Whisky m2

WHISKY
pitbull, urodzona 23.02.2013 r

Wygląd: czerwona, z białym znaczeniem, uszy krótko cięte.
Charakter: aktywna, duże braki w socjalizacji i wychowaniu.
Zdrowie: zachipowana, odrobaczona, w trakcie szczepień.

Miejsce pobytu: dom stały, Kraków.
Wirtualnymi Opiekunami byli: Patrycja Goc i Piotr Jabłoński

Whisky to sunia rasy pitbull, urodzona 23.02.2013 r. Trafiła do nas ze swoją miotową siostrą Tequilą, z którą dzieliła 6 lat życia na jednym podwórku, niestety niezbyt zgodnie. Sunie są u nas, ponieważ właściciel nie mógł się nimi dłużej opiekować. Szukają dwóch różnych domów, bo się ze sobą nie dogadują.
Whisky to typowo sportowy typ pitbulla. Jej opiekun prowadził ją aktywnie, dużo biegała, wisiała na oponach, pływała, miała do dyspozycji ogromny ogród. Za szczeniaka uczęszczała do psiego przedszkola. Niestety przez całe swoje życie była psem kojcowym. Nigdy nie mieszkała w domu, jedynie w bardzo chłodne zimy mieszkała w kennel klatce w garażu.
Whisky bardzo źle zniosła przeprowadzkę. Sunia trafiła do hotelu z pokojami, więc musiała się przekonać do wchodzenia i wychodzenia z budynku. Miała opory aby opuszczać pokój, sikała pod siebie, merdając ogonem. Na szczęście szybko się odnalazła w nowej codzienności. Tydzień wystarczył i teraz jest w stanie w miarę spokojnie mieszkać w budynku. Zostawiana sama w swoim pokoju nie niszczy, nie szczeka, nie wyje.
Dla Whisky szukamy nad wyraz mądrego domu. Sunia jest pitbullem starej daty, sportowym. Musi mieszkać w domu z ogrodem, bo przez brak socjalizacji i mieszkanie w szczerym polu nie odnajdzie się w miejskich warunkach. Sunia średnio jest nauczona chodzenia na smyczy. Raczej szukamy domu z większym ogródkiem niż 200 m (im większy ogród tym lepiej), z dobrym płotem. Whisky jest psem idealnym dla pitbullarza. Ten się zakocha na zabój od pierwszego spojrzenia! Jest lekka, dobrze zbudowana, zacięta. Whisky przebywa pod Warszawą. Kontakt w sprawie adopcji: 501 797 018 lub a Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Whisky 6 Whisky 7 Whisky 8
Whisky 4 Whisky 5 Whisky 10

13.12.2019 Whisky przebywa obecnie w hotelu dla psów. Próbujemy wypracować z nią jak najwięcej, aby zwiększyć jej szansę na dom. Whisky jest suczką lękową, ale nie reagującą agresją. Po prostu potrzebuje czasu, stabilności, rutyny aby było jej łatwiej dźwignąć nowe okoliczności. Whisky w hotelu po kilku dniach odzyskała radość życia, lubi swoich opiekunów, jest łasa na pieszczoty. Nauczyła się spacerowania na smyczy, spokojnie mija inne psy, wręcz od nich stroni jak dostaje wsparcie od opiekuna. W warunkach hotelowych nie niszczy, nie szczeka, trzyma potrzeby. Przyuczamy ją do zostawania w kennel klatce klatce. Whisky jest przepięknym psem, który z pewnością będzie trochę wymagać ze strony nowego opiekuna, ale liczymy, że gdzieś czeka na nią TEN DOM!

Whisky 11 Whisky 13 Whisky 14

03.11.2020 Whisky i jej siostra Tequila nadal przebywają w psim hoteliku. Siostry w hoteliku przeszły kurs w psiej szkole z zakresu ogólnego posłuszeństwa. Sunie mają dużo kontaktu z ludźmi, co ma coraz lepszy wpływ na ich zachowanie i socjalizację. Dziękujemy każdemu z wolontariuszy poświęcających swój wolny czas na ich wspieranie.
Nie wiemy, że pamiętacie, ale siostry zostały do nas przyjęte, ponieważ wspólnie chcieliśmy je uratować. Wiele osób zgodziło się na co miesięczne partycypowanie w kosztach hotelu dorzucając się zmniejszą bądź większą sumą. Dziś nam lekko smutno, bo z tej dość szerokiej liczby osób, wpłacających zostało 7 osób. Dziękujemy Wam kochane dziewczyny, że nadal pamiętacie o siostrach! Wpłaty co miesięczne wystarczają na opłacenie pobytu jednej z sióstr. Więc chcielibyśmy zaapelować znów o deklaracje i zbiórkę funduszy na pobyt dziewczyn w hotelu.
Każdy chętny może dorzucić się:
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
Z dopiskiem "DAROWIZNA TEQUILI I WHISKY"

25.11.2021 Minęły ponad dwa lata jak siostry Tequila i Whisky przebywają pod naszymi skrzydłami w hotelu dla psów. Przez cały ten czas pracujemy z nimi i je szkolimy tak aby jednak miały szanse na nowy dom. Niestety nie jest to łatwe, bo z uwagi na silny lęk separacyjny (nigdy nie przepracowany), suczki od zawsze były psami przebywającymi w kojcach i głownie ten rodzaj funkcjonowania znają. Dziś mają po 9 lat. Są miłe do ludzi, do zwierząt spotykanych na spacerach już bywają obojętne, co jest ogromną zasługą szkolenia oraz pracy wolontariuszy, którym kłaniamy się w pas! Do tego wypiękniały! Obie zostały wysterylizowane, Tequila przeszła też operację na zerwane więzadło krzyżowe, aktualnie ma leczone oczy.
Dwa lata temu zwróciliśmy się do was z apelem o pomoc dla sióstr żyjących wtedy w fatalnych warunkach. Zbieraliśmy wtedy deklaracje od ludzi, którym ich los nie był obojętny i którzy chcieli co miesiąc łożyć na ich utrzymanie. Pragniemy po stokroć podziękować każdemu z Was, kto nadal o nich pamięta jak również każdemu kto wsparł siostry w przeszłości. Obecnie miesięczne darowizny na utrzymanie suniek zamykają się w kwocie 550 zł. To wystarcza na niecały miesiąc pobytu w hotelu dla jednej z nich. Nieśmiało chcielibyśmy więc ponowić apel o deklaracje na hotel i karmę dla Tequili i Whisky. Jak również ponownie zaapelować o domy – zarówno tymczasowe jak i stałe. Jeśli chcesz razem z nami stworzyć rudym siostrom namiastkę normalności, dorzuć choć 10 zł do ich skarpetek. A może dasz radę podarować im wór karmy Brit Care Medium Lamb Rice?
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
W przypadku przelewów z zagranicy:
BIGBPLPW Bank Millenium S.A.
Branch Millenium
IBAN: PL 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
PayPal: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Z dopiskiem DAROWIZNA TEQUILA I WHISKY

Whisky 15 Whisky 16

25.07.2022 Whisky na adopcję czekała lata. Na prawdziwy dom, a nie budę z kojcem całe życie. Aż w końcu się wydarzyło. Niezwykłej urody pitbullka z trudną przeszłością trafiła pod nasze skrzydła razem z siostrą Tequilą. Tesia znalazła dom po kilku miesiącach, los do Whisky uśmiechnął się dopiero teraz. Whisky wierciła dziurę w sercu Patrycji długo i po cichu. Miała na to czas, bo dziewczyny poznały się w hotelu dla psów, w którym Whisky mieszkała od 2019 r. Jak Patrycja powiedziała nam, że myśli o adopcji, trzymaliśmy kciuki z całych sił, bo Whisky miała nie lada wyzwanie - musiała zaakceptować dwa koty. Ale udało się! Dzisiaj jest nam niezwykłe miło ogłosić, że Whisky ma swój własny dom i swoją prawdziwą rodzinę, kochającą i szanującą. Patrycjo, dziękujemy! Nawet nie wiesz jak bardzo! Witaj w progach Family AST. Takie dzielne, odważne, kochane osoby to skarb. Niech Whisky wiedzie obok Twojego boku szczęśliwe życie. Niech ma piękną emeryturę, w zdrowiu, szczęściu. Niech Wam słońce świeci każdego dnia na wspólnej drodze. Cieszcie się sobą jak najdłużej!

Whisky 18 Whisky 19 Whisky 20

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)