Popek 4

POPEK
amstaff, 2 lata

Wygląd: płowy, z dużymi białymi znaczeniami, uszy cięte.
Charakter: spokojny, braki w wychowaniu, do domu bez dzieci i zwierząt.
Zdrowie: zdrowy, zaszczepiony.

Miejsce pobytu: hotel dla psów, Trójmiasto
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 661 665 695, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wirtualny Opiekun: brak

W miniony weekend pod skrzydła Fundacji trafił 2-letni amstaff Popek. Od dotychczasowych opiekunów, z którymi mieszkał ostatnie miesiące (pierwszy właściciel wyjechał za granicę) wiemy, że nie sprawiał żadnych problemów a decyzja o jego oddaniu podyktowana była jedynie brakiem funduszy na jego należyte utrzymanie.
Obecnie dopiero poznajemy się z chudzielcem, ale pierwsze wrażenia mamy bardzo pozytywne. Popek jest psem z dużym potencjałem, potrafiącym się skupić na przewodniku, ładnie pracującym za smaczki. Na smyczy potrafi pociągnąć, ale przy konsekwencji i dużej porcji smakołyków w kieszeni jest to na pewno do wypracowania.W kontaktach z psami na razie jest ostrożny i trochę wycofany, (w ostatnim domu mieszkał z yorkiem), jest jednak szansa, że mógłby zamieszkać ze stabilna sunią. Popek mieszkał także z czwórką dzieci, więc winien się dobrze sprawdzić, jako pies rodzinny.
Popek przebywa w hotelu w ok. Trójmiasta. Dla chłopaka na dziś szukamy przede wszystkim domu tymczasowego, w którym moglibyśmy poznać się z nim bliżej i potwierdzić wszystko to, co o nim wiemy od poprzednich opiekunów. Pamiętajcie także, że dom tymczasowy zawsze ma u nas pierwszeństwo adopcji.
Najważniejszym wymogiem, jakim stawiamy przed potencjalnym domem, którego szukamy dla Popka jest to, aby w początkowej fazie pobytu psa w nowym miejscu, opiekun był w stanie poświęcić mu trochę czasu na stopniowe przyzwyczajanie go do zostawania samego w domu. Popek przez ostatnie 2-3 miesiące sporadycznie zostawał sam (dziś nieco się rozłąką stresuje), ale u pierwszego właściciela zostawał grzecznie.

Popek 1 Popek 2 Popek 3

12.01.2019 Zaczynamy się powoli rozglądać za domem tymczasowym lub stałym dla wyjątkowo przystojnego młodziaka, Popka. Ten dwuletni, płowy psiak od półtora miesiąca mieszka w hotelu dla psów w okolicach Trójmiasta, więc czas najwyższy, aby zaczął pakować swoje zabawki.
Jakiego przewodnika szukamy? Na pewno kogoś z doświadczeniem, aktywnego, sprawnego fizycznie. Popek jest rosłym, bardzo silnym psem - o ile na dłuższej lince spaceruje całkiem spokojnie, o tyle na klasycznej smyczy mocno ciągnie, co koniecznie trzeba będzie z nim przepracować. Nie jest typem wylewnego wesołka, zachowuje rezerwę wobec obcych sobie osób, więc na jego oddanie trzeba zasłużyć. Nie polecamy go do domu z małymi dziećmi, bo nie mamy pewności, czy dobrze się odnajdzie w takim miejscu. Według naszej oceny najlepiej sprawdzi się w jego przypadku opiekun spokojny, stanowczy i konsekwentny, ale jednocześnie potrafiący dobrze odczytywać sygnały psiej komunikacji. Osoba, która będzie dla psiaka wsparciem i pewnym przewodnikiem. Z informacji od poprzedniego właściciela wiemy, że pies nie sprawiał problemu zostając w domu z drugim czworonogiem (yorkiem). Niestety obecnie w hotelu zdarzają mu się próby samodzielnego wyjścia z boksu przez zamknięte drzwi. Jednocześnie jednak wiemy, że nie niszczy mebli, swojego posłania, żadnych innych sprzętów – nie możemy więc wykluczyć, że tak negatywnie wpływają na niego warunki pozadomowe. Niemniej jednak potencjalny opiekun powinien brać pod uwagę, że być może będzie trzeba popracować z Popkiem nad tym problemem. Jeśli chodzi o stosunek do innych zwierząt, to psiak raczej toleruje zwierzęta sporo mniejsze od siebie, zwłaszcza suczki. Z tymi dorównującymi mu wielkością może próbować wchodzić w konfrontację, więc z zasady szukamy dla niego domu bez innych zwierząt. Nie może też zamieszkać z kotem. Z pozytywów i to takich dużego kalibru – jak na swój wiek Popek dobrze radzi sobie z emocjami, na pewno nie jest typem szalonego dzieciaka. Dobrze podróżuje samochodem, ładnie znosi wizyty u lekarza i zabiegi pielęgnacyjne. To inteligentne stworzenie - jesteśmy przekonani, że przy boku przewodnika, który zdobędzie jego zaufanie i szacunek, stanie się zwierzakiem chętnym do współpracy i czyniącym szybkie postępy.
Jeśli uważasz, że odpowiadasz opisowi powyżej i chciałbyś podjąć się opieki nad młodzieńcem śmiało pisz na priv lub dzwoń pod numer telefonu 661 665 695 (Natalia). Chętnie udzielimy bardziej szczegółowych informacji.

Popek 6 Popek 7 Popek 8

 

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)