Azja male4

AZJA
pitbull, wiek ok. 2 lat

Wygląd: płowo-piaskowa.
Charakter: otwarta na kontakt z człowiekiem, domowa, nie polecana do domu z innymi psami, nastawiona pozytywnie do kotów.
Zdrowie: wysterylizowana, zaszczepiona, zachipowana.

Miejsce pobytu: dom stały, Piaseczno
Wirtualnym Opiekunem była: Irmina Jamka.

Azja to ok. 1,5 roczna sunia w typie pitbull red nose. Malutka, obecnie waży 16 kg.
Została znaleziona w lesie. Właściciel nie włożył żadnego trudu w jej szukanie, więc raczej stała się ofiarą porzucenia niż zgubą.
Azja trafiła do naszej fundacji ze schroniska. Obecnie przebywa w domu tymczasowym w Płocku, gdzie będziemy się starali poznać jak najlepiej jej nawyki, zachowania, wady i zalety. Na razie Azja jest u nas od 1 lutego, więc niewiele jeszcze o niej możemy powiedzieć.
Z pierwszych obserwacji wynika, że Azja jest raczej sunią domową (nauczoną czystości), bardzo "pro-ludzką" (nie ma problemów z dotykiem zarówno przez dorosłych jak i podrośnięte dzieci), niestety raczej nie akceptującą psów (w warunkach domowych, na spacerach psy "olewa").
Azja mieszka w domu z kotami. Nie kocha ich, ale raczej jest szansa, że z kotami się dogada przy pracy i mądrości przewodnika.

Azja Azja2 DSC03072

20.02.2013 Relacja tymczasowej opiekunki Azji:
Azja to mega łagodna, delikatna sunia. Uwielbia spacery, na których zachowuje się stosunkowo grzecznie (odrobine ciągnie i bawi się smyczą, ale nie stanowi to kłopotu) i kocha jedzonko: na dźwięk otwieranej lodówki melduje się w kuchni w ciągu kilku sekund, nawet w środku nocy. Azja nie lubi zostawać sama: na sam widok ubierającego się opiekuna wydaje z siebie niesamowite dźwięki: od szczekania poprzez miauczenie aż do śpiewu
, ale zostawiona sama zazwyczaj grzecznie śpi. Głośnym szczekaniem reaguje za to na hałasy z poza mieszkania (bez różnicy czy to szczekanie psa słyszane przez uchylone okno czy sąsiedzi na klatce schodowej, bez względu na porę dnia i nocy: ogromne uszy Asi wychwytują nieomylnie każdy obcy dźwięk). Asia jest sunią ułożoną, znającą podstawowe komendy i chętnie uczącą się nowych. Mając porządny zapas smakołyków pewnie można by ją nauczyć nawet tańczyć. Nie ma problemu z człowiekiem - jest tak samo miła i kochana dla domowników jak i dla obcych, dorosłych jak i dzieci, w trakcie pieszczot jak i zabiegów weterynaryjnych. Koty nie stanowią dla niej żadnego problemu, nie zjada ich nawet, gdy usiądą jej w misce. Minimalne wady Azji są na co dzień niemalże nieodczuwalne. Sunia jest dość lękliwa, obawę budzą w niej inne psy, gwałtowne ruchy, nie lubi nagłego zabierania zabawek (za samymi zabawkami też generalnie nie przepada - nie stanowią dla niej niczego super fajnego) i smakołyków. Przy spokojnym zrównoważonym opiekunie w” bezpsiowym” domu Azja wad wykazywać nie powinna żadnych. Super pies szuka najlepszego na świecie domu. Takiego ze złotymi klamkami.

Azja1 Azja2 Azja3 Azja4
Azja5 Azja6 Azja7 Azja8

30.03.2013 Zajączek Wielkanocny :)
Azja dzisiaj przeprowadziła się do nowego domu we Włocławku, do Pawła i Marty. Trafiła do bardzo aktywnego domu - mamy nadzieję, że to pomoże przy jej charakterze. Azja nie okazała się bowiem super bezproblemowym psiakiem, więc bardzo trzymamy kciuki za nową rodzinę. Nowa rodzina bardzo długo i wytrwale się o nią starała, więc mamy nadzieję, że teraz zapału do pracy nad jej charakterem będzie miała tyle co wcześniej cierpliwości.

7.12.2013 Azja po 8 miesięcach w adopcji ponownie trafiła do fundacji. Wróciła do DT do Płocka. Azja jest do adopcji.
Właściciele oddali Azję, ponieważ się rozstali i dla psa u obu stron zabrakło miejsca. Pytaliśmy o taką ewentualność przy adopcji, Marta miała sunię wziąć, ale widać odpowiedzialności zabrakło.
A co do Azji. Dobrze odnalazła się po powrocie do Tomka. Bez problemu dogadała się z kotami. Azja jest sunią domową, mega aktywną. Wygląda pięknie.
Bardzo ciągnie na spacerze, według informacji od DT bardziej niż przed adopcją i to rzeczywiście jest mega kłopotliwą wadą na dzień dzisiejszy.

26.04.2014 Do nowego domu przeprowadziła się fundacyjna Azja.
"Pani Ładna" zamieszkała w podwarszawskim Piasecznie u Ady i jej córki Mai. Azja zamieszkała w rodzinie psio-kocio-końskiej. Za codziennych towarzyszów życia będzie miała 2 koty. Nowej rodzinie życzymy masę cierpliwości i wytrwałości do pracy! A Azji tego aby to był jej dom już na zawsze!

10157382 663517200388943 4902110968320889277 n