Merci m2

MERCI
w typie pitbulla, wiek ok. 5-7 lat.

Wygląd: ruda, podpalana.
Charakter: lękowa, brak socjalizacji, pies typu wiejskiego.
Zdrowie: mocno zaniedbana, w trakcie diagnostyki. 


Merci to 5-7 letnia sunia w typie pitbulla. Została znaleziona w lesie w stanie mocnego zagłodzenia i zaniedbania. Skóra i kości, rany, brak sił by wstać. Dzięki łańcuszkowi dobrych serc trafiła pod naszą opiekę. Dziękujemy dzieciakom, które ją zauważyły w lesie i szukały pomocy. Dziękujemy: dziewczynom z Płocka i Sierpca za błyskawiczną mobilizację, Dawidowi, który przywiózł sunię do nas i Kasi, bez której ta akcja by się nie odbyła.
Merci waży 16 kg. Jest drobniutka i wychudzona. Mocno wystraszona, ale bardzo łagodna. Ze spokojem znosi wszelkie zabiegi i wizyty u weterynarzy. A co do wizyty to USG nic nie wykazało niepokojącego, poza mocno zagazowanymi jelitami, będziemy je powtarzać. W pierwszych badaniach krwi wyszła bardzo mocna anemia. Merci ma niesamowicie niski poziom erytrocytów. Poziom wskaźników nerkowych jest zawyżony, poziom hormonów tarczycy jest obniżony. Merci została odrobaczona, dostaje leki na anemię oraz kroplówki.
Merci jest raczej psem wiejskim, który nie mieszkał w domu. Na początku nawet bała się do niego wchodzić. W środku nie umie się zachować, skacze na meble, nie zachowuje czystości ale już widzimy, że stara się to wszystko szybko nadrabiać. Do ludzi Merci jest uległa, czasem bardzo się cieszy a czasem widać, że i bardzo boi. Nie darzy człowieka zaufaniem, ale mimo to jest bezproblemowa przy codziennej opiece. Na chwilę obecną to sunia, która by uciekła od człowieka, a nie do niego. Na spacerach bywają momenty, kiedy bardzo się boi. Jest strasznym śmieciuchem, widać, że ma to zachowanie zakorzenione i ciągle czegoś szuka. Do psów – wstępnie wygląda, że jest ok, bez problemu wychodzi z psami z domu tymczasowego, nigdy nie okazała zachowania niepożądanego czy agresywnego. Jedynie obawiamy się w kwestii chronienia zasobów, szczególnie jedzenia. Zachowania do kotów nie znamy i nie mamy jak sprawdzić.
Merci szuka domu tymczasowego, a w przyszłości oczywiście też i stałego. Domu wyrozumiałego, otwartego na dużą pracę z psem, spore zaangażowanie, powolne budowanie zaufania. Na dziś zdecydowanie łatwiej by jej było, gdyby zamieszkała w domu na uboczu miasta, bądź na wsi. Miasto to dla Merci zbyt wiele. W przyszłości może uda nam się to zmienić, ale na to trzeba czasu. Jej przyszły opiekun musi mieć możliwie dobrze zabezpieczony teren i płot, bo sunia jest z tych kombinujących. Aktualnie wychodzi do ogródka na lince i zawsze w towarzystwie człowieka. Kontakt w sprawie domu tymczasowego lub adopcji: 501 797 018 lub Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen
Jeśli chcielibyście pomóc nam w opiece nad Merci i jej leczeniu, będziemy bardzo zobowiązani.
Konto bankowe:
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
z dopiskiem DAROWIZNA MERCI

Merci1 Merci2 Merci3 Merci4Merci5 Merci10 Merci11

06.06.2020 Garść wieści od Merci. Ponownie robiliśmy badania i o ile wyniki morfologii idą w górę co jest dobre, to niestety również w górę idą w górę wskaźniki nerkowe, co jest mocno niepokojące. Czekamy na dalsze decyzje. I bardzo szukamy dla Merci domu tymczasowego. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, bo sunia jest po przejściach. Naszym zdaniem była psem łańcuchowo-kojcowym. Przestawiamy ją aktualnie na miejski tryb życia, ale wymaga to dużo pracy, szczególnie, że Merci jest suczką lękową. Ale też z każdym dniem coraz chętniej podąża za człowiekiem i zaczyna mu ufać. Jest już w stanie poruszać się wśród zgiełku, wyjść na spacer na smyczy wśród ludzi. Zaczyna też coraz częściej wybierać człowieka a nie ucieczkę od niego. W domu jest dość wyciszona. Nie ma problemu z emocjami. Jednak ma problem z zachowaniem czystości oraz zostawaniem samej. Została u nas przyuczona do kennel klatki. Obecnie wychodzimy z nią co 2 godziny w dzień, co 5 -6 w nocy, z coraz lepszymi sukcesami. Merci przekonała się też do podróżowania w aucie. Codziennie zabieramy ją na długi spacer nad wodę, do lasu i obecnie sama wskakuje do auta. W warunkach "wiejskich", poza miastem jest wyjątkowo spokojną i zrelaksowaną panienką. Do psów mijanych na spacerze Merci nie wykazuje niepokojących zachowań. W domu broni zasobów i musi być psim jedynakiem. Goni koty i kury. Dom tymczasowy doświadczony w opiece nad psami chorymi jest bardzo poszukiwany!

09.09.2020 Dziś pożegnaliśmy wojowniczkę Merci. Staraliśmy się zawalczyć o nią. Daliśmy szansę jej organizmowi na regenerację i na zebranie sił. Wyrwaliśmy trzy miesiące fajnego życia dla tej małej iskierki. Merci przytyła, otworzyła się i psociła. Żyła w komforcie, przyjmując leki wspomagające regenerację organizmu i funkcjonowanie nerek. Dostała obecnośc i opiekę człowieka, długie spacery, leżenie na trawie. W podzięce dla nas miała spokój, współpracę i opanowanie. Grzecznie poddawała się zabiegom i wizytom lekarskim, często przepraszała wręcz że żyje. Jednak najbardziej zapamiętamy Merci jak fajterkę, wytrwałą i waleczną. Trudno się pisze o jej odejściu. Merci, dziękujemy. I przepraszamy Cię za rasę jaką jest człowiek. Choć mamy nadzieję że ten ostatni czas pokazał ci że ludzi potrafią tez być kochani i opiekuńczy. Biegaj za Tęczowym Mostem szczęśliwa i wolna.

Merci12

  

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)