Kala25 Kala
w typie amstaff, wiek ok. 1 roku.

Wygląd: ruda, z białymi znaczeniami, drobna.
Charakter: wesoła, radosna.
Zdrowie: wysterylizowana, zdrowa
Miejsce pobytu: hotel, okolice Warszawy
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 0501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wirtualny Opiekun: Ewelina Kuduk.

Kalę do schroniska przywiozła właścicielka.
„Nie mogę, nie daję rady, brak pieniędzy…”
A może nieudane plany „hodowlane”?
Kala trafiła do schroniska w fatalnych stanie – miała wypadająca macicę i pochwę
i właśnie natychmiast musiała trafić na operacyjny stół.
W tak młodym wieku taki problem może świadczyć o zbyt częstym kryciu podczas pierwszej cieczki. A że Kalę oddano razem z drugim psem, samcem…

Kala1

Sunia od razu po operacji, (którą zniosła dobrze) trafiła pod opiekę naszej fundacji. Na chwilę obecną jest w przejściowym DT, w którym dochodzi do siebie i jest pod stałą opieką weterynarza. Jak tylko transport będzie możliwy to Kala pojedzie do docelowego DT. Obydwu DT serdecznie dziękujemy za natychmiastową chęć pomocy.
Zbieramy fundusze na pokrycie kosztów operacji (niestety koszt operacji, ok. 200 pln, schronisko zrzuciło na nasze barki) i dalsze leczenie suni. Gdyby ktoś chciał wspomóc Kalę, prosimy o dopisanie w tytule przelewu "KALA".
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

Szukamy również dla suni Wirtualnych Opiekunów.

24.10.2011 Relacja z DT: „Pierwsze wrażenia podczas odbierania małej z lecznicy - nigdy jeszcze nie widziałam takiej ilości pcheł na jednym psie! Masakra, siedziałam, wyciągałam i mordowałam te pchły. Niestety nie można było po zabiegu zastosować spota, jedynie delikatnie spryskaliśmy małą Frontlinem w sprayu. Wymieniliśmy jej też od razu obróżkę, bo ta w której została przywieziona to była tak na ścisk zapięta, jakby miała ją od szczeniaka założoną. Nie wiem jak ten pies dawał radę na co dzień z tak ciasną obrożą. Kalunia ma też złamany ogonek!

25.10.2011 Kala aktualnie waży 18,5 kilo. Ponieważ zaczęła interesować się raną, dzisiaj oprócz zastrzyków dostałą kołnierz. Apetyt dopisuje – smakuje zarówno gotowane jak i karma (oczywiście na razie w małych ilościach)
Relacja z DT:  „Kala jest twarda- nie piszczy, nie płacze, na spacerku obwąchiwała wszystkie kąty, z moją sunią są jak najlepsze kumpele. Charakter ma cudowny - czy to na spacerze, czy na schodach w ogóle nie ciągnie, jak wchodzę z nią do góry, to zatrzymuje się, spuszcza łepek, kręci dupką i czeka grzecznie. Jest bardzo karna, cichutka i delikatna”.

Kala2 Kala3 Kala4

3.11.2011 Kala już trafiła do docelowego domu tymczasowego i szuka obecnie domu stałego. Niestety Kala wyniosła ze schroniska kaszel kennelowy i obecnie rozpoczęliśmy jego leczenie. Dodatkowo po sterylizacji i operacji Kala ma wyciek ropny, być może wystąpił u niej odczyn na nici chirurgiczne. Szukamy dla Kali nowych opiekunów, ale na spokojnie i bez pośpiechu - zależy nam w tym momencie głownie na tym, aby Kala w pełni powróciła do zdrowia!

Kala_10 Kala_9 Kala_5 Kala_7

10.11.2011 Ponieważ nie udało się zmniejszyć wycieku, zdecydowaliśmy się na badanie endoskopowi, które pokazało, że jest coś niepokojącego na kikucie macicy i we wtorek Kala była ponownie operowana. Okazało się, że sunia miała zostawiony bardzo długi kikut macicy, który przyrósł do pęcherza. Dodatkowo wystąpił odczyn na nici chirurgiczne wewnętrzne i powodował ostry stan zapalny. Chirurg skrócił kikut i go odseparował oraz zszył innymi nićmi. Teraz trzeba trzymać kciuki, aby organizm nie odrzucił tych nici. Mamy nadzieję że teraz już wszystko będzie się goiło jak na przysłowiowym psie.
Mimo ciągłych problemów ze zdrowiem, Kala jest niesamowicie radosna i bardzo towarzyska.

Kala22 Kala23 Kala24

16.11.2011 Kala po zabiegu czuje się bardzo dobrze, co ważne nie ma żadnych wycieków. Mamy nadzieję, że już wszystko będzie dobrze. Po kaszlu też już nie ma ani śladu.
Kala na razie jest trudnym przypadkiem do adopcji. Trudnym o tyle, że to nie jest pies dla laika, a dla aktywnej, doświadczonej osoby, która pójdzie z nią na szkolenie, aby naprawiać błędy wychowawcze. Widać, że Kala w swoim życiu rywalizowała z innymi psami. Zdarza się jej warczeć przy misce na inne psiaki, na szczęście nie ma problemu, aby jej tą miskę odebrać. Próbuje też innym psom z misek wyjadać.
W miarę łatwo przychodzi jej opanowanie i korygowanie zachowań, ale praca nad nia musi trwać cały czas i nie można dopuścić aby utrwaliły się u niej złe nawyki. Po prostu Kala jest młodym psiakiem, z cała masą zalet ale też z całkowitym brakiem dobrych nawyków i zachowań. Dlatego tak ważny będzie dla niej doświadczony opiekun.

Kala45 Kala46 Kala49 Kala50

20.11.2011 Kala dzisiaj przeprowadziła się do nowego, stałego domu. Zamieszkała u Pawła w Warszawie. Wieści z nowego domu są jak najbardziej pozytywne, Kala szybko się zaklimatyzowała i uczy się na nowo życia. Dziękujemy Pawle za stworzenie jej domu.

10.04.2012  Kala nie żyje. Śmiertelnie potrąciło ją auto, zginęła na miejscu. Jest nam bardzo przykro z tego powodu.
Taka młoda byłaś, tyle było przed Tobą... 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)