Rasta male2

RASTA
amstaffka, wiek 2 lata

Wygląd: stalowa, duże białe znaczenia.
Charakter: grzeczna, przyjazna, niewielkie problemy z emocjami.
Zdrowie: nużyca.

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Poznań
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 0501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wirtualny Opiekun: brak

Rasta to niespełna 2-letnia amstaffka. Przeszła pod nasza opiekę, ponieważ jej właściciele nie mogli sprawować dalszej opieki nad nią. Mieliśmy możliwość pomocy, ponieważ znalazł się dom tymczasowy, fantastyczna para, Magda i Leszek z Poznania. Ta dwójka dwukrotnie pokonała kilkaset kilometrów, by mądrze i świadomie podjąć się opieki i pracy nad nieco lękową błękitką. A jak się wiedzie całej tej trójce? Poczytajcie:
„Rasta, u nas Gryzia, jest prawdziwym pogromcą gryzaków i kości, zwłaszcza kiedy wie, że w środku znajdzie coś naprawdę pysznego. Niech jednak imię nikogo nie zwiedzie, Gryzia w domu zachowuje się jak dama i niczego nie niszczy. Mimo nieśmiałości, jest też przyjaźnie nastawiona do ludzi, którym zaufa. Ponad wszystko uwielbia się bawić i uczyć z przewodnikiem. Lubi również prowadzić własne badania i rozwiązywać iście naukowe problemy. Od kilku dni pracuje nad zagadnieniem, jak wziąć do pyska dwie piłeczki na raz. Początek był trudny dla nas wszystkich, ponieważ Gryzia, jest bardzo emocjonalnym psem, a to objawiało się.... no cóż, ciągłym hałasem, zaczepkami, próbami wymuszania zabawy. Oszczekiwała nawet domowników poruszających się po domu. Ktoś, kto wymyślił przysłowie, że jak pies je, to nie szczeka, nie widział naszego psa - ona to potrafi! Za namową pomagającej nam Natalii, natychmiast wprowadziliśmy ćwiczenia na kontrolę emocji i konsekwencję w nagradzaniu tylko spokojnych zachowań. Poprawę widać było od razu, ponieważ Gryzia to bardzo bystry pies i szybko orientuje się, co jej się najbardziej opłaca. Przed nami jeszcze wiele pracy, ponieważ dużo rzeczy musimy skorygować albo nauczyć od nowa, ale wszystkie trudy wynagradza spokojne, wieczorne głaskanie na kanapie i wspólne podsypianie."

Rasta 1 Rasta 2 Rasta 3
Rasta 4 Rasta 7 Rasta 8

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)