Kornel male4

KORNEL
w typie amstaffa, wiek ok. 6-8 lat.

Wygląd: czarny, białe znaczenia
Charakter: kontaktowy, myślący, łagodny do psów.
Zdrowie: wykastrowany, zaszczepiony, dysplazja oraz spondyloza.14 lipca 2012 w Koninie Straż Miejska wraz z inspektorami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrała właścicielce dwa z czterech psów, będące w stanie skrajnego zagłodzenia.  Psy nadal są własnością właścicielki, choć inspektorzy TOZ będą starali się, aby po wytrzeźwieniu osoba ta podpisała zrzeczenie, aby psiaki mogły zostać przeznaczone do adopcji. Nasza fundacja zaoferowała dom tymczasowy dla jednego z odebranych psów i tak Kornel trafił pod nasza opiekę. W dniu przejęcia ważył 12 kilo i nie mógł ustać na nogach! Widzieliśmy wiele zagłodzonych psów, ale stan Kornelka nas załamał. Jest jeszcze gorszy niż stan znalezionej przez nas bernardynki Struny, a przecież ta błąkała się po lesie, a Kornel miał „właścicielkę”! Pies od razu trafił do lecznicy, gdzie przebywa po dzień dzisiejszy. Wyniki morfologii są bardzo złe, poziom erytrocytów – dramatyczny. Kornel ma ogromną anemię a jego szpik prawdopodobnie nie produkuje nowych krwinek. RTG jamy brzusznej i płuc oraz USG jamy brzusznej nie wykazały żadnych zmian, więc stan ten jest wynikiem skrajnego zagłodzenia i zaniedbania. Kornel dostaje kroplówki, leki, m.in. EPO.
JEŚLI KTOŚ CHCE WSPOMÓC NAS W OPIECE FINANSOWEJ NAD KORNELEM, MOŻE PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ NA KONTO FUNDACJI Z DOPISKIEM "DAROWIZNA KORNEL".
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
W przypadku przelewów z zagranicy:
BIGBPLPW Bank Millenium S.A.
Branch Millenium
IBAN: PL 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
PayPal: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kornel1 Kornel2 Kornel3

23.07.2012 Walka o życie Kornela trwa. W międzyczasie waga psa wzrosła o 3 kilo (głownie z powodu nawodnienia), ale wyniki po okresie stabilizacji znów się pogorszyły. Dlatego tez nasi weterynarze zdecydowali się na przetoczenie krwi. Po zabiegu wyniki morfologii „skoczyły  w górę dwukrotnie”. Na chwile obecną pozostaje nam jedynie czekać. Dopiero za pare dni okaże się, czy udało nam się wygrać tą bitwę. Na razie Kornel stoi na bardzo cienkiej granicy pomiędzy życiem a śmiercią.

Kornel4 Kornel5 Kornel6 Kornel7
Kornel8 Kornel9 Kornel10 Kornel13

24.07.2012 Właśnie otrzymaliśmy najnowsze wieści z lecznicy. Kornelek miał robione badanie krwi, które wykazało, że urósł poziom czerwonych krwinek. Po przetoczeniu krwi nasz szkielecik miał 4,4 mln erytrocytów, teraz ma 5,3 mln. Oznacza to, że ten 1 mln krwinek organizm Kornelka wyprodukował już sam! Hematokryt podniósł się o kolejne 6%.  Patrząc na to, że startowaliśmy z pozycji 2,5 mln erytrocytów, mamy duży sukces. OBY TAK DALEJ KORNELKU!
Kochani, pragniemy gorąco podziękować wszystkim tym, których wymieniamy poniżej. To właśnie Wy nie przeszliście obojętnie obok cierpienia Kornela. To dzięki Wam, my możemy spokojnie ratować go bez obaw o koszty, bez martwienia się. Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna!
W SKARPECIE KORNELA JEST 6 069,82 zł. DZIĘKUJEMY!

30.07.2012 U Kornela z każdym dniem coraz lepiej. Wynik erytrocytów na dzień 29 lipca to 4,4mln -  po obumarciu przetoczonej krwi jest to naprawdę bardzo dobry wynik. W niedzielę byliśmy z Kornelkiem na łące. Podróż zniósł super, nie wymiotował, nie kręcił się. Po raz kolejny samochodem jechał bardzo grzecznie. Na łące troszkę podreptał, powywracał się w trawie czerpiąc z tego ogromną radochę, pobawił się piłeczką, a potem znalazł patyczek, który pomemlał. Z każdym dniem psiak jest silniejszy. Widać, że ranki, które miał, zaczynają się goić, a to kolejny pozytywny znak, że organizm się odbudowuje.
Kornelek na filmikach:
film 1 / film 2 / film 3 / film 4
I na zdjęciach:

Kornel14 Kornel15 Kornel16
Kornel17 Kornel18 Kornel19

20.08.2012 7 sierpnia Kornelek przeprowadził się do domu tymczasowego (tam gdzie przebywa nasz fundacyjny senior Xanto). Wyniki i ogólny stan zdrowia był już na tyle ok., że weterynarze pozwolili chłopakowi opuścić lecznicę. Aklimatyzacja w nowym miejscu przebiegła błyskawicznie. Zresztą oddajmy głos DT:
„Kornel jest u nas od 4 dni i jak do tej pory można mówić o nim w samych superlatywach. Jedzenie podajemy często, ale w mniejszych porcjach i je jeszcze strasznie łapczywie, ale co się dziwić skoro ma taka niedowagę. Serce się kroi gdy podaję coś swoim psiakom, a on tak patrzy - wtedy na osłodę dostaje kilka swoich chrupek. Na spacerach biega i podskakuje - spacer z nim to przyjemność, no może za wyjątkiem ludzi odwracających się za nami. Ładnie trzyma czystość. Bez problemu wchodzi do klatki i grzecznie w niej leży. Uwielbia piłki i grzecznie oddaje je za przysmaki. Dużo "gada" - czasami potrafi prowadzić dyskusje z naszym Dolarem, ale ładnie reaguje na korekty. Dziwnie reaguje na odkurzacz - tak jakby wcześniej nie widział tego urządzenia. Nie boi się nikogo, każdy napotkany człowiek jest fajny i moim zdaniem bardziej woli mężczyzn. Co do psów - z naszym yorkiem jest sztama, ale za to z Xantkiem - dziadkiem nie są przyjaciółmi. Najsłabsze ogniwa w stadzie najbardziej się nie lubią. Niesamowity w tym psie jest kontakt z człowiekiem, nawet leżąc cały czas na nas patrzy. Nie mówiąc o tym, że nie odrywa się na moment od nas i wymusza głaskanie, przytulanie. Ogon non stop "chodzi". Dawno nie spotkałam takiego przytulaśnego psiaka, rozdającego buziaki - sama słodycz, mimo tego ze człowiek tak bardzo go skrzywdził. No i najważniejsza informacja - Kornel wazy już ponad 18 kilo!

Kornel20 Kornel21 Kornel22

Od 14 sierpnia Kornel uczęszcza do Animal Center – dwa razy w tygodniu ma zabiegi rehabilitacyjne na bieżni wodnej. Powinno to pomóc w regeneracji mięśni. Ponownie dziękujemy Wam za wspieranie Kornelka i wielkie zainteresowanie jego losem. To dzięki Wam możemy mu pomagać w maksymalnie skuteczny sposób!A tutaj najnowsze zdjęcia naszej chudzinki:

Kornel23 Kornel24 Kornel25
Kornel26 Kornel27 Kornel28

28.09.2012 Kornel przeszedł całą serię zabiegów rehabilitacyjnych na bieżni wodnej. Pozwoliło mu to o wiele szybciej stanąć na nogi i odzyskać sprawność. Aktualnie chłopak waży już 25 kg. Właśnie został zaszczepiony przeciw wściekliźnie. Przed nim jeszcze konsultacje u ortopedy i kastracja. Dom tymczasowy Kornelem jest zachwycony – pies przyjazny niesamowicie do ludzi, radosny, o fajnym, zadziornym charakterze. Do tego jak się okazuje, po odzyskaniu utraconych kilogramów – bardzo przystojny, z sylwetką psa wręcz wystawowego.
Zaczynamy szukać dla Kornela domu i ludzi, którzy go pokochają i nie zawiodą. Dom raczej bez innych psów (szczególnie samców) oraz taki, który zapewni Kornelowi dalsze wychowanie oraz ruch, zabawę i dobre życie. Przy okazji bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają Kornela finansowo. Dzięki Wam w skarpecie Kornela na początku września było 8264,21 zł! (rozliczenia na bieżąco w temacie Kornela na forum)
Parę starszych zdjęć Kornelka z rehabilitacji oraz najnowsze już foty w pełni pokazujące te przystojne 25 kg.

Kornelek_rehabilitacja5 Kornelek_rehabilitacja9 Kornelek_rehabilitacja11 Kornelek_rehabilitacja15
Kornel30 Kornel31 Kornel32 Kornel33

15.10.2012 Kornelek kilka dni temu miał pełne badania krwi, RTG oraz został wykastrowany przy okazji jednej narkozy. Wszystko nasz niunio zniósł dzielnie i z godnością księciunia. Niestety mamy kiepskie wieści, Kornelowi doktor zdiagnozował dysplazję obu stawów biodrowych oraz spondylozę w odcinku lędźwiowo - piersiowym. Pocieszamy się jednak tym, że teraz możemy jakkolwiek na to reagować i szukać mu wyrozumiałego domu, który zapewni Kornelowi opiekę medyczną, kiedy ta będzie konieczna. Idealnie jeśli Kornel zamieszkałby w domu z ogrodem, albo w mieszkaniu na parterze bądź z windą.
Kornelek przeżył piekło na ziemi, więc teraz szukamy raju!

IMG_9450 IMG_9498 IMG_9506 IMG_9392

04.12.2012 Kornelowi żyje się w DT bardzo dobrze. Zdecydowanie dobił do swojej prawidłowej wagi, wygląda dostojnie i pięknie się błyszczy. Ludzi kocha miłością absolutną. Jest psem współpracującym, posłusznym, bardzo inteligentnym. Najwyższy czas aby pojawił się ktoś kto podaruje temu tak doświadczonemu przez los psiakowi opiekę, dom i swoją miłość. Ten pies bardzo czeka na swojego człowieka, którego będzie mógł kochać. Szukamy dla niego opiekuna mądrego, który doceni charakter Kornela. Naszym marzeniem jest aby Kornelek świętą spędził już pod swoją choinką.

Kornel34 Kornel35

27.12.2012 W lipcu poruszył serca tysięcy ludzi! Wielu walczyło, wielu pomagało, wielu trzymało kciuki! Każdy dzień był walką, którą wszyscy śledzili z zapartym tchem... codziennie rano zaczynali od czytania wiadomości co u niego. Księciunio Kornelunio zapadł głęboko w serce każdego. Ale nie mogło być inaczej! Nie co dzień człowiek widzi obraz jednego psa, łączący okrucieństwo wobec zwierząt z waleczną walką o życie, zakończoną sukcesem. Połączył tysiące serc pokazując że warto! A dzisiaj mamy najlepszą wiadomość. Ta walka znalazła wreszcie swój HAPPY END! Otóż KORNEL MA WŁASNĄ RODZINĘ! Księciunio Kornelunio zamieszkał w Warszawie na Woli u Dominiki, Tomka i ich 10 letniej córki Elizy. Bardzo nas cieszy, że Kornelek mieszka w Warszawie, że mamy blisko, że nowi rodzice obiecali bywać na szkoleniach, zlotach! Bardzo nas cieszy, że jego nowa rodzina tak mądrze i na spokojnie podeszła do adopcji. Kochana rodzino Kornela, życzymy Wam samych szczęśliwych chwil! Dziękujemy, że daliście Kornelowi to co najważniejsze, prawdziwy, kochający, troskliwy DOM! Kochani, było i jest Was tysiące. Dziękujemy Wam jako Fundacja AST za wsparcie, za każdą pomoc, za każdy dar, za każdą złotówkę przekazaną dla Kornela. Uratowanie Kornela było naszym wspólnym dziełem! A tak od siebie to już dodamy, że bardzo dziękujemy DT Kornela - wiecie, że Was kochamy :)

14.11.2014 Ponownie poszukujemy domu dla Kornela. Kornel musiał w trybie nagłym wrócić do fundacji. Aktualnie przebywa w psim hotelu, ale bardzo potrzebujemy dla niego domu tymczasowego, ponieważ tak naprawdę w hotelu nie mamy miejsc i Kornel ma do dyspozyji kennel klatkę zamiast pokoju.Dlaczego Kornel wrócił? Postaramy się o tym jak najprędzej napisać ale na razie są w nas zbyt duże emocje i nie do końca zgadza nam się to, co przekazał nam były dom Kornela jako powód. Dlatego wolimy to jakoś ogarnąć i uściślić. Jaki jest Kornel? To domowy pies, nauczony życia w mieście, codziennego zostawania w domu gdy właściciel idzie do pracy, bez skłonności do ucieczek, z dużą inteligencją. Poszukujemy dla niego fajnych opiekunów, posiadających wiedzę o czworonogach i domu raczej bez innych zwierząt i malutkich dzieci.

Kornel 36 1 Kornel 36 2 Kornel 36 3 Kornel 36 4

20.11.2014 Po kilkunastu dniach od powrotu Kornela do Fundacji, obserwacji psiaka, zarówno przez tymczasową opiekunkę jak i behawiorystę, wreszcie po opadnięciu największych emocji, gotowi jesteśmy napisać o powodach i sytuacji, w jakiej Kornel do nas wrócił. Wielu osobom los tego wyjątkowego psa bardzo leży na sercu, otrzymaliśmy wiele sygnałów o potrzebie wyjaśnienia przyczyn obecnej sytuacji. Naszą intencją jest w tej chwili znalezienie Kornelkowi cudownego domu, temu mają służyć przedstawione niżej informacje. Z pewnością temat może wzbudzać emocje, jednak bardzo prosimy Was o powściągliwość i skupienie się na tym, co w tej sytuacji najważniejsze. Pamiętajcie, to właśnie Wy i Wasze zaangażowanie, może raz jeszcze cudownie odmienić smutny psi los!
Niestety po niespełna dwóch latach opiekunowie zdecydowali o oddaniu Kornela. Bezpośrednim powodem tej decyzji jest to, że ugryzł ostrzegawczo szczeniaka, który niedawno dołączył do rodziny i opiekunowie boją się, że agresja posunie się dalej, bo Kornel wyszczerzył na nich zęby w kilka minut od przykrego incydentu. Dodatkowo poinformowali nas o dwóch innych sytuacjach, w których ich zdaniem pies wykazał agresję wobec nich. Zdecydowaliśmy się natychmiast poprosić o pomoc behawiorystę. Po wizycie u rodziny behawiorysta orzekł, że pies nie jest agresywny, ma jedynie tendencję do kontrolowania środowiska i pilnowania zasobów, by uprzedzić ewentualne zagrożenie związane prawdopodobnie z bólem (prawdopodobnie wynik wcześniejszych doświadczeń). Kornel cierpi, bo stan jego kręgosłupa znacznie się pogorszył, spondyloza w odcinku L-S, dodatkowo duża dysplazja, powodują opóźnione reakcje poprawcze w kończynach miednicznych, szczególnie lewej, w której zaobserwowano zanik mięśni. Zdrowotnie jest więc tak, że Kornel ma problemy z chodzeniem, w przyszłości może całkowicie zaniemóc...Obecnie, już pod ponowną opieką Fundacji, intensywnie go diagnozujemy i leczymy, mimo mało optymistycznych prognoz na przyszłość. Dotychczasowym opiekunom, dzięki uprzejmości Superrdog Szkoły dla Psów, zaproponowaliśmy możliwość bezpłatnego szkolenia z Kornelkiem. Niestety nie zdecydowali się oni na to rozwiązanie, podtrzymując decyzję o oddaniu psa. Zgodnie z zaleceniami behawiorysty, poszukujemy dla tego doświadczonego przez los psa DT/DS, z doświadczonymi opiekunami, posiadającymi podstawową wiedzę z zakresu czytania mowy ciała i komunikatów wysyłanych przez psa, ewentualnie z opanowanymi podstawami szkolenia pozytywnymi metodami. Najlepiej gdyby Kornel był jedynym psem w domu, choć przy odpowiednim podejściu opiekuna jest w stanie bez problemu koegzystować z psem (najlepiej suczką) o podobnych gabarytach. Tak funkcjonował w swoim pierwszym domu, w awaryjnym DT gdzie obecnie przebywa, ma kontakt z amstaffką opiekunki, ich wzajemne stosunki są jak najbardziej poprawne. DT stosuje się do zaleceń behawiorysty, opiekunka nie zgłasza najmniejszych trudności w opiece nad psiakiem. Opisuje go jako grzecznego, emocjonalnego i bezobsługowego. Poszukujemy domu, który zapewni psu spokój i rutynę, bez dzieci poniżej 14tego roku życia (o wadze większej niż pies), bez barier architektonicznych powodujących obciążanie stawów i kręgosłupa (idealny byłby dom z ogródkiem, w przypadku bloku obecność windy). Przede wszystkim zależy nam, by ten wspaniały pies nigdy już nie doznał goryczy porzucenia. Szukamy więc ludzi, którzy świadomi problemów zdrowotnych Kornela i potrzeby pracy z nim, zechcą dać mu mądrą miłość i dom na resztę jego dni.

22.07.2015 Stało się! Iza postanowiła, że nie odda Kornela nikomu innemu. Że ten jedyny w swoim rodzaju psiak od dziś, już nie tymczasowo, ale na legalnyc, stałych papierach, do końca swojego życia będzie mieszkał z nią i z jej aską Helenką. Zresztą, co to dużo pisać, przeczytajcie co sama zainteresowana postanowiła o tym napisać TUTAJ.
Iza, dziękujemy Ci tak bardzo! Jesteś ogromnym wsparciem dla naszej fundacji. Nie wahałaś się ani chwili aby w podbramkowej sytuacji wspomóc Kornela. Jednego tylko nie przewidziałaś - że sie w nim zakochasz!

Kornel49 Kornel46 Kornel45

08.03.2020 Dziś rano odszedł najbliższy naszym sercom Kornelek. Pies, którego wielu z Was kojarzy, wielu z Was go wspierało, trzymało kilkukrotnie kciuki gdy walczył o życie.
Kornel trafił pod nasze skrzydła w 2012 r. Trafił w tak zaawansowanym stanie zagłodzenia, że gdyby miał czekać na pomoc jeszcze dzień, dwa, zapewne by nie przeżył. W pierwszych tygodnia parę razy dosłownie walczyliśmy o jego życie. Wygraliśmy. A potem wygrał Korlenl bo znalazł Izę, najlepszą matkę na świecie, z ogromem szacunku, cierpliwości, miłości i troski do psów. I ona przez te lata walczyła o zdrowie Kornela jak nikt. Psiak miał opiekę wspaniałych i najlepszych weterynarzy. Przeszedł dwukrotnie operację stabilizacji kręgosłupa, która wydłużyła mu życie. Kornel od lat jeździł na wózeczku, ale był wyjątkowo sprawny i szczęśliwy. I on i Iza wspierali się codziennie nawzajem przez te wszystkie lata. Kornel miał też psią siostrę z adopcji, amstaffkę Helenkę. Żyli ze sobą kilka ładnych lat. On kulawy, ona krzywa. Duet idealny. Helenka odeszła za Tęczowy Most trzy dni temu. Kornelek dziś rano już się nie obudził, nie przywitał Izy. Helenka zabrała Kornela ze sobą, utorowała mu szlaki, aby wjechał na wózeczku do Krainy Wiecznych Łowów. Kornelku, bądź szczęśliwy ze swoją Heleną tam na górze. Gdzieś, kiedyś się spotkamy. Ty będziesz szczęśliwym, rozbrykanym amstaffem, Helenka będzie biegać z rozwianymi uszami. A tymczasem zadbajcie o Izę. Ona za Wami bardzo tęskni, a my wraz z nią. Byliście częścią naszej rodziny.

kornel

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)