Panga m2

PANGA
w typie pitbull red nose, wiek ok. 2 lat

Wygląd: ruda.
Charakter: łagodna ale zagubiona, zerowa socjalizacja i lęk separacyjny.
Zdrowie: zaszczepiona, wysterylizowana, zdrowa. 

Miejsce pobytu: dom stały, Tczew

Panga to ok. 2-letnia suczka w typie pitbulla red nose. Trafiła do nas wprost ze schroniska w Wielkopolsce, gdzie czekała bezskutecznie na odbiór przez właścicieli. Sunia aktualnie przebywa w hotelu dla psów pod Warszawą, gdzie oczekuje na kochającą rodzinę.
Panga jest psem na widok którego serce się człowiekowi kraja. To obraz zaniedbania wychowawczego, zagubienia, braku wsparcia, braku socjalizacji. Jeśli w naszym kraju istniałoby pojęcie znęcania się nad zwierzętami przez „nic nie robienie” to ona byłaby doskonałym tego przykładem. Sunia chowała się prawdopodobnie pozostawiona sama sobie. Wiemy, że nie raz, nie dwa błąkała się po wsi, przeganiana rzez ludzi. Panga jest suczką bardzo łagodną, ale lękową. Widać, że poprzedni właściciele nie dali jej wsparcia i poczucia bezpieczeństwa w żadnym aspekcie życia. Każda nowa sytuacja dla tej suni stanowi niebywały stres. Nawet zwykły spacer poza znany jej teren jest dla niej trudny. Suczka na tyle się boi, że załatwia wszystkie potrzeby fizjologiczne w boksie, tam gdzie śpi. Dodatkowo Panga cierpi także na lęk separacyjny. Nawet znane jej środowisko nie stanowi azylu. Niszczy infrastrukturę, posłania. Jest nad wyraz młodą suczką, kochaną, ale biedną. Człowiek do tej pory nie dał jej nic i stworzył psa kompletnie zagubionego w społeczeństwie. To typ psa, który jest ogromnie biedny, wzbudza litość w każdym, ale także strach w adoptujących z uwagi na ilość czynników do przepracowania i pomimo łagodności jest psem ogromnie trudnym do adopcji. Panga ma jednak zadatki na bycie fajnym psem. Po prostu musi trafić do mądrego domu, doświadczonego, pełnego wyrozumiałości, spokoju i wsparcia.
Będziemy jeszcze sprawdzać jak Panga czuje się w kontaktach z psami. Na dziś nie wykazuje agresji do nich, ale musimy poobserwować, czy psy jej pomagają, czy utrudniają żywot. Liczymy na to pierwsze. Kochani, błagamy Was o wsparcie dla Pangi w postaci karmy, kocyków i zabezpieczenia p. kleszczom. 

Panga 1 Panga 2
Panga 3 Panga 4

02.05.2020 Mocno spóźnieni informujemy, że nowego domu nie szuka już Panga. Zamieszkała z Iwoną, Emilem i ich dziećmi, Jagodą i Aronem oraz z przyszywaną siostrą, kotką Finką. Panga swój raj na ziemi znalazła w Tczewie, w domu z ogrodem, w pięknej okolicy, a wraz z nowym etapem swojego życia, zyskała też nowe imię Arya. Sunia wypełniła długoletnią pustkę w tej rodzinie, po rottweilerce Pandzie. Takie rodziny jak ta, to chciałoby się klonować. Mili, ciepli, cierpliwi i niesamowici troskliwi, dbają i kochają bardzo. Rozpieszczają doskonałą dietą, suplementami, eko jajkami, wszystko mądre i przemyślane. Na drobne problemy reagują ekspresem i zmieniają przyzwyczajenia, tak by budować jeszcze lepszą więź z sunią. Panga przytyła u nich już blisko 2 kg, żeberka w końcu się zakrywają, a sierść nabiera blasku. Nic dziwnego, sami chętnie oddalibyśmy się pod taką opiekę. Miejsce do którego trafiła Panga, daje jej możliwość przestrzeni i stopniowania bodźców, które napawają ją lękiem. Dzięki spokojnej okolicy, swobodnie wychodzi na spacery, ma psich kumpli, z kotem też chętnie by się zaprzyjaźniła, ale kot póki co, ma nieco odmienne zdanie i ostentacyjnie pokazuje, kto w tym domu rządzi, a ona to szanuje! Iwono, Emilu, Jagodo i Aronie witajcie w rodzinie. Wszystkiego dobrego dla Was, długiego, wspólnego życia w zdrowiu. Wiemy, że Panga lepiej trafić nie mogła. Jest nam niezmiernie miło powitać Was w naszej wielkiej FAMILY AST, jesteśmy dumni, że od teraz jesteście jej częścią.

Panga 6 Panga 8 Panga 7

 

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)