Zara 7

ZARA
 w typie pitbull red nose, ur. 3.01.2015

Wygląd: ruda.
Charakter: grzeczna, wychowana, aktywna, przyjazna do ludzi i psów, nie toleruje kotów
Zdrowie: zdrowa, wysterylizowana, zaszczepiona, zachipowana.

Miejsce pobytu: dom stały, Leszno

Zara ponownie szuka domu!

Zara to sunia w typie pitbulla red nose ur. 30.01.2015 r. W zeszłym roku trafiła do fundacji z powodu trudnej sytuacji rodzinnej jej byłych właścicieli. Niestety ponownie musi zmienić dom i rodzinę. I ponownie absolutnie ta zmiana nie wynika z jej winy.

Zara jest zdrowa, wysterylizowana, zaszczepiona, zachipowana. Jest sunią domową, miejską. Zawsze mieszkała w dużych miastach, więc gwar, ruch uliczny nie jest jej obcy. Umie się odnaleźć zarówno w mieszkaniu jak i w domku z ogródkiem. Jest nauczona czystości, a także codziennego zostawania samej, gdy właściciel idzie do pracy. Na czas nieobecności opiekunów zostaje w kennel klatce.
Zara jest sunią łagodną, ufną, zarówno w stosunku do dorosłych jak i dzieci. Jest nauczona codziennego kontaktu i obycia z młodszymi członkami rodziny, bo z dziećmi mieszkała. Nie jest lękowa, nie jest agresywna, ale ma czasem problem z emocjami. Jest psem bardzo energicznym, dużo pracowanym, świadomym swojej siły.
Zara jest łagodna do psów, jednak ma problem z nadaktywnością, co nie każdy pies lubi. Idealnie aby w nowym domu była jedynaczką z uwagi na jej problem z emocjami, ale nie jest to warunek adopcji. Przeszkodą do adopcji będzie dom z kotami, tych czekoladowa panna nie toleruje.
Zara przeszła podstawowy kurs szkolenia pod okiem behawiorysty.
Jakiego domu szuka Zara?
Bardzo aktywnego! Sunia jest typową przedstawicielką rasy, nie jest psem kanapowym, a bardziej sportowym. Lubi aktywności, interakcje, długie spacery, zabawy. Nie szukamy dla niej leniwego przewodnika, który będzie spacerować wokół bloku, bo ani Zara ani człowiek nie byliby szczęśliwi.

Zara 1 Zara 3 Zara 4
Zara 2 Zara 5 Zara 8

31.07.2016 W niedzielę do nowego domu do Poznania pojechała czekoladowa pitbullka Zara. Sunia podbiła serca bardzo aktywnej rodziny, która podeszła mądrze do procesu adopcji. Przyjechali, poznali, od razu pokochali, ale przede wszystkim wpierw znaleźli szkoleniowca, który pomoże im w pierwszych chwilach z nową domowniczką.  My bardzo trzymamy kciuki za ten team!  Wszystkiego dobrego dla Was i DZIĘKUJEMY!

10.03.2017 Niestety Zara ponownie szuka domu. Jej właściciele są wojskowymi i wyjeżdżają na misję. Przed adopcją byliśmy świadomi jaki zawód państwo wykonują, bo na szczęście nie zatajali tych faktów. Zapewniali nas, że psa adoptują odpowiedzialnie i na pewno nie zdecydują się na jej oddanie, nawet w przypadku wyjazdu. Niestety jak widać, nie dotrzymali słowa. Pies na tym cierpi, a my się zawiedliśmy, bowiem poruszaliśmy ten temat w trakcie procesu adopcyjnego (pełen opis Zary znajduje się u góry strony).
Poza tym aktualnie opiekunowie o Zarę dbali i pracowali nad jej wychowywaniem. Dzięki temu Zara jest psem w pełni adopcyjnym, dobrze wychowanym i nie sprawiającym kłopotów.
Zara obecnie przebywa w Poznaniu u obecnych właścicieli. U nich może zostać jeszcze lekko ponad tydzień czasu. Mamy nadzieję, że może w tym czasie uda nam się znaleźć dla niej dom stały albo chociaż tymczasowy.

Zara 9 Zara 11 Zara 14

17.03.2017 Mamy dobre wieści - do nowego domu przeprowadziła się Zara. Zamieszkała w Lesznie u Magdy, Remigiusza i ich dzieciaków; Jagody i Michała. Zara wypełniła pustkę po odejściu, adoptowanego kilka lat temu z krakowskiego schroniska, amstaffa Wifonka.
Kochani, pragniemy Wam po stokroć podziękować za podarowanie domu dla Zarki. Jesteście kochanymi ludźmi i wierzymy, że Zara wtopi się w Waszą rodzinę idealnie. My jesteśmy pewni jednego - sunia będzie bardzo kochana. Witajcie w FAMILY AST.

17361777 1430136957060293 1617120245311403217 n 17361814 1430136997060289 6700803684858426703 n