Was nie było! Zlot przez to był mniej zabawny, bo brakowało Twojego humoru. :mrgreen:

Wstawiam zdjęcia nadesłane do mnie, co by każdy mógł nacieszyć oko Waszą ślicznotką.
Ile piłek nosicie na spacer?
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Następna

Wróć do W nowym domu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron