Best male2

BEST Platynowy Bull
amstaff, wiek ok. 15 lat

Wygląd: brązowo-pręgowany, z białymi znaczeniami, uszy cięte.
Charakter: przyjazny do ludzi i psów, spokojny, wychowany.
Zdrowie: jak na swój wiek w dobrej formie, zdrowy.

Miejsce pobytu: dom stały, Gdańsk

W naszej fundacji pojawił się Platynowy Bull, Best, który ma ok. 15 lat!
Best został znaleziony parę lat temu i trafił do schroniska. Nikt go jednak nie szukał i z tego schroniska nie odebrał. Dlatego postanowiliśmy zabrać go pod nasza opiekę, bo taki pies powinien mieć godna emeryturę. Best zamieszkał w domu tymczasowym razem z dwiema stafficzkami.
Nasz platynowy dziadek jest bardzo dobrze wychowany. Świetnie dogaduje się z ludźmi i innymi psami. Jest bardzo łagodny, choć bywa powolny i troszkę uparty. No ale w tym wieku jak najbardziej ma do tego prawo. Best bez problemu odnajduje się w mieszkaniu w bloku, nie szczeka , nie niszczy. Pomimo zaawansowanego wieku, nie ma problemu z wytrzymaniem z potrzebami fizjologicznymi do czasu spaceru. Jest wręcz psem bezobsługowym i niekłopotliwym. Jak chce na spacer to idzie pod drzwi i piszczy. Na spacerach nie zaczepia psów, wręcz merda ogonem do każdego napotkanego.

Poszukujemy dla Besta domu stałego. Takiego, w którym nie ma zbyt wiele schodów, idealny byłby dom z ogrodem, aby nasz Platynowy Bull mógł powygrzewać stare kości w słońcu. Pomimo, że ma milion lat, wierzymy że znajdzie się ktoś, kto go pokocha naprawdę!

Best 1 Best 2 Best 4
Best 6 Best 9 Best 7

20.02.2017 Best od niedawna pomieszkuje w domu tymczasowym, dostając codziennie masę atrakcji, dużo kontaktów z psami, ale też i spokój i spanie na kanapie. Codziennie  pokazuje że mimo wieku i pobytu w schronisku nie pozbył się manier odpowiadających domowym czworonogom. Best idealnie odnajduje się wśród psów, nie prowokuje konfliktów, przyjaźnie merda ogonem. Dogaduje się zarówno z suczkami jak i samcami. Nie ma problemu z psami młodymi, ani starszymi. W domu Best zachowuje czystość, grzecznie prosi o spacer. Nie ma problemów z zostawaniem samemu pod nieobecność opiekunów. Na spacerach lubi chodzić, dreptać, wąchać. Ładnie znosi podróże samochodem.
Best został przebadany (USG, krew, mocz, ECHO, EKG) i jest w pełni zdrów. Jedyne co mu dolega to motoryka, czyli zwyrodnienia stawów wynikające z wieku. Ale i tak nie jest źle! Best spacerować uwielbia.
Nasz Złoty Dziadek czeka na kochający, troskliwy dom, który doceni posiadanie spokojnego i przyjaznego seniora.

Best 11 Best 14 Best 17Best 19 Best 21 Best 16

11.05.2017 Nasz Platynowy Bull, Best oficjalnie zmienił status z psa bezdomnego na psa pańskiego. Taki obrót sprawy przeczuwaliśmy już jakiś czas temu!
Dziadek Best w marcu przeprowadził się z domu tymczasowego u Kasi w Warszawie (potrzebne było miejsce dla problemowej Selfie) do Agnieszki jej wspaniałej amstaffki Zuzu, do Gdańska. I co? I jak część naszych psów, postanowił się już nigdzie więcej nie przeprowadzać, a jedynie oficjalnie zamienić status DT na DS. Agnieszka pokochała go z wzajemnością, niemalże od pierwszego dnia. Wraz z Zuzu jednak uczyli się dziadka przez pierwsze tygodnie, aż w końcu poukładali wspólny harmonogram dnia i rytuały tak, że dziś funkcjonują w pełnej symbiozie!
Agnieszka to bardzo ciepła i troskliwa osoba. Jeśli chodzi o psie zdrowie, nic nie umknie jej uwadze. Dlatego też Best lepiej trafić nie mógł! Zmienił się nie do poznania. Stał się bardzo kontaktowym psem, witającym gości i dającym buziaki! Sierść nabrała blasku, brak jest śladów łupieżu i alergii, a regularne spacery i suplementacja poprawiła nieco jego motorykę. Amstaffka Zuzu, też w pełni zaakceptowała swego nowego, sporo starszego brata. Jest cierpliwa i wyrozumiała, odpuszcza dziadkowi, gdy ten właśnie przychodzi i zabiera jej ulubioną zabawkę. Widać u Zuzu ogromny szacunek do staruszka Besta. Pięknie się patrzy na tą rodzinę! Agnieszka ogromnie nas cieszy, że staliście się częścią naszej wielkiej Family AST!

Best 22 Best 23

 

 
 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)