Panga m2

PANGA
w typie pitbull red nose, wiek ok. 2 lat

Wygląd: ruda.
Charakter: łagodna ale zagubiona, zerowa socjalizacja i lęk separacyjny.
Zdrowie: zaszczepiona, wysterylizowana, zdrowa. 

Miejsce pobytu: hotel dla psów Bojano.
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Panga to ok. 2-letnia suczka w typie pitbulla red nose. Trafiła do nas wprost ze schroniska w Wielkopolsce, gdzie czekała bezskutecznie na odbiór przez właścicieli. Sunia aktualnie przebywa w hotelu dla psów pod Warszawą, gdzie oczekuje na kochającą rodzinę.
Panga jest psem na widok którego serce się człowiekowi kraja. To obraz zaniedbania wychowawczego, zagubienia, braku wsparcia, braku socjalizacji. Jeśli w naszym kraju istniałoby pojęcie znęcania się nad zwierzętami przez „nic nie robienie” to ona byłaby doskonałym tego przykładem. Sunia chowała się prawdopodobnie pozostawiona sama sobie. Wiemy, że nie raz, nie dwa błąkała się po wsi, przeganiana rzez ludzi. Panga jest suczką bardzo łagodną, ale lękową. Widać, że poprzedni właściciele nie dali jej wsparcia i poczucia bezpieczeństwa w żadnym aspekcie życia. Każda nowa sytuacja dla tej suni stanowi niebywały stres. Nawet zwykły spacer poza znany jej teren jest dla niej trudny. Suczka na tyle się boi, że załatwia wszystkie potrzeby fizjologiczne w boksie, tam gdzie śpi. Dodatkowo Panga cierpi także na lęk separacyjny. Nawet znane jej środowisko nie stanowi azylu. Niszczy infrastrukturę, posłania. Jest nad wyraz młodą suczką, kochaną, ale biedną. Człowiek do tej pory nie dał jej nic i stworzył psa kompletnie zagubionego w społeczeństwie. To typ psa, który jest ogromnie biedny, wzbudza litość w każdym, ale także strach w adoptujących z uwagi na ilość czynników do przepracowania i pomimo łagodności jest psem ogromnie trudnym do adopcji. Panga ma jednak zadatki na bycie fajnym psem. Po prostu musi trafić do mądrego domu, doświadczonego, pełnego wyrozumiałości, spokoju i wsparcia.
Będziemy jeszcze sprawdzać jak Panga czuje się w kontaktach z psami. Na dziś nie wykazuje agresji do nich, ale musimy poobserwować, czy psy jej pomagają, czy utrudniają żywot. Liczymy na to pierwsze. Kochani, błagamy Was o wsparcie dla Pangi w postaci karmy, kocyków i zabezpieczenia p. kleszczom. 

Panga 1 Panga 2
Panga 3 Panga 4

 

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)