Popek 4

POPEK
amstaff, 2 lata

Wygląd: płowy, z dużymi białymi znaczeniami, uszy cięte.
Charakter: spokojny, braki w wychowaniu, do domu bez dzieci i zwierząt.
Zdrowie: zdrowy, zaszczepiony.

Miejsce pobytu: dom stały, Reda.

W miniony weekend pod skrzydła Fundacji trafił 2-letni amstaff Popek. Od dotychczasowych opiekunów, z którymi mieszkał ostatnie miesiące (pierwszy właściciel wyjechał za granicę) wiemy, że nie sprawiał żadnych problemów a decyzja o jego oddaniu podyktowana była jedynie brakiem funduszy na jego należyte utrzymanie.
Obecnie dopiero poznajemy się z chudzielcem, ale pierwsze wrażenia mamy bardzo pozytywne. Popek jest psem z dużym potencjałem, potrafiącym się skupić na przewodniku, ładnie pracującym za smaczki. Na smyczy potrafi pociągnąć, ale przy konsekwencji i dużej porcji smakołyków w kieszeni jest to na pewno do wypracowania.W kontaktach z psami na razie jest ostrożny i trochę wycofany, (w ostatnim domu mieszkał z yorkiem), jest jednak szansa, że mógłby zamieszkać ze stabilna sunią. Popek mieszkał także z czwórką dzieci, więc winien się dobrze sprawdzić, jako pies rodzinny.
Popek przebywa w hotelu w ok. Trójmiasta. Dla chłopaka na dziś szukamy przede wszystkim domu tymczasowego, w którym moglibyśmy poznać się z nim bliżej i potwierdzić wszystko to, co o nim wiemy od poprzednich opiekunów. Pamiętajcie także, że dom tymczasowy zawsze ma u nas pierwszeństwo adopcji.
Najważniejszym wymogiem, jakim stawiamy przed potencjalnym domem, którego szukamy dla Popka jest to, aby w początkowej fazie pobytu psa w nowym miejscu, opiekun był w stanie poświęcić mu trochę czasu na stopniowe przyzwyczajanie go do zostawania samego w domu. Popek przez ostatnie 2-3 miesiące sporadycznie zostawał sam (dziś nieco się rozłąką stresuje), ale u pierwszego właściciela zostawał grzecznie.

Popek 1 Popek 2 Popek 3

12.01.2019 Zaczynamy się powoli rozglądać za domem tymczasowym lub stałym dla wyjątkowo przystojnego młodziaka, Popka. Ten dwuletni, płowy psiak od półtora miesiąca mieszka w hotelu dla psów w okolicach Trójmiasta, więc czas najwyższy, aby zaczął pakować swoje zabawki.
Jakiego przewodnika szukamy? Na pewno kogoś z doświadczeniem, aktywnego, sprawnego fizycznie. Popek jest rosłym, bardzo silnym psem - o ile na dłuższej lince spaceruje całkiem spokojnie, o tyle na klasycznej smyczy mocno ciągnie, co koniecznie trzeba będzie z nim przepracować. Nie jest typem wylewnego wesołka, zachowuje rezerwę wobec obcych sobie osób, więc na jego oddanie trzeba zasłużyć. Nie polecamy go do domu z małymi dziećmi, bo nie mamy pewności, czy dobrze się odnajdzie w takim miejscu. Według naszej oceny najlepiej sprawdzi się w jego przypadku opiekun spokojny, stanowczy i konsekwentny, ale jednocześnie potrafiący dobrze odczytywać sygnały psiej komunikacji. Osoba, która będzie dla psiaka wsparciem i pewnym przewodnikiem. Z informacji od poprzedniego właściciela wiemy, że pies nie sprawiał problemu zostając w domu z drugim czworonogiem (yorkiem). Niestety obecnie w hotelu zdarzają mu się próby samodzielnego wyjścia z boksu przez zamknięte drzwi. Jednocześnie jednak wiemy, że nie niszczy mebli, swojego posłania, żadnych innych sprzętów – nie możemy więc wykluczyć, że tak negatywnie wpływają na niego warunki pozadomowe. Niemniej jednak potencjalny opiekun powinien brać pod uwagę, że być może będzie trzeba popracować z Popkiem nad tym problemem. Jeśli chodzi o stosunek do innych zwierząt, to psiak raczej toleruje zwierzęta sporo mniejsze od siebie, zwłaszcza suczki. Z tymi dorównującymi mu wielkością może próbować wchodzić w konfrontację, więc z zasady szukamy dla niego domu bez innych zwierząt. Nie może też zamieszkać z kotem. Z pozytywów i to takich dużego kalibru – jak na swój wiek Popek dobrze radzi sobie z emocjami, na pewno nie jest typem szalonego dzieciaka. Dobrze podróżuje samochodem, ładnie znosi wizyty u lekarza i zabiegi pielęgnacyjne. To inteligentne stworzenie - jesteśmy przekonani, że przy boku przewodnika, który zdobędzie jego zaufanie i szacunek, stanie się zwierzakiem chętnym do współpracy i czyniącym szybkie postępy.
Jeśli uważasz, że odpowiadasz opisowi powyżej i chciałbyś podjąć się opieki nad młodzieńcem śmiało pisz na priv lub dzwoń pod numer telefonu 661 665 695 (Natalia). Chętnie udzielimy bardziej szczegółowych informacji.

Popek 6 Popek 7 Popek 8

27.03.2019 Do nowego domu przeprowadził się Popek, od teraz Rychu. Od dziś będzie mieszkał u Ilony i Maćka w Redzie, gdzie zapełnił pustkę po buldogu amerykańskim, Borysie. A jak to wszystko się zaczęło? Niespodziewanie jak zwykle! Ilona i Maciej starali się u nas o zupełnie innego psa, ale, jak to w naszej fundacji bywa, od pierwszego spotkania poczuliśmy, że to właśnie Popek idealnie pasowałby do tej rodziny. Pierwsze wspólne spotkanie zakończyło się miłością od pierwszego wejrzenia. Kolejne odwiedziny, wspólne spacery, wszystko to zbliżało Popka do przeprowadzki. Gdy wszystko mieliśmy już zaplanowane, na drodze stanęła nam babeszjoza. Cóż, zmiana planów, rozpoczęcie walki i na szczęście zwycięstwo! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu właścicieli hotelu naszesciulapach.pl, którzy codziennie jeździli do lecznicy i codziennie samodzielnie podawali kroplówki, Popek szybko stanął na nogi i mógł zacząć pakować walizki. W tym miejscu chcielibyśmy Wam z całego serca podziękować za wspaniałą, ponad standardową opiekę. Dziękujemy niezawodnej przychodni weterynaryjnej Benkowski i Hajdo, dzięki której psiak zyskał najlepszą opiekę weterynaryjną, ogromną troskę i zainteresowanie. Jednak przede wszystkim dziękujemy Ilonie i Maćkowi Dziękujemy, za to że otworzyliście swoje sercadla kolejnego psa. Niech Wam się wiedzie Kochani. Witamy Was z ogromną radością w naszej wielkiej Family AST.

54523153 2587740414633269 6593189349603409920 o 55450399 2587745194632791 7931118627774791680 n 55559483 2587740437966600 2010570321215619072 n 56161688 2587740427966601 5874566494062379008 n

 

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)