ogloszenie2 FLOKI rodowodu ATENA Green Elite
staffordshire bull terrier, ur. 05.07.2009

Wygląd: pregowana, krępa.
Charakter: bardzo przyjazna do ludzi i zwierząt, pogodna, grzeczna.
Zdrowie: wysterylizowana, zachipowana, zaszczepiona, problem z oczkami

Miejsce pobytu: dom stały, Zielonka koło Krakowa

Floki jest rasową sunią SBT, z rodowodu ATENA Green Elite, urodziną 05.07.2009 r.
Udało nam się nawiązać kontakt z hodowcą, ten jednak nie prowadził zapisów komu sprzedawał szczeniaki. Przeszłość suni jest więc nieznana. Historia, która znamy, rozpoczyna się w czerwcu bieżącego roku, gdy sunia zostaje znaleziona i trafia do schroniska. Właściciel jej nie szukał, więc sunia została przekazana do naszej fundacji. Trafiła do DT, gdzie przeszła diagnostykę i leczenie.

U Floki zdiagnozowalismy i "ponaprawialismy":
- kaszel kennelowy (ten udało się wyleczyć i już o nim zapomnieliśmy),
- barwnikowe zapalenie rogówki - sunia będzie wymagała leczenia raczej do końca życia, więc ważne aby mieć dostęp do przychodni okulistycznej dla psów (są one dostępne np. w Warszawie, Olsztynie, Wrocławiu),
- kryształki tworzące się w pęcherzu - struwity. Aby je rozpuszczać pies dostaje karmę weterynaryjną. Schorzenie to zalecza się na jakiś czas, po czym zapewne będzie nawracać. Nowy właściciel musi być troskliwy i czujny, aby szybko wychwycać niedyspozycje suni, bo przeczekanie leczenia sprawia suni ból. Leczenie nie jest bardzo kosztowne.
Sunia przeszła tez zabieg sterylizacji. Ponadto na dzień dzisiejszy nie zaobserwowaliśmy więcej niepokojących symptomów chorobowych. W badaniu USG i krwi jest wszystko w porządku. Badanie siku jest coraz lepsze. Floki wąaży 15kg.

Jaka jest Floki?
Floki jest sunią domową, nauczona życia w bloku, w mieszkaniu. Nie jest lękowa, nie jest agresywna. Cicha, nie szczekająca, nie niszcząca, przyuczona do codziennego zostawania samej na kilka godzin. Ładnie się wycisza, nie ma problemu z emocjami. Dość szybko odnajduje się w nowych warunkach. Można z nią spacerować po mieście, wyjść do kawiarni i nie przyniesie wstydu. Nie ma problemów z podróżowaniem w aucie.
Jest dość wyciszona jak na staffika, choć ma kilka zachowań typowych dla SBT - np. kłapanie zębami, zawziętość w zabawie, snucie się za człowiekiem od czasu, kombinowanie z dostaniem się pod kocyk.  Raz na jakiś czas miewa wpadki z nasiusianiem w domu (zrzucamy to jednak na kark problemów z pęcherzem, bo wpadki są już raz na tydzień).
Do ludzi kochana, wywala cały czas brzuch do głaskania. Nie ma w niej cienia agresji. Nie widzimy przeciwwskazań do tego, aby mieszkała z dziećmi.
Do psów łagodna, ale bawi się dość zawzięcie z psami, warczy, ciągnie inne psy za fafle z całej siły, mocno podgryza, więc mało który pies ją lubi.  U nas mieszka z dwoma staffikami, z którymi dogaduje się świetnie, bo jej zachowania są normalne dla naszych pociech. Z kotami - jest ok, jeśli kot nie ucieka. Floki raczej boi się kotów. :Widzimy szansę na przyzwyczajenie jej do kota domownika.

Jakiego domu szukamy?
Troskliwego, mądrego, odpowiedzialnego i BARDZO KOCHAJĄCEGO! Domu, który zdaje sobie sprawę, że Floki to pies raczej do leczenia do końca życia i  ponoszenie kosztów weterynaryjnych nie będzie problemem, a częstsze wizyty u weterynarza wyrzeczeniem. Floki z powodzeniem może mieszkać i w mieszkaniu i w domu z ogródkiem. Może mieszkać w domu z innym psem lub kotem (ale przy mądrym przewodnniku), może mieszkać w domu z dziećmi.

IMG 3399-Edit IMG 3403-EditIMG 3418-Edit IMG 3394-Edit

31.08.2016  Do nowego domku pod Krakowem jedzie właśnie Floki. Nazywana u nas Balbinką, Fibi, Zgredkiem, Pasztetem, Pancernikiem. Pies o wielu ksywkach, o wielu "twarzach", raz uchachana, innym razem wyciszona jak nie staffik. Trafiła do nas ponad miesiąc temu ze schroniska w Cieszynie. Była schorowana, cierpiąca. Dzięki pomocy weterynarzy udało się jej pomoc, zdrowie wróciło do równowagi. Regularne posiłki, leki, krople, sprawiły, że dziś Floki wygląda "jak pies". Szukaliśmy dla niej kochającego, troskliwego domu, który będzie dbać, rozpieszczać.  Dziś Floki stała się w 100% domowym, zaopiekowanym psem. Znalazła najlepszy dom a w nim troje ludzi do głaskania i kochania. Hania, Wolfgang, dbajcie o nasz skarb.