Salsa male2

SALSA
wsunia w typie pitbull red nose, ur. 03.07.2018 r.

Wygląd: czekoladowa, uszy cięte.
Charakter: inteligentna, karna, lękowa.
Zdrowie: odrobaczona, zaszczepiona, zachipowana.

Miejsce pobytu: dom stały, Warszawa

Salsa to sunia w typie pitbulla, urodzona 03.07.2018 r. Jest inteligentna, bystra i łaknąca kontaktu z człowiekiem. Stara się trzymać czystość, przy spacerach co 3-4 godziny, zdarzyły jej się raptem 2 wpadki, przy czym całe noce przesypia w kennelu i tam jest suchutko. Łatwo się wycisza, jest uparta, ale i karna. Ładnie dzieli się zabawkami, na spacerze skupia się na przewodniku, ślicznie reaguje na przywołanie. Zaczyna aportować. W stosunku do psów nie wykazuje lękliwości ani w domu, ani na spacerach. W kontaktach z psami jest pewna siebie, ale i kulturalna.
Kwestie do przepracowania: na razie ciężko jej idzie zostawanie samej na dłużej niż godzinę – wyje pozostawiona sama. Wykazuje lekką awersję w stosunku do gości, potrafi się wtedy zjeżyć, warczeć i ujadać, jak całkiem nie szczeniak! Zachowanie mija szybko, ale pracujemy, by nie pojawiało się wcale. Salsa to pies dla odpowiedzialnego właściciela, sądzimy, że sprawdziłaby się w stadzie z innym zwierzakiem, ale z mocnym przewodnikiem.
Zapoznałeś się z opisem Salsy i czujesz się na siłach, by podjąć wyzwanie, jakim jest wychowanie tego szkraba? Masz czas i chęci by kontynuować naukę i uważasz, że to idealny pies dla Ciebie? Jeśli tak, napisz do nas prośbę o ankietę adopcyjną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. a odeślemy Ci ją w wiadomości zwrotnej. Warunkiem adopcji jest wizyta przedadopcyjna, sterylizacja po osiągnięciu dojrzałości i szkolenie z zakresu posłuszeństwa po adopcji. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.

Salsa 11 Salsa 9 Salsa 10
Salsa 1 Salsa 2 Salsa 3

18.11.2018 Młodziutka Salsa, którą przyjęliśmy do fundacji półtora tygodnia temu, spowodowała niemałe zamieszanie i gwałtownie przyspieszyła rytm wielu serc. I nic dziwnego, bo mało, że panna śliczna to jeszcze do tego bystra i całkiem grzeczna jak na szczeniaczka. Procedura adopcyjna ruszyła i… nie będziemy Was już trzymać w niepewności, bo mamy decyzję! Salsa nigdzie się nie wybiera, zostaje na stałe w DT. Całkowicie oczarowała nie tylko Sylwię i Kacpra, ale także dwoje dorosłych już, czworonożnych rezydentów – Waldemara i Suzy. Nie spodziewaliśmy się, że sprawy potoczą się tak szybko. Nie spodziewaliśmy się, że ta adopcja będzie w ogóle brana pod uwagę, bo rodziców (już nie) tymczasowych znamy od dawna i wielokrotnie słyszeliśmy od nich „Szczeniak? A w życiu!” Los lubi jednak płatać figle, a serce nie sługa. Mała Salsa (w domu Bajka) błyskawicznie owinęła sobie wszystkich wokół łapki. Decyzja nie mogła być inna.
Cieszymy się z niej, bo mamy pewność, że sunia będzie mądrze prowadzona i szkolona, starannie socjalizowana, że nowa – stara rodzina swoim doświadczeniem i spokojem pomoże jej uporać się z problemem lęku separacyjnego. Sylwia, Kacper – Was witać w Fundacji nie musimy. Pozostaje nam jedynie życzyć wszystkiego najlepszego i mieć nadzieję, że będziecie regularnie chwalić się postępami panny czekoladki.
Przy tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim tym osobom, które zgłosiły się do nas w sprawie adopcji Salsy i cierpliwie wypełniły ankiety. Tym razem się nie udało, ale zachowujemy Was w pamięci – na pewno nie jest to ostatnie szczenię, które trafia pod nasze skrzydła. Zachęcamy również gorąco do zgłaszania się jako DT – jak widzicie powyżej, to właśnie dom tymczasowy ma u nas pierwszeństwo w adopcji. Warto dołączyć do rodziny Fundacji AST, warto pomagać!

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)