Peruna m2

PERUNA
w typie cane corso, wiek ok. 2 lat.

Wygląd: idealnie czarna. 
Charakter: lękowa, delikatna, wrażliwa.
Zdrowie: zaszczepiona, zachipowana, zdrowa.

Miejsce pobytu: dom stały, Ksawerów.

Peruna to około 2-letnia sunia, w typie cane corso. Pod skrzydła Fundacji trafiła wraz z bokserem Grantem, po śmierci ich właściciela. Panna aktualnie przebywa w hotelu „Na sześciu łapach” w Bojanie koło Trójmiasta. Peruna do tej pory była psem mieszkającym w bloku. Jest dość lękową sunią, co na szczęście nie wpływa mocno na jej funkcjonowanie w mieście. Jest w pierwszym kontakcie nieśmiała, ale dzięki metodzie „przez żołądek do serca” szybko przełamuje lody. Jest to bardzo delikatny i spokojny pies. Perunie potrzebny jest troskliwy przewodnik, który da jej wsparcie i pomoże w zbudowaniu relacji opartej na zaufaniu, bo w tym pięknym dużym psim ciele drzemie ogromny potencjał, tylko trzeba umieć go wydobyć. Peruna na terenach wiejskich pięknie chodzi na smyczy, w mieście ocenilibyśmy to na minus cztery. Za to pasażerką podróży samochodowych jest fenomenalną, zdecydowanie nada się na globtrotterkę!
Aktualnie hotelowi opiekunowie starają się powoli nadrabiać braki w socjalizacji panny, także w jej relacjach z innymi psami, których poza Grantem, zbyt wielu nie poznała. Sunia nie wie do końca jak się wśród nich zachowywać, więc bywa niekulturalna, ale przy mądrym doborze towarzystwa, miałaby szansę zamieszkać z drugim psem. Peruna ze względu na swą lękliwość trochę dłużej adaptuje się w nowych sytuacjach, co może objawiać się np. początkowym szczekaniem podczas zostawania, ale u nas w miarę upływu czasu problem występuje coraz rzadziej. Dla Peruny szukamy zarówno domu tymczasowego, otwartego na pracę, jak i domu stałego. W jej sprawie prosimy o kontakt na mail, o napisanie kilku słów o sobie, o warunkach w jakich pies miałby mieszkać. Nie krępujcie się pisać dużo o sobie, ułatwcie nam poznanie Was jako potencjalnego domu dla naszego skarbu.

Peruna 3 Peruna 4 Peruna 5
Peruna 6 Peruna 8 Peruna 9

20.06.2020 Do nowego domu w ubiegły weekend przeprowadziła się Peruna vel Fufa, która to zamieszkała z Pauliną i Bartkiem w Ksawerowie, a wraz z nowym domem zyskała ekstra brata, adoptowanego z Wojtyszek, wielkopsa Arona. I choć Z nowa rodziną poznaliśmy się przy okazji zupełnie innego psa, wiemy, że to właśnie Peruna była brakującym puzzlem w ich układance. Sunia trafiła szóstkę w totka, dołączając do ich rodziny. Od teraz ma troskliwych i uważnych opiekunów, takich, którzy bardzo szanują psią przestrzeń i dla których nadrzędną wartością jest komfort życia każdego z czworonogów. I tak Peruna poznaje okolice spacerowe, wygrzewa się w ogrodzie, z tarasu obserwuje otoczenie, śpi łapami do góry i do tego ma psiego kumpla zawsze pod łap. Paulino, Bartku - wszystkiego dobrego dla Was, długiego, wspólnego życia w zdrowiu. Jest nam niezmiernie miło powitać Was w naszej wielkiej FAMILY AST, jesteśmy dumni, że od teraz jesteście jej częścią.

Peruna 10

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)