Wywiad w Polskim Radio 24 o DT

REDxgt9o 400x400

Nasza fundacja opowiadała w Polskim Radiu 24 o instytucji domu tymczasowego

Zapraszamy Was posłuchania rozmowy z naszą Prezesową o instytucji domu tymczasowego :)

"Dom tymczasowy to miejsce, w którym zwierzę przebywa przez pewien czas, a konkretnie do chwili znalezienia domu stałego. Od schronisk domy tymczasowe odróżnia wszystko.

– Psy przebywają w normalnych domach i rodzinach, gdzie są przygotowywane do adopcji. Poznajemy je, szkolimy i dobieramy nowych właścicieli pod charakter czworonoga, aby ten duet był dobrze dopasowany – powiedziała Katarzyna Kordowska.

Przedstawicielka Fundacji AST wyjaśniła, jakie warunki muszą spełniać osoby pragnące otworzyć dom tymczasowy dla zwierząt.

– W pierwszej kolejności trzeba się do nas zgłosić i porozmawiać. Odwiedzamy i poznajemy taki dom. Rozmawiamy z rodziną o trybie jej życia i pracy, a także w jaki sposób są w stanie nam pomóc i jaką mają wiedzę oraz środki – wymieniała.

W całej rozmowie także m.in. o trudnej i stresującej dla zwierząt sylwestrowej nocy."

,Domy-tymczasowe-dla-zwierzat

Dom tymczasowy to miejsce, w którym zwierzę przebywa przez pewien czas, a konkretnie do chwili znalezienia domu stałego. Od schronisk domy tymczasowe odróżnia wszystko.

– Psy przebywają w normalnych domach i rodzinach, gdzie są przygotowywane do adopcji. Poznajemy je, szkolimy i dobieramy nowych właścicieli pod charakter czworonoga, aby ten duet był dobrze dopasowany – powiedziała Katarzyna Kordowska.