Fido male2

FIDO
amstaff, urodzony 18.11.2018 r.

Wygląd: ciemnoczekoladowy, duże białe znaczenia.
Charakter: w trakcie nauki, pojętny, mocno nachalny do psów 
Zdrowie: zaszczepiony, zachipowanay.

Miejsce pobytu: dom stały, Warszawa

Fido to szczeniak w typie amstaffa urodzony 18.11.2018 r. Został oddany do fundacji z powodów osobistych. Czekoladowy chłopak jest bardzo energiczny, odważny, uparty i ciekawski świata. Jest przyuczony do życia w mieście i bloku. Wie co to winda, schody, ruch uliczny. Na spacerach rewelacja - chodzi na luźnej smyczy, fajnie współpracuje z przewodnikiem. Z utrzymaniem czystości bywa różnie. Młody przesypia całą noc bez potrzeby załatwienia potrzeb fizjologicznych, w dzień natomiast trzyma ładnie kilka godzin, chociaż czasem zdarzają mu się wpadki. Fido uczy się codziennej rozłąki z opiekunem, gdy ten idzie do pracy – po porannym solidnym wybieganiu bez oporów zasypia w kennelu, chociaż czasem zamknięty na chwile w ciągu dnia wokalizuje i gryzie koc. Psiak obecnie przebywa w domu tymczasowym w Warszawie, gdzie mieszka z psim rezydentem, staffikową sunią. I tu zaczynają się schody. Młody jest bardzo namolny, uparty i nawet po czytelnym komunikacje ze strony drugiego psa nie odpuszcza podgryzania lub krycia. Fido nie do końca radzi sobie też z emocjami – jeśli w zasięgu nie ma psa lub zabawki gryzie dywan, koc, poduszkę. Do przepracowania będzie też nauka „normalnego” jedzenia. Na tą chwilę zawartość miski znika w 3 sekundy.
Fido szuka domu, który da mu mądrą miłość, pomoże mu opanować emocję i przekieruje je na pracę, bo młody jest bardzo chętny do nauki. Polecamy go raczej do domu, gdzie nie ma drugiego psa, ewentualnie gdzie pies rezydent ma super stabilny i cierpliwy charakter. Jeśli jesteście odpowiedzialną rodziną, szukacie czworonoga, któremu możecie się poświęcić na najbliższe naście lat, chcecie szkolić, wychowywać, mądrze prowadzić za łapę przez świat - zgłoście się do naszej fundacji. Warunkiem adopcji jest kastracja po osiągnięciu dojrzałości oraz szkolenie z zakresu PT.

Jak adoptować?
1. Zadzwoń do nas. Przygotuj się na dłuższą rozmowę, podczas której będziemy chcieli nieco poznać Ciebie, oferowane warunki, doświadczenie w prowadzeniu psów. Nie odbieraj tego jako wścibskość. Abyśmy oddali Ci Fido, potrzebujemy Ci zaufać. A aby zaufać, musimy Cię poznać.
2. Po rozmowie zaprosimy Ciebie wraz z całą rodziną do poznania Fido, rozmowy z jego opiekunką. Będziecie mieli możliwość oceny psiaka na żywo, a my podpowiemy, czy to właściwy pies dla Was.
3. Po Twojej wizycie my odwiedzimy Was. Doradzimy, podzielimy się radą, doświadczeniem, ułożymy Wam wszystko w głowach, aby nowy członek rodziny łatwo odnalazł się w Waszym domu.
4. Zwieńczeniem procesu adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej. Także, jeśli dobrnąłeś do końca tego tekstu, gratulujemy! Jeśli dodatkowo szukasz psiaka dla siebie i uważasz, że teraz jest idealny moment - dzwoń. Jeśli się nie dodzwonisz od razu - nie zrażaj się. Nie zawsze możemy odebrać. Dodatkowo nasz telefon wyjątkowo często dzwoni, więc bywa że niełatwo o połączenie. Przepraszamy Cię za to, ale liczymy na Twą wyrozumiałość. W końcu przed Tobą czas kiedy cierpliwość i wyrozumiałość to 2 największe cechy, które będą Ci potrzebne. Kontakt: tel 796 830 624 (prosimy o telefony po godzinie 17:00).

Fido 1 Fido 2 Fido 5
Fido 3 Fido 6 Fido 7
Fido 9 Fido 10 Fido 8

25.02.2019 Gorzki jak 98% czekolada, niełatwy w obsłudze, choć nad wyraz bystry i rządny wiedzy. Fido, mały szkrabek, znalazł "swoich" ludzi. Monika i Rafał, mieszkańcy Warszawy po wielu przegadanych godzinach i wyspacerowanych kilomatrach postanowili, że podejmą wyzwanie i podarują mu dom. Będą uczyć i wychowywać, przejdą tysiące kilometrów, aby Fido wyrósł na pana mądralińskiego i najlepszego przyjaciela. Fido wypełnił pustkę w ich sercach po odejściu amstaffki Hery. Moniko, Rafale, bardzo w Was wierzymy. Witajcie w Family AST i do zobaczenia na zlotach!

Fido 14 Fido 15 Fido 16
Fido 17 Fido 18 Fido 19

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)