Bejbi male2

BEJBI
pit bull, wiek ok. 2 lat.

Wygląd: ruda z małym białym znaczeniem na klatce.
Charakter: lękliwa, przyjazna dla ludzi.
Zdrowie: wysterylizowana, zaszczepiona, zachipowana.

Miejsce pobytu: dom stały, Warszawa

Bejbi to niespełna 2 letnia sunia rasy pit bull. Została oddana do fundacji z powodu ciężkiej sytuacji właścicieli. Szukamy dla niej domu stałego, a także tymczasowego bo fatalnie znosi pobyt w hotelu. Sunia chowała się do tej pory w mieszkaniu w bloku. Nie obce jest jej miasto, jeżdżenie windą, hałasy miejskie. Mieszkała w domu z trójką dzieci (od 3 do 8 lat).

Jaka jest Bejbi?
Jest psem ze skłonnością do lękliwości, dość szczekliwym, lekko zagubionym (poziom zaawansowania - dość niski). Jest aktywna, wymaga bardzo dużej dawki ruchu i zajęcia „dla umysłu”. W bezpiecznym dla niej środowisku jest przyjacielska, rozmerdana, zarówno do ludzi jak i psów. Dobrze toleruje średnie i większe psy, mniejszych nie szanuje.

Dla Bejbi szukamy opiekuna z doświadczeniem w prowadzeniu psów, spokojnego, konsekwentnego. Przewodnika, który będzie chciał wychować Bejbi, uczestniczyć w szkoleniach, pracować nad jej lękowymi zachowaniami. Dobrze by osoba ta rozumiała problem lękliwości u psów (na dość niskim poziomie, ale z koniecznością do pracy). Po prostu szukamy opiekunów, którzy są aktywni i którzy będą poświęcać Bejbi czas.
Bejbi może zamieszkać w domu z dziećmi, ale ważne jest aby był to dom stabilny emocjonalnie a dzieci wiedziały jak postępować z psem. Sunia może mieszkać w domu z innym psem, ale ułożonym, zrównoważonym, a przewodnik powinien dobrze kierować relacjami w stadzie.

Bejbi przebywa w psim hotelu 30 km od Warszawy. Zachęcamy do jej osobistego poznania.

Bejbi 1 Bejbi 2 Bejbi 3

7.01.2015 Dla kolejnego psa dzisiejszy dzień okazał się najlepszy w życiu. Do nowego domu, do Ewy i Rafała przeprowadziła się fundacyjna Bejbi. Piękna czekolada zawładnęła ich serduchami na amen. Rodzina ta ma ogromną wiedzę o TTB, rozmowa z nimi była czystą przyjemnością, bo o naszym hobby moglibyśmy rozmawiać godzinami. Oprócz wiedzy jest także doświadczenie, bo Ewa i Rafał byli posiadaczami cudnej amstaffki Evry.
Nowa rodzinko, życzymy samych sukcesów wychowawczych i czekamy na dużo zdjęć.

9.02.2015 Przekazujemy Wam smutne wieści. Bejbi, czekoladowa pitbullka, wróciła z adopcji i ponownie jest pod opieką Fundacji. Właściciele oddali ją 2 tygodnie temu, jako powód oddania wskazali niszczenie, załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu i zachowania określone jako agresywne. Jak zwykle w takich sytuacjach zaproponowaliśmy pomoc behawiorysty i szkoleniowca, właściciele jednak postanowili odstąpić od adopcji. Bejbi nie wykazywała tego typu zachowań przebywając w hotelu przed adopcją, dlatego postanowiliśmy, że nim poinformujemy Was o jej powrocie, potrzebujemy czasu, by ją poobserwować i dać opaść emocjom. Obecnie Bejbi przebywa ponownie w hotelu pod Warszawą. Odkąd wróciła, nie zaobserwowano u niej wymienionych negatywnych zachowań. Niebawem Bejbi trafi do wyjątkowego dt, po raz kolejny pomoże Sylwia, szkoleniowiec z Superrdog Szkoły dla Psów, która profesjonalnie (wraz z behawiorystą) oceni i poprowadzi sunię. Będziemy Was informować co słychać u dziewczyn. Tymczasem prosimy, pamiętajcie o Bejbi i trzymajcie za nią kciuki, by jak najszybciej możliwe było znalezienie dla niej własnego domu.

Bejbi 5 Bejbi 6 Bejbi 7
Bejbi 12 Bejbi 15 Bejbi 18

06.03.2015 W dniu wczorajszym do nowego domu przeprowadziliśmy Bejbi, 2-letnią pitbullicę, którą oddali do nas właściciele.
Bejbi zamieszkała na warszawskim Ursynowie, tuż obok Lasku Kabackiego u rodziny Beaty, Bartka i ich córki Natalii. Nowa rodzina od ponad 3 tygodni przygotowywała się na adopcję suni, była z nami w kontakcie i uczęszczała na szkolenie. Mamy ogromną nadzieję, że stosunki rodziny z Bejbi szybko się ułożą, Bejbi będzie współpracować a nie łobuzować i wspólnie będą wieść szczęśliwe życie.

Po raz kolejny pragniemy podziękować Sylwii ze szkoły dla psów Superrdog, która dała Bejbi dom tymczasowy - szkoliła, oceniała i testowała. To już piąty psiak od nas, który był pod jej opieką.  Podziękowania także dla Borysa, jej psa, który z pokorą i spokojem znosi te nasze bulle w swoim domu. Sylwia kazała nam dać mu medal. Ponieważ medal się robi, póki co muszą wystarczyć podziękowanie na piśmie.