Chrupka m4

CHRUPKA

w typie american bully, urodzona 09.12.2021r

Wygląd: stalowa, duże białe znaczenie.
Charakter: wesoła, bystra, chętna do nauki.
Zdrowie: ataxia (niezborność ruchowa), głuchota, ZSO.

Miejsce pobytu: dom stały, Gdańsk.

Chrupka to sunia w typie american bully, urodzona 9 grudnia 2021 roku. Została oddana do schroniska ze względu na problemy neurologiczne, których diagnostyka i leczenie przerosła właścicieli. Chrupka choruje na ataxię, czyli niezborność ruchową, charakteryzującą się obniżoną koordynacją ruchów i kłopotami z utrzymaniem równowagi. Ponadto malutka jest głucha i cierpi na zespół suchego oka. W maju sunia zamieszkała w nowym domu w Warszawie, w towarzystwie Izy, Karoliny i trójki kotów. Niestety z powodu narastąjacego konfliktu Chrupki z kotami (byliśmy, widzieliśmy, komfort kocich rezydentów był tak mocno zachwiany, że nie było sensu narażać ich na kolejne miesiące pracy nad problemem) zmuszeni byliśmy do podjęcia decyzji o poszukiwaniach nowego domu. By nie eskalować konfliktu między zwierzakami, zdecydowaliśmy o zabraniu tego psiego czorta do hotelu w Bojanie, by poddać ją na nowo ocenie i dowiedzieć się, jaki dom byłby dla niej najsensowniejszy. Wspólnie zdecydowaliśmy, że idealnym byłby dla niej dom z ogrodem, na przedmieściach, miasto ją pobudzało, a to odreagowywała m.in. wyjąc zostawiona sama. Kiedy już zbieraliśmy się do tego, by Wam to wszystko napisać nastąpił zupełnie nieoczekiwany zwrot akcji. Przypadek, który całkowicie zmienił bieg dalszych zdarzeń. Do hotelu na gościnne występy ze względu na wyjazd opiekunów Marty i Maćka wpadł Pimpek. I kiedy to oni wczasowali się w ciepłym kraju, Pimpek nawiązywał koleżeńskie relacje z Chrupką. Ekipa dwóch matołków, z pomocą hotelowych opiekunów, znalazła wspólny język. Marta z Maćkiem wiedząc o wszystkich trapiących Chrupkę problemach (o tym, że jest głucha, cierpi na zespół suchego oka, niedowidzi na jedno oczko, ale przede wszystkim o tym, że ma ataxię) zdecydowali, że adoptują małego chochlika, a tym samym Chrupka stała się gdańszczanką. I tak zostawiając w hotelu jednego psa, z urlopu wrócili do domu już z dwoma. Ten duet stanowi jeden z nielicznych wyjątków, kiedy nie możemy powiedzieć, że przeciwieństwa się przyciągają. Bo ta dwójka prześciga się w swoich zwariowanych pomysłach. Chrupka nie jest najłatwiejszym egzemplarzem, ma problemy z utrzymywaniem czystości, ogród aranżuje po swojemu (niekoniecznie zgodnie z Marty wizją), konieczne było wyzbieranie wszystkich jabłek i rosnących na działce grzybów, bo pomysłowy Dobromir robił czystki samodzielnie. Wszelkie drzewa i roślinność też wymaga osobistej ochrony przed niszczycielską siłą Chrupki. W domu wprowadzić trzeba było bramki, by wystopowywać pannę i uczyć domowego chillu. Dużo roboty zrobili, ogrom jeszcze przed nimi, utrudniona komunikacja ze względu na jej głuchotę na pewno nie pomaga, ale Marta z Maćkiem to taka ekipa, co się absolutnie nie poddaje! Z Pimpkiem panna Chrupka odnajduje wspólny jezyk, uczą się siebie wzajemnie, szaleją w ogrodzie, wspólnie kombinują – nudy w tej rodzinie nie ma. Martę z Maćkiem znamy od lat, bardzo króciutko byli opiekunami maleńkiego adoptowanego od nas Reksia, którego mimo ich heroicznej walki zabrało zachłystowe zapalenie płuc. Pustkę po nim wypełnił Pimpek, a teraz w codziennym życiu dotrzymuje mu kroku szalona foczka Chrupa. Marto, Maćku ogromnie Wam dziękujemy, że otworzyliście Wasze serducha na Chrupkę, że dzielnie znosicie jej wszelakie kosmiczne pomysły, że działacie, pracujecie, stopujecie, kiedy trzeba. Ahoj przygodo! Niezmiernie się cieszymy, że jesteście w naszym teamie FAMILY AST.

Chrupka 1 Chrupka 15
Chrupka 6 Chrupka 11