Zeus 5

ZEUS Złoty Bull
amstaff, wiek ok. 14-15 lat

Wygląd: rudo-biały, pregowany, uszy mocno cięte
Charakter: spokojny, przyjazny.
Zdrowie: silne wychodzenie, problemy z poruszaniem się, demencja, w trakcie diagostyki

Miejsce pobytu: zaginiony

Pod naszą opiekę trafił Zeus, już nawet nie Złoty Bull ale Platynowy. Dziękujemy schronisku we Wrocławiu, że przyjęło naszą pomoc.
Zeus ma ok. 14-15 lat i przeżył w swoim życiu bardzo dużo. Być może już wszystko, a teraz żyje już na kredyt. I niestety, wtedy kiedy powinien być najbardziej kochany, otoczony opieka i wsparciem, został skazany na samotność i porzucenie. Na powolne umieranie.
Jego stan jest dość ciężki. Wychudzenie (które i tak podczas 5-cio miesięcznego pobytu w schronisku się zmniejszyło) jest bardzo duże. Mimo t kręgosłup ledwo daje radę dźwigać ciało, łapy się podwijają a chodzenie po schodach jest prawie niemożliwe. Zeus ma tez mocno posuniętą demencję. Na szczęście nadal widać, że psiak dobrze łapie kontakt z człowiekiem, cieszy się z jego obecności, szybko akceptuje go jako opiekuna. Ten platynowy dziadek niesamowicie łapie za serce.
Dziękujemy Dorocie i Michałowi, rodzicom adopcyjnym Majki czyli Flo, za podarowanie Zeusowi czasu, serca i dachu nad głową. Aby takiego psa otoczyć opieka, anwet ta tymczasową, trzeba nie lada odwagi. Ale dzięki temu wiemy, że Zeus nie odejdzie bezpański, a dopóki żyje będzie otoczony opieką i miłością.
Dziękujemy też naszym wspaniałym wolontariuszon, rodzinie naszej Ryski za pomoc w transporcie Zeusa.

My będziemy walczyć o jego zdrowie i jak najdłuższe życie ze wszystkich sił. Jełsi chcecie nas w tej walce wspomóc, to będziemy bardzo wdzięczni.
z dopiskiem DAROWIZNA ZEUS

Zeus 2 Zeus 6 Zeus 7

05.08.2016 Zeus, staruteńki 14-15 letni dziadek, trafił do nas ze schroniska. Pochorowany, zniszczony, ale nadal chcący żyć. Mogliśmy go wziąć pod swoje skrzydła, bowiem dom tymczasowy podarowali mu opiekunowie naszej Flo. A potem zdarzył się cud i znalazła się rodzina, która postanowiła dać Zeusowi dom stały, taki do końca jego dni. Urosły nam skrzydła, bo w taki obrót sprawy nie wierzyliśmy. Niestety pare dni po przeprowadzce Zeus zaginał. Zniknął z zamkniętej posesji, gdzie przebywał z drugim psem rezydentem. Od paru dni szukamy Zeusa w całej Polsce. Pomóżcie nam znaleźć dziadka, bo to co się stało jest tak bardzo niesprawiedliwe. Zajrzyjcie na wydarzenie Zeusa i pomóżcie nam: