miniatura CHILLI
pitbull, wiek ok. 6 lat.

Wygląd: brązowo-czarna.
Charakter: sunia wykazująca agresję lękową, wymagająca mądrego opiekuna, domowa.
Zdrowie: wysterylizowana, zaszczepiona.

Miejsce pobytu: hotel dla zwierząt, ok. Warszawy
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 0501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wirtualny Opiekun: Katarzyna Szymańska, Natalia Złomańczuk,Elena Jarnova

Chilli została znaleziona pod koniec listopada 2010r. w okolicach Żyrardowa. Trafiła do schroniska, gdzie nie mogła się odnaleźć. Bardzo marzła, nie wchodziła do budy. Z dnia na dzień Wolontariusze coraz bardziej obawiali się o jej życie. Czy kolejny dzień da radę, czy odejdzie po cichu, bez człowieka... 

Jak się okazało dla Chilli los musiał być bardzo okrutny. Sunia bała się podniesionej ręki, gwałtownych ruchów, wtedy potrafi zareagować łapiąc zębami ze strachu.
Chilli będzie szukała mądrego, odpowiedzialnego domu, w którym zazna wychowania, a także spokoju. Wierzymy, że ta młoda sunia będzie się jeszcze cieszyć szczęściem.

011000086_mini carmennd2 DSC_0442 DSC_0481

4.01.2011 Chilli okres noworoczny spędziła w psim hotelu (jej DT miał wcześniej zaplanowany wyjazd). Mimo swoich lęków zachowywała się bardzo grzecznie, mimo tego, że  nie oszczędziliśmy jej atrakcji jak krótka sesja zdjęciowa. Jest ostrożna w pierwszym kontakcie ale przy spokojnym zachowaniu i „zejściu do parteru” można się załapać na przywitanie i wskakiwanie łapkami na ramiona. Chilli jest przepiękną sunią, proporcjonalnie zbudowaną, o cudownym kolorze gorzkiej czekolady (niestety przez zimową aurę na zdjęciach kolor zupełnie nie wyszedł).

Chilli1 Chilli5 Chilli7

Chilli4 Chilli10 Chilli6

03.02.2011 Chilli pod troskliwą opieką DT powoli robi postępy – nie niszczy i nie brudzi w domu, w nocy grzecznie śpi na swoim miejscu, już mniej strachliwie reaguje na obcych. Opiekunowie stale oswajają ja z nowymi sytuacjami i pieszczotliwie mówią o niej „mała sprężynka robiąca 5-metrowe skoki”.

Chilli_3 Chilli_2 Chilli_1

16.02.2011 Najnowsze wieści z DT:
„Praca z Chilli trwa cały czas i postępy są, choć maleńkimi kroczkami. Chilli to niesamowicie „proludzka” miziasta sunia, która potrafi cię zawołać tylko po to byś ją poprzytulał. W domu jest super czujna, na spacerach nastawiona na prace z człowiekiem (jeśli jest sama. bez drugiego psa). Nadal nie wolno przy niej robić żadnych gwałtownych ruchów ani mówić podniesionym głosem.”

Chilli_4 Chilli_5 Chilli_9
Chilli_8 Chilli_7 Chilli_6

13.02.2011 Tymczasowa Opiekunka Chilli poprosiła nas o zabranie suni. Lalka trafiła do hotelu pod opiekę Asi, której jest ulubienicą. Chilli jest bardzo problemowa z uwagi na agresję lekową, ale wierzymy że znajdzie jeszcze odpowiedzialny i cierpliwy dom.

01.06.2011 Z relacji wolontariuszki: "Chilli robi coraz większe postępy. Nie miała problemu z odwiedzinami dwóch obcych dla niej osób. Cieszy się z obecności człowieka i jest do niego coraz bardziej ufna (nawet do mężczyzn). Niestety smycz nadal wywołuje u niej podenerwowanie i sunia od razu zaczyna się w nią zaplątywać i ją podgryzać. Na wybiegu biega pomiędzy ludźmi, chętnie podstawia się pod głaskanie. Ale na razie nie jest wielką fanką spacerów. Jak tylko może, to od razu wraca do boksu."

Chilli11 Chilli19 Chilli17
  

19.08.2011 Chilli nadal w hoteliku u Asi. Nasza wystraszona podopieczna czyni postępy, ale wciąż nie ma sukcesu takiego, abyśmy nie bali się ją oddać do DT, o adopcji już nie mówiąc. Chilli jest ukochaną podopieczną Asi, Asia zaś ukochaną pańcią Chilli. Jeśli ktoś z Państwa zechce nam pomóc w opłacaniu hoteliku Chilli będziemy ogromnie wdzięczni.

_Chilli10 _Chilli1 _Chilli4 _Chilli5

19.02.2013 Co słychac u Chilli po natępnym roku spędzonym pod naszą opieką? A coraz lepiej! Na tyle lepiej, że dumamy, aby zacząć ją ogłaszać do adopcji. Dom dla Chilli być może się nie znajdzie, bo będziemy szukać bardzo mądrej osoby, ale spróbujemy.
Chilli po tych dwóch latach w fundacji jest inna. Nawet tych, których nie tolerowała, dzisiaj lubi i nie wykazuje nawet cienia agresji. Chilli to na dzisiaj pies bez agresji, witający gości, bez syndromu pilnowania, bez agresji lękowej. W dużej mierze podyktowane jest to faktem, że na co dzień ma małą liczbę bodźców, rytm dnia ma regularny i jest wybiegana. Przy mądrym, spokojnym, ale też konsekwentnym właścicielu to będzie naprawdę "bezpieczny" pies. Jednak muszą być spełnione te warunki!
Chilli jest przyuczona do klatki, aby ułatwić nowemu właścicielowi pracę z nią, np. z gośćmi.

Chilli21 Chilli24 Chilli25
Chilli23 Chilli27 Chilli26

13.10.2014 Chilli, jak wiecie jest u nas już od 4 lat. Problemowa, mocno terytorialna, wykazująca agresję lekową. Od dłuższego czasu sunia mieszka w psim hotelu, gdzie bardzo zmieniła się na korzyć. Wyciszyła się, ładnie współpracuje z opiekunką. Ale te zmiany to jednak za mało aby znalazł się ktoś, kto zaadoptuje Chilli. Dlatego też postanowiliśmy wysłać ją do Chaty Leona, do specjalisty od trudnych psów Leszka Koisa. Leszek pomaga nam już od jakiegoś czasu. To u niego wylądował Trouble, Gomes i Milo.
Podróż Chilli odbyła w kennel klatce w miarę spokojnie. Pierwsze wieści są jednak takie, że przy pracy nad sunią czeka szkoleniowca sporo trudności. Ale mamy nadzieję, że i w tym przypadku pan Leszek da radę. Chilli, mimo swojego trudnego charakteru, jest cudownym psem i zasługuje na dom.

A to najnowsze zdjęcia Chilli w obiektywnie cudownej Aleksandry Habior.

mac -1709 mac -1394 mac -1360
mac -1412-2 mac -1432 mac -1415

03.09.2015 Chilli została znaleziona w 2010 r., trafiła do schroniska w Korabiewicach, potem do nas i tak po dziś dzień jest bezdomna. Pomimo ogłoszeń i apeli o dom stały lub chociażby tymczasowy, odzew jest zerowy.
Kilka lat temu była to sunia bardzo lękowa. Dziś jest dorosła, a co za tym idzie stabilniejsza, bardziej pewna siebie, znająca zasady w relacjach z człowiekiem. Przez te lata dość dużo z nią wypracowaliśmy. Od blisko roku przebywa w Chata Leona. Przy pomocy Leszka Koisa przeszła kolejną odmianę. Było nam bardzo miło pojechać z wizytą i patrzeć na ten duet. Chilli bardzo szybko się wycisza (a miała z tym duży problem), co zdecydowanie ułatwi jej egzystowanie wśród ludzi i wielu bodźców. Nadal nie jest to „prosty w obsłudze” pies, ale po 5 latach pracy, szkoleń i dawania poczucia stabilności możemy powiedzieć, że jest to pies adopcyjny, z tym że do mądrego domu.
Dla Chilli nadal szukamy domu tymczasowego, a także stałego. Szukamy domu poza miastem, z ogródkiem, miejsca o zmniejszonej liczbie bodźców. Poszukujemy rodziny nie mającej dzieci oraz innych zwierząt. Poszukujemy przewodników, którzy będą ją wyciszać, mądrze i pewnie prowadzić. Chilli jest przyzwyczajona do kennel klatki, która działa na nią idealnie (jest to jej wyłącznik).
Dla Chilli poszukujemy także Wirtualnych Opiekunów, bo miesiąc hotelowania to koszt 600 zł. A wpłat na Chilli nie ma, bo mało kto pamięta o jej istnieniu.

Chilli80 Chilli82 Chilli84 Chilli85

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)