DSC_0331 LAGOS
amstaff, wiek ok. 3 - 4 lat.

Wygląd: brązowy pręgowany, z białymi znaczeniami.
Charakter: zrównoważony, radosny, łagodny do ludzi i psów.
Zdrowie: wykastrowany, zaszczepiony i zachipowany.

Miejsce pobytu: dom stały, Niemcy

Lagos jest ok. 3 letnim amstaffem. Trafił do nas z bydgoskiego schroniska, które nie mając możliwości trzymania psów w typie TTB planowało jego eutanazję. Ponieważ nasza fundacja jest po to, aby pomagać, zabraliśmy go do nas. Śmierć mu nie grozi, jednak nie ma tego co najważniejsze - własnego właściciela, domu.
Co Lagos ma? Ma fajny charakter :)
Lagos trafił do hotelu ze szkoleniem, dzięki któremu dał się poznać jako psiak chętny do współpracy z człowiekiem, jako psiak lubiący zabawę, aportowanie. Przeszedł szkolenie PT (pies towarzyszący), które mamy nadzieję będzie pomocne dla nowych właścicieli. Lagos z naszych obserwacji raczej mieszkał w mieszkaniu. W warunkach hotelowych, mieszkając w kojcu a'la domowym jest grzeczny, nie niszczy, trzyma potrzeby do czasu spaceru. Wie co to smycz, spacer po mieście, jazda samochodem. Z powodzeniem może mieszkać zarówno w mieszkaniu jak i w domku z ogrodem.

DSC_0278 DSC_0301 DSC_0327

DSC_0272 DSC_0283 DSC_0302
19.11.2010
Lagosa, Migę i Gretę w ostatni weekend odwiedziła Ina z przyjaciółmi. Dziękujemy za spacer z naszymi podopiecznymi i zdjęcia :)

Lagos1 Lagos2 Lagos3 Lagos4 Lagos5 Lagos6

24.11. 2010
Z relacji wolontariuszki:
"Odwiedziłam Lagosa w niedzielę  - chłopak jest "nie do zajechania". za rzucaną piłką zasuwa jak rakieta. nie robi specjalnych problemów z oddaniem piłki do ponownego rzutu, a jak robi to w zupełności wystarczy hasło "zamiana" i kawałek paróweczki (malutki, bo Lagos na diecie jest : ) niestety chłopak lubi tez zabawki rozpracowywać i nieroztropne pozwolenie mu na polegiwanie na trawie i żucie zabawki skończyło się wygryzieniem sznurka z piłki i ku rozpaczy Lagosa zabraniem zabawki. resztę czasu spędziliśmy na nauce delikatnego brania przysmaków z ręki. palce całe więc nie jest tak źle. Lagos bardzo pozytywnie reaguje na nowo poznanych ludzi.
Lagos9 Lagos12 Lagos15

8.11.2010 Lagos nie jest fanem zimy. Nie lubi kiedy marzną mu łapki i śnieg wbija się między opuszki. Ale radość ze spaceru, z kontaktu z ludźmi i z zabawy w pełni rekompensuje mu niedogodności zimy. I Lagos dzielnie biega po zaspach i bryka w śniegu zapatrzony w człowieka i uradowany możliwością aportowania.

Lagos16 Lagos20 Lagos22

4.01.2011 Z relacji wolontariuszki:
"Lagos jest bardzo sympatycznym i radosnym psem, który bardzo się cieszy ze spacerów, zabawy i kontaktu z ludźmi. Kiedy się wyprowadza inne psy, to Lagos rozdzierająco płacze, że to nie on pójdzie na spacer. Wypuszczony z boksu wije się z radości i błyskawicznie wybiega na dwór. W aporcie jest nie do zdarcia - nie do końca oddaje zabawki, ale nie ma problemu, żeby mu odebrać coś z pyska. Cieszy się jak wariat, jak się go goni i podszczypuje w pupę. Mimo sporej ilości ruchu nadal jest dość puszysty, ale w sumie zimowa pora jest to jak najbardziej wskazane."

 Lagos26 Lagos27 Lagos30 Lagos29

03.02.2011 Każde spotkanie z Lagosem to jak zastrzyk dobrej energii. Ten psiak ma w sobie tyle radości, humoru i chęci do zabawy, że nawet największy ponurak czy leń się przy nim rozkręci. Wielka szkoda, że ten radosny psiak nadal nie ma domu. Tak bardzo cieszy się z każdych odwiedzin w hotelu i z możliwości zabawy na dworze. W łapaniu frisbee powoli staje się już mistrzem – ostatnio udało mu się złapać talerz idealnie w powietrzu niczym rasowemu border collie.

Lagos32 Lagos33 Lagos34
Lagos35 Lagos36 Lagos37

9.04.2011 Lagos w dniu dzisiejszym przeprowadził się do podwarszawskiego Pruszkowa do domu tymczasowego do Niny i Marco. Ogromnie dziękujemy Wam za pomoc! Z pierwszych wieści jakie dostaliśmy od Niny wynika, że wszystko się super układa.

DSC_0209 DSC_0208 magdand2

21.04.2011 Byliśmy dzisiaj u Lagosika i jego tymczasowych rodziców w odwiedzinach w weekend. Lagosik nadal wymaga leczenia nużycy, więc zawieźliśmy mu syropek i witaminki na sierść bo się skończyły.
Niunio nie do poznania! Wypiękniał, schudł chyba, sierść aż się błyszczy. Super odnalazł się w nowych warunkach. Codzienne bieganie z Marcusem bardzo mu służy na wagę, bo jakoś lepiej wygląda. Marcus mówi, że z każdym dniem Lagos coraz lepiej sobie radzi z biegiem.
W domu Lagos zachowuje się bardzo dobrze, zostawiany sam nie niszczy. Początkowo kilka razy szczekał przez pierwsze kilka minut.
Lagos dzieli dom z parką szczurków, zamieszkujących w klatce. Nie zwraca na nie większej uwagi. Spokojnie może mieszkać z gryzoniami pod jednym dachem.

1 DSC04092 2

16.05.2011 Mamy dobre wieści - Lagosik jest kolejnym szczęśliwcem który tak zawładnął sercami domu tymczasowego, że zostaje na stałe. We wrześniu wyjeżdża na rok do Niemiec i pewnie teraz myśli, które zabawki spakować.

lagosik3 lagosik1 lagosik2

08.12.2011 Pozdrowienia z Niemiec! Lagos ma się dobrze. Mimo że Niemcy to nie jest kraj stworzony dla bulli. Lagos musi chodzić wszędzie w kagańcu i bywa o to często obrażony.  Potrafi się położyć na środku ulicy i testować kto się pierwszy podda - on czy my z panem kagańcem, do tej pory wygraliśmy każde starcie. Mimo braku rajskich warunków, robimy wszystko aby nasz panicz się nie nudził.

lagosik4 lagosik5 lagosik6 lagosik7

08.01.2020 Kilka dni temu dostaliśmy kolejną smutną wiadomość, że psiak od nas adoptowany odszedł za Tęczowy Most. Tym razem smutek spadł na opiekunów Lagosa. Lagos trafił do nas w 2010 r. Naczekał się na swoich opiekunów. Ale los wynagrodził mu to czekanie. Trafił do Niny i Markusa na dom tymczasowy, ponieważ była to para stale podróżująca, więc nie chcieli decydować się na psa „na stałe”. Ale jak już pies w paski posiedział to serca skradł i został na stałe. Lagos spędził wspaniałe lata z tą rodzinką. Miał życie, którego można pozazdrościć. Mieszkał w Chinach, w Niemczech, Szwajcarii, w USA. Dla tej trójki odległość nigdy nie miała znaczenia. Byli dla siebie po prostu rodziną. Bardzo, ale to bardzo Wam dziękujemy za wspaniały, kochający, pełen aktywności ale i spokoju dom dla tego psa w paski. Tulimy Was mocno kochani.

Lagos

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)