Ita 1

ITA Złoty Bull
amstaff, wiek 14 lat

Wygląd: brązowo-czarna, pręgowana, z białymi łatami
Charakter: spokojna, przyjazna.
Zdrowie: w trakcie diagnostyki.

Miejsce pobytu: dom stały, Gdańsk.

Ita to 14-letnia amstaffka. Przez całe swoje życie lat miała dom i wydawałoby się, kochających właścicieli. Kilka dni temu jej tylne nóżki odmówiły posłuszeństwa, więc właściciele zdecydowali się na eutanazję. Weterynarze w lecznicy po przebadaniu suni dali diagnozę, że wystarczy podać leki i sunia będzie chodzić. Państwo jednak się nie zdecydowali leczyć suni i zostawili ją w lecznicy, skąd trafiła do naszej fundacji.
I rzeczywiście, już następnego dnia po podaniu leków sunia chodziła. Z każdym dniem kuracji Ita chodzi coraz lepiej. Wierzymy, że przy odpowiednim leczeniu, diecie, wspomaganiu i rehabilitacji sunia wróci do pełnej formy.
Ita bedąc już pod naszą opieką, trafiła do specjalistów i na chwile obecna mamy taką diagnozę stanu zdrowia suni:

- masywna spondyloza odcinka kręgosłupa L6-S1 i łagodniejsze zmiany zwyrodnieniowe początkowego odcinka lędźwiowego kręgosłupa lędźwiowego (powodują one ogólne problemy z chodzeniem i wstawaniem),
- zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowego i łokciowego w przedniej lewej łapie (powodują kulawiznę),
- niewydolność wątroby (konieczne jest leczenie i specjalna dieta).
- guz na listwie mlecznej.
- podejrzenie neurogennego porażenia krtani (potrzebne będzie przebadana pod narkozą aby potwierdzić bądź wykluczyć schorzenie),
- serce zdrowe (szczególnie jak na wiek Ity)
.
Przed nami stosowanie się do zaleceń weterynarzy , na razie podajemy caprofen przez 2 tygodnie, leki osłonowe i leki regenerujące wątrobę. Sunia jest na diecie Hepatic, będzie też miała rehabilitację.

My walczymy o zdrowie Ity, a Was błagamy o pomoc w tej walce.
Apelujemy o pomoc finansową . Potrzebujemy też dla Ity karmy HEPATIC, dedykowanej psom z niewydolnością wątroby oraz suplementów na stawy (np. Artroflex, Stride Plus) i obroży p. kleszczom (np. Foresto).

w tytule przelewu prosimy o dopisanie DAROWINA ITA

Ita 3 Ita 4 Ita 5 Ita 6

18.05.2015 Kolejne cztery łapy mają dom! I to nie byle jakie cztery łapy i nie byle jaki dom! Złoty Bull Ita zostaje na stałe w DT u Marty w Gdańsku. Ta wiadomość niezmiernie nas cieszy, ponieważ Złote Bulle zajmują szczególne miejsce w naszych sercach. A Ita została cudem uratowana przed eutanazją, dzięki łańcuszkowi dobrych serc. Marzy się nam, aby każdy pies dostawał taką pomoc od tak wielu osób.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam z Itą. Polecamy się na przyszłość!

16.11.2016 Dziś dzielimy się z Wami smutną wiadomością. Za Tęczowy Most odeszła Platynowa Bullka Ita, w domu Aza. Ita szeregi fundacji zasiliła w marcu 2015 roku, kiedy to jej tylne nóżki odmówiły posłuszeństwa, a właściciele postanowili ją uśpić. Lawina dobrych serc po raz kolejny ruszyła by ocalić sunię, a wśród tłumu jedno serducho zabiło mocniej! I tak oto 14-letnia wówczas Ita, przyjechała do domu tymczasowego, do Gdańska, gdzie zamieszkała u Marty, cudownej młodej i ciepłej osoby, która już niejednokrotnie udowodniła, że psi los nie jest jej obojętny. DT bardzo szybko zmienił się w DS, a Marta i Ita, od tego momentu Aza stały się nierozłączne.
Marta i Aza szły przez życie w tym duecie aż 20 miesięcy. Choć nie było łatwo, Marta nigdy nie narzekała. Nosiła na rekach, tuliła, karmiła z ręki, zmieniła mieszkanie, tylko po to, by Aza nie musiała chodzić po schodach. Dziewczyny pokonały wiele, ostatecznie to nowotwór pokonał Azę. Bardzo nam przykro, jednocześnie dziękujemy Ci, że to właśnie dzięki Tobie i u Twojego boku, Aza mogła dożyć tak pięknego wieku. Marta, tulimy Cię w bólu!

15032279 1254096984664292 5263557422430981262 n 15094918 1254096981330959 3825594237777565571 n 15109630 1254096977997626 3898788333768724612 n