Lanta m2

LANTA
w typie apitbulla red nose, wiek ok. 7-8 lat.

Wygląd: stalowo-brązowa, z białym znaczeniem.
Charakter: w trakcie oceny.
Zdrowie: obojnak, problemy z układem moczowym, chory kręgosłup.

Miejsce pobytu: hotel dla psów, Warszawa.
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Lanta to ok. 7-8 letnia sunia w typie pitbulla red nose. Trafiła do nas ze schroniska w Skierniewicach z podejrzeniem wpadniętej pochwy. Wcześniej sunia była zaniedbywanym psiakiem podwórkowym. Jej właściciele nie byli zainteresowani odbiorem jej ze schroniska, wręcz na rękę była im ta sytuacja.
Gdy Lanta trafiła do nas, opiekę zaczęliśmy oczywiście od wizyty u weterynarza. I wtedy okazało się że Lanta jest bardzo wyjątkowym przypadkiem medycznym. Takie psy jak ona zdarzają się rzadko. Lanta jest obojnakiem i do tego jeszcze dość skomplikowanym. Ma prawdopodobnie dwa układy moczowodów, w pochwie ma pełnowymiarowe prącie. Na dziś objawem tego jest nietrzymanie moczu, wypływ moczu z obu kanałów. Łechtaczka wystająca z pochwy się nadkaża, wysusza i powoduje problemy z pęcherzem, oraz już także z nerkami (jesteśmy w trakcie rozszerzonej diagnostyki w tym kierunku oraz przed badaniami dla profesora Galantego). Ale to niestety nie wszystko. Z uwagi na bardzo zmieniony chód Lanty i duże kulawizny wykonaliśmy także pełne badania RTG. W badaniu kręgosłupa są widoczne silne zmiany wytwórcze na tle spondylozy od Th10 do L4 oraz od L6 do S1 z silnym zrostem pomiędzy L7-S1. Kość krzyżowa jest wyraźnie nadwichnięta. Podniesienie ogona do góry u tej suczy powoduje skowyt z bólu. Z uwagi na zmiany w kręgosłupie, sugerowane jest badanie tomograficzne TK celem oceny do dalszego leczenia (być może stabilizacji kręgosłupa w dwóch miejscach) z uwagi na koński ogon i dyskopatię. 
Lanta aktualnie przebywa w hotelu dla psów. Póki co nie udało nam się znaleźć odważnego domu tymczasowego czy stałego otwartego na opiekę nad tak wyjątkowa ale też bardzo pochorowaną istotą. Kochani, w przypadku Lanty musimy więc bardzo prosić Was o pomoc. Potrzebne będą niemałe fundusze na diagnostykę, na hotel, na karmę. Czeka nas długie i mozolne wydeptywanie wielu ścieżek do weterynarzy.  Liczymy na Was. Już nie raz potrafiliśmy się zmobilizować! Pokażmy, że w obliczu cierpienia jesteśmy rodziną.
Konto bankowe:
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
z dopiskiem DAROWIZNA LANTA

Lanta 2 Lanta 3 Lanta 5
Lanta 6 Lanta 7 Lanta 8

 

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)