Buena m2

BUENA Złoty Bull
w typie amstaffa, wiek ok. 9 lat

Wygląd: ruda, posiwiała.
Charakter: domowa, spokojna, do domu bez innych zwierząt.
Zdrowie: wyniszczona.

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Wejherowo.
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Buena to ok. 9-letnia suczka w typie amstaffa. Trafiła do nas dzięki współpracy ze śląskim schroniskiem. Obecnie mieszka w awaryjnym domu tymczasowym, który pozwala nam ją ocenić, zdiagnozować i szukać docelowego miejsca. Buena szuka przede wszystkim domu stałego, ale także tymczasowego, aby w domowych pieleszach spokojnie oczekiwać na docelową rodzinę.
Jaka jest? Buena to suczka zdecydowanie domowa, miejska. Od pierwszych chwil bez problemu zostaje sama w domu, nie piszczy, nie szczeka. Potrzeby fizjologiczne załatwia na spacerach. Spacerów wystarczy jej 3 dziennie, w jeden dłuższy. Pannica nie boi się miasta, gwaru, przejeżdżających aut. Wydaje się być bardzo stabilna i spokojna. Została u nas przyuczona do kennel klatki, zostaje w niej podczas nieobecności opiekuna. Sunia jest łagodna do ludzi, nie narzucająca się. To typ psa, dla którego jest dobrze, że człowiek jest obok, że czasem pogłaszcze. Nie jest wylewna, nie „wisi” na człowieku. Ona podbiegnie, miźnie się i to w zupełności jej wystarczy. Idealny typ psa dla osoby spokojnej, lubiącej spacery, od czasu do czasu wypad do lasu. Głośny dom, pełny dzieci i psów nie jest dla niej. Buena poszukuje domu, w którym będzie jedynym zwierzakiem. O ile na spacerach, z odległości nie zwraca uwagi na psy, o tyle w bezpośrednim kontakcie chce pacyfikować inne czworonogi. Sunia jest wysterylizowana, zaszczepiona oraz wysterylizowana. Przed nią jest diagnostyka licznych guzków na ciele, ale to chcielibyśmy wykonać już z pomocą jej nowego opiekuna. Obecnie pannica mieszka w okolicy Warszawy. Osobom zainteresowanym chętnie udzielimy informacji drogą telefoniczną: 501 797 018, mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub na fundacyjny priv. 

Buena2 Buena3
Buena4 Buena5

16.03.2020 Garść wieści od Bueny po wizycie u nefrologa i onkologa. Nie jest źle. Nefrologicznie mamy monitorować stan nerek, na razie za 3 miesiące, później jak będzie ok, to po 6 miesiącach. U onkologa, pani doktor pobrała kilka biopsji z guzków, celem określenia czy mamy do czynienia z czymś niebezpiecznym. I także dobre wieści! Narośle to tłuszczaki. Te wymagają ingerencji, wtedy gdy urosną. Dalsze postępowanie z Bueną to podwójna mastektomia (w odstępie 3 miesięcy) i usunięcie tłuszczaka koło oka z uwagi na umiejscowienie. A tymczasem spacerujemy i domu szukamy.

03.04.2020 Dziś do nowego domu tymczasowego z opcją domu stałego pojechała Buena. W awaryjnym DT miała być 3 dni - była 3 miesiące. Mimo że z powodu niedogadywania się z rezydentami staffikami, musiała być stale separowana, nie zdecydowaliśmy się jej oddać do psiego hotelu. Wszyscy byli cierpliwi, bo wierzyli że się uda. No i się udało. Dziś przeprowadzka aż do Wejherowa do Tatiany i Piotra. Buena to wyjątkowo kochany i dobry pies. Mamy nadzieję że nowemu DT sprawi dużo radości.

Buena6 Buena7
Buena8 Buena9

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)