Mila m2

MIŁA Złoty Bull

w typie amstaffa, wiek ok 13 lat.
 
Wygląd: w rudo-białe łaty.
Charakter: wspaniały charakter, przyjazna dla każdego.
Zdrowie: niewydolność nerek. Miła to około 13-letnia seniorka w typie amstaffa. Została znaleziona w okolicy Kielc. Nie wiemy, czy komuś zaginęła, czy została celowo porzucona z powodu wieku i chorób. Sunia trafiła do schroniska w Nowinach, które po badaniach i diagnozie niewydolności nerek postanowiło nam ją przekazać do domu tymczasowego. Miła zamieszkała w okolicy Warszawy w domu tymczasowym. Bez problemu odnalazła się w nowym miejscu, szybko się wpasowała w stado psio- kocio-ludzkie. Z uwagi na jej przewspaniały charakter i osobowość nazwaliśmy ją właśnie Miła. Obecnie jesteśmy przed diagnostyką. Umówiliśmy sunię na wizyty do nefrologa, okulisty, kardiologa i na USG, aby móc ocenić jej stan zdrowia. Miła jest wyjątkowo leciwą seniorką. Całe dnie śpi, nóżki już ledwo dają radę, ma trudność w chodzeniu po schodach. Mamy nadzieję, że otworzymy przed nią złotą jesień, damy na koniec przewspaniałe spokojne i pełne opieki życie. Póki co apelujemy do Was o wsparcie na jej leczenie oraz o karmę w puszkach typu Renal (dedykowaną psom chorym na nerki).
Dane do przelewów:
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 47/16, 02-091 Warszawa
Nr konta: 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
PayPal:  Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen
Koniecznie z dopiskiem: DAROWIZNA MIŁA

Mila1 Mila2 Mila3
Mila8 Mila12 Mila13

27.08.2021 Miła jest już po pierwszej wizycie u weterynarza. Z początku pannica była mocno zestresowana (absolutnie bez agresji, ale sparaliżowana strachem) jednak po podaniu szprotek ukazało się drugie, spokojne i zadowolone, oblicze bulla. U Miłej pani doktor potwierdziła diagnozę przewlekłej niewydolności nerek II stopnia. O rokowaniach na razie nie możemy rozmawiać, zobaczymy jak wypadną badania kontrolne, które mamy zalecone za 14 dni. Póki co Miła pozostaje na karmie Renal (zalecona mokra, aby suczka była bardziej nawodniona), oraz na suplementach Flora Balance, Renalvet oraz kwasach Omega 3. W międzyczasie musimy wykonać badanie moczu do dalszej diagnostyki. Koszt dzisiejszej wizyty oraz leków to 432 zł. Jeśli ktoś z Was miałby chęć wesprzeć skarbonkę Miłej, będziemy niezwykle wdzięczni.

30.09.2021 Podsyłamy Wam garść wieści od naszej Złotej Bullki Miłej. Jest to jeden z najcudowniejszych psów jakie było nam spotkać. Niezwykle dzielna, miła, cicha, grzeczna, socjalna babunia. O takie psy to się ludzie powinni bić. Czy o nią ktokolwiek będzie? Żyjemy nadzieją, że gdzieś wśród Was jest jej człowiek. Miła jest psem leczonym na przewlekłą niewydolność nerek. Stan jest ustabilizowany, mocznik jest w normie, a kreatynina niewiele ponad normę. Jest na lekach (Renalvet, Flora Balance i oleju Omega 3). W minionym tygodniu pobraliśmy jej krew do kontrolnych badań oraz mocz na posiew z uwagi na leczony stan bakteryjny. Ponieważ poziom białka do kreatyniny jest zawyżony wchodzimy na kolejny lek Micardis (tu dziękujemy Wam zawsze gdy oddajecie nam niepotrzebne leki, bo mamy opakowanie z niedawno przekazanych prezentów). Nefrologicznie z Miłą jest całkiem dobrze. Po podaniu Libreli i Onsioru póki co stan ortopedyczny naszej dzielnej suni jest zadowalający. Żałujemy, że nie mamy możliwości uczęszczać z sunią na rehabilitację, bo to by pewnie podbudowało szkielet mięśniowy sunieczki. A jest o co powalczyć! Leczenie Miłej idzie w dobrą stronę. Mamy zielone światło do umawiania konsultacji stomatologicznej i rozpoczęcia przygotowań do zabiegu leczenia jamy ustnej. Z niecierpliwością także czekamy na wyniki biopsji cienkoigłowej zmiany z łapy. Będziemy Was informować na bieżąco. Gdyby ktoś chciał wspomóc skarpetę Miłej albo podarować jej leki, karmę, będzie nam niezwykle miło. Karmimy ją puszkami Animonda Nieren (smak obojętny) i suchą Puriną Veterinary PVD NF Renal Function. Dary można jej przesyłać na adres: Fundacja AST , Grzybów 1, 26-910 Magnuszew, 501 797 018. Każda forma pomocy to nasza ogromna wdzięczność.
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
Z dopiskiem "DAROWIZNA MIŁA"
PayPal: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen

 Mila14

18.10.2021 Miła została poddana zabiegowi usuwania zębów oraz czyszczenia u dr Emilii Klim w Animal Care Center Wilanów. Stan jej zębów był tak zły, że aż tworzyły się przetoki. Operacja się udała. I przyniosła zdecydowanie ulgę pacjentce! Nie tylko zwiększył się apetyt, ale też zyskaliśmy milszą, radośniejszą i aktywniejszą sunię. Aż przyjemnie się patrzy na tę zmianę! Przy okazji chcielibyśmy do Was apelować, że Miła zaczyna szukanie domu. Pomóżmy jej odnaleźć dom na jaki zasługuje. Może gdzieś jest człowiek, który nie boi się wyzwania opieki nad prawdziwym psim seniorem. Miła jest ok. 13-letnią sunią, drobnej budowy (waży 16 kg). Spokojnie reaguje na psy, na koty, nie wykazuje żadnych niepokojących zachowań w stosunku do ludzi, zarówno dorosłych jak i dzieci. Miła z aparycji i zachowania. Niekłopotliwa, cicha, dużo śpiąca. Na spacerach nie ciągnie, podąża za człowiekiem. Bez żadnych lęków, ładnie zostająca sama w domu, dobrze znosząca podróże autem. Sunia ma początki przewlekłej niewydolności nerek (jest na lekach, które poprawiają jej komfort), z wad niestety siusia w domu pomimo bardzo częstych spacerów. Jest na leku Librela, aby poprawić jej komfort poruszania się. Miła potrzebuje naprawdę troskliwego domu. Dbającego, nie bojącego się częstych wizyt weterynaryjnych. Idealnie jakby Miła zamieszka w domu z ogrodem. Mając do dyspozycji łatwy dostęp do ogrodu nie załatwia się w domu, co zdecydowanie pomaga funkcjonować.

15.01.2022 Z nadzieją patrzymy w przyszłość mając tak piękne adopcje z początkiem roku. Wzruszeni, że wydarzył się cud, przekazujemy informacje o kolejnym happy endzie. Złota Bullka Miła, choć stwierdzenie Platynowa jest chyba trafniejsze, znalazła swoją własną familię i szczęście. Miła choruje na nereczki, ma problemy z ortopedią, cierpi na poliurię. W zderzeniu z rzeczywistością, wydawała się psiakiem bez szans na swoją rodzinę. Ale kiedy wszystko mówiło, że się nie uda, życie dało nam sympatycznego pstryczka w nos. Losem Miłej zainteresowali się wspaniali ludzie - Basia i Yuri. Mieli oni od nas seniorkę Ritkę, sunię z Ukrainy, która niestety króciutko mogła się nacieszyć ich domem. My pełni obaw, oni pełni nadziei. I mieli rację. Miła pomimo wieku, chorób, wszelkich przeciwności znalazła najlepszy, najwspanialszy, nad wyraz troskliwy dom. Co jak szybko się okazało było bardzo potrzebne, bo sunia parę tygodni temu miała wylew. Straciła węch i wzrok, poleciały parametry nerkowe i wątrobowe. Grudzień i styczeń to walka o każdy dzień. Na szczęście z radością możemy powiedzieć, że jest poprawa dzięki leczeniu oraz dzięki ogromowi roboty i wyrzeczeń Basi i Yuriego. Święta spędzili w klinice pod kroplówką, styczeń spędzają przemierzając kilometry, aby Miła miała rehabilitację w komorze normobarycznej (terapia tlenem działa cuda przy udarach).  Dzięki ich determinacji Miła ma się dobrze. Jej stan jest dużo lepszy, powróciły zmysły i radość. A my możemy Wam napisać, że nasze serca są przepełnione radością. Że są jeszcze tacy ludzie, pełni pasji, pełni dobra, z silnym poczuciem troski i obowiązku. Starsze psy u takich osób mają szansę przeżyć godnie każdy podarowany im dzień. Czujemy się zaszczyceni, że Miła u Was mieszka. 

19.08.2022 Do Krainy Wiecznych Łowów pobiegła Miła. Kolejna wspaniała psica, wypełniła niezwykłym smutkiem nasze serca. Przewspaniała sunia, która chwytała za serce i trzymała z całych sił. Dokładnie za dwa dni minąłby rok, jak Miłą przywieźliśmy ze schroniska koło Kielc. Szczerze, nie przypuszczaliśmy, że aż tyle czasu jej podarujemy. Miła trafiła finalnie do najwspanialszego domu u Basi i Yuriego. Nie cieszyłaby się tak długo wspaniałym życiem, gdyby nie ich niezwykła troska i zaangażowanie. Tacy ludzie to wielcy ludzie. Ich świat był totalnie podporządkowany pod życie z Miłą. Pod jej leczenie, potrzeby, pod jej rozpieszczanie, pod uchylanie jej nieba każdego dnia. Nie znamy wielu innych osób, które by się tak poświęcały. Basia z Yurim dali Miłej piękne 8 miesięcy. Walczyli każdego dnia z ciężkimi chorobami (udarem, niewydolnością nerek, utratami zmysłów). Byli dzielni i silni do końca. Z odejściem Miłej serca rozpadły się na kawałki, wiele łez napłynęło do oczu. Bo to była niezwykła dusza na ziemi. Miła nasza, będziemy bardzo tęsknić... Znów spotkasz się ze Śmietaną.Teraz we dwie będziecie zmieniać świat na piękniejszy, tam u góry.

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)