Tequila m2

TEQUILA
pitbull, urodzona 23.02.2013 r

Wygląd: czerwona, z białym znaczeniem, uszy krótko cięte, brak kawałka nosa.
Charakter: aktywna, duże braki w wychowaniu, do domu bez innych zwierząt.
Zdrowie: zachipowana, odrobaczona, niedoczynnośc tarczycy. 

Miejsce pobytu: dom stały, Kraków.

Tequila to sunia rasy pitbull, urodzona 23.02.2013 r. Trafiła do nas ze swoją miotową siostrą Whisky, z którą dzieliła 6 lat życia na jednym podwórku, niestety niezbyt zgodnie. Sunie są u nas, ponieważ właściciel nie mógł się nimi dłużej opiekować. Szukają dwóch różnych domów, bo się ze sobą nie dogadują.
Tequila to typowo sportowy typ pitbulla. Jej opiekun prowadził ją aktywnie, dużo biegała, wisiała na oponach, pływała, miała do dyspozycji ogromny ogród. Za szczeniaka uczęszczała do psiego przedszkola. Niestety przez całe swoje życie była psem kojcowym. Nigdy nie mieszkała w domu, jedynie w bardzo chłodne zimy mieszkała w kennel klatce w garażu. Tequila w wyniku częstych konfliktów z siostrą ma liczne blizny po walkach, a także straciła kawałek nosa. Odniesione obrażenia nie wpływają na jej zdrowie, jedynie na urodę. Tequila obecnie mieszka w hotelu dla psów. Zostawiana sama w swoim pokoju nie niszczy, nie szczeka, nie wyje.
Dla Tequili szukamy nad wyraz mądrego domu. Sunia jest pitbullem starej daty, sportowym. Musi mieszkać w domu z ogrodem, bo przez brak socjalizacji i mieszkanie w szczerym polu nie odnajdzie się w miejskich warunkach. Sunia średnio jest nauczona chodzenia na smyczy. Raczej szukamy domu z większym ogródkiem niż 200 m (im większy ogród tym lepiej), z dobrym płotem. Tesia jest psem idealnym dla pitbullarza. Ten się zakocha na zabój od pierwszego spojrzenia! Sunia musi być koniecznie jedynaczką. Nie wchodzi w rachubę żaden dom ze zwierzętami. Tequila przebywa pod Katowicami. Kontakt w sprawie adopcji: 501 797 018 lub a  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it  

Tequila 1 Tequila 3 Tequila 5
Tequila 7 Tequila 10 Tequila 12

19.12.2019 Tequila odwiedziła weterynarza z uwagi na problem ze spojówkami. Ma wdrożone leczenie pod antybiogram. Wykonaliśmy też badanie krwi oraz USG. Niestety w USG nie do końca jest wiadomo, czy sunia jest wysterylizowana, ponieważ ma jakby widoczny jajnik (ewentualnie jest możliwość, że pozostała jakaś część). Zdiagnozowaliśmy też niedoczynność tarczycy, przyjmuje więc Forthyron.
Tequila jest mocno lękową suczką, mającą problem z nowymi miejscami, nowymi osobami. Emilia z hotelu robi co może, aby pokazać Tesi, że ludzie są ok, a w nowych miejscach można bywać i nie grozi to śmiercią. Tesia jest suczką potrzebującą czasu, spokoju, przestrzeni i stabilnego przewodnictwa. Nieustająco pannica czeka na dom. Pewnie łatwo nie będzie, ale z nadzieją patrzymy w przyszłość.

Tequila 13 Tequila 14 Tequila 15

19.02.2020 Garść zaległych wieści od Tequili. Tesia przeszła już dwa przeglądy weterynaryjne. Po pierwszym przeprowadzonym jeszcze w 2019 r. leczyliśmy oczy kroplami kilka tygodni. W USG dowiedzieliśmy się, że jednak nie jest wysterylizowana, co się potwierdza - właśnie ma cieczkę. Dodatkowo stwierdzono niedoczynność tarczycy, więc Tesia jest na Forthyronie.  Niedawno przeszła kolejny przegląd. Z uwagi na kulawiznę łapy odwiedziła ortopedę dr Kortę, który niestety potwierdził nasze przypuszczenia - Tequila ma zerwane więzadło krzyżowe. Wymaga operacji po skończeniu cieczki. Po ortopedzie pomaszerowała do okulisty. Tu bakteryjnie oczy są wyleczone, ale dokuczają jej wrastające rzęsy.
Co do samej Tesi. To lękowa suczka, ale szukająca wsparcia w człowieku, nie stroniąca od kontaktu. W hotelu jest grzeczna, cicha, przyuczamy ją do kennel klatki aby zwiększyć szanse na dom. Ani ona, ani Whisky (jej siostra z jednego domu) bowiem nigdy nie były psami domowymi. Całe swoje 7-letnie życie spędziły w kojcach.

Teguila 18 Teguila 20
Teguila 21 Teguila 19

22.06.2020 Czas na kilka słów co słychać u naszej Tequili zwanej smoczycą. Tequila stale przebywa w hotelu dla psów w Krakowie. Tesia, gdy przyjechała do hotelu była bardzo lękliwa, nie odsuwała się od człowieka na metr, pragnęła wręcz się schować między nogami. Po kilku dniach zaczęła się otwierać i oprócz lęku pokazała, że bardzo kocha kontakt z człowiekiem, tuli się, rozdaje buziaczki, cieszy się całą sobą na każdy bliższy kontakt. Z początku były problemy z chodzeniem na smyczy, ponieważ panna tego nie znała, ale na chwilę obecną ładnie spaceruje przy nodze, trzymając się blisko przewodnika. Tequila na smyczy nie reaguje na psy jeżeli jej nie zaczepiają, jednak bliższy kontakt z innymi psami odpada, ponieważ Tesia po prostu ich nie lubi. Hotel, w którym sunia przebywa podjął pracę wychowawczą przy współpracy ze szkoleniowcem - Tesia uczy się sztuczek, zabaw węchowych, podstawowych komend, jak również przebywania w kennel klatce. Obecnie Tequila jest po operacji więzadła metodą tplo, ładnie zniosła zabieg i dochodzi do siebie. Tequila to pies dla znawcy rasy, dla kogoś kto będzie umiał nauczyć ją kennelowania, ponieważ panna nie umie zostawać sama w domu. Szukamy rodziny bez psów i kotów, preferowany dom z ogródkiem, ponieważ Tesia całe życie mieszkała w kojcu zewnętrznym.

03.11.2020 Tequila i jej siostra Whisky nadal przebywają w psim hoteliku. Tequila przeszła zabieg sterylizacji oraz operację TPLO z uwagi na zerwane więzadło krzyżowe. Wygoiło się jak na przysłowiowym psie. Siostry w hoteliku przeszły kurs w psiej szkole z zakresu ogólnego posłuszeństwa. Dzięki pomocy psich trenerów dziś Tesia jest w stanie z powodzeniem spacerować po mieście. Nadal smycz jest dla nich dyskomfortem, ale już nie strachem niemożliwym do przeskoczenia. Sunie mają dużo kontaktu z ludźmi, co wpływa na nie coraz fajniej. Dziękujemy każdemu z Was kto poświęca swój wolny czas na ich wspieranie.
Nie wiemy, że pamiętacie, ale siostry zostały do nas przyjęte, ponieważ wspólnie chcieliśmy je uratować. Wiele osób zgodziło się na co miesięczne partycypowanie w kosztach hotelu dorzucając się zmniejszą bądź większą sumą. Dziś nam lekko smutno, bo z tej dość szerokiej liczby osób, wpłacających zostało 7 osób. Dziękujemy Wam kochane dziewczyny, że nadal pamiętacie o siostrach! Wpłaty co miesięczne wystarczają na opłacenie pobytu jednej z sióstr. Więc chcielibyśmy zaapelować znów o deklaracje i zbiórkę funduszy na pobyt dziewczyn w hotelu.
Każdy chętny może dorzucić się:
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

Tequila 20 Tequila 23
Tequila 24 Tequila 22

25.11.2021 Minęły ponad dwa lata jak siostry Tequila i Whisky przebywają pod naszymi skrzydłami w hotelu dla psów. Przez cały ten czas pracujemy z nimi i je szkolimy tak aby jednak miały szanse na nowy dom. Niestety nie jest to łatwe, bo z uwagi na silny lęk separacyjny (nigdy nie przepracowany), suczki od zawsze były psami przebywającymi w kojcach i głownie ten rodzaj funkcjonowania znają. Dziś mają po 9 lat. Są miłe do ludzi, do zwierząt spotykanych na spacerach już bywają obojętne, co jest ogromną zasługą szkolenia oraz pracy wolontariuszy, którym kłaniamy się w pas! Do tego wypiękniały! Obie zostały wysterylizowane, Tequila przeszła też operację na zerwane więzadło krzyżowe, aktualnie ma leczone oczy.
Dwa lata temu zwróciliśmy się do was z apelem o pomoc dla sióstr żyjących wtedy w fatalnych warunkach. Zbieraliśmy wtedy deklaracje od ludzi, którym ich los nie był obojętny i którzy chcieli co miesiąc łożyć na ich utrzymanie. Pragniemy po stokroć podziękować każdemu z Was, kto nadal o nich pamięta jak również każdemu kto wsparł siostry w przeszłości. Obecnie miesięczne darowizny na utrzymanie suniek zamykają się w kwocie 550 zł. To wystarcza na niecały miesiąc pobytu w hotelu dla jednej z nich. Nieśmiało chcielibyśmy więc ponowić apel o deklaracje na hotel i karmę dla Tequili i Whisky. Jak również ponownie zaapelować o domy – zarówno tymczasowe jak i stałe. Jeśli chcesz razem z nami stworzyć rudym siostrom namiastkę normalności, dorzuć choć 10 zł do ich skarpetek. A może dasz radę podarować im wór karmy Brit Care Medium Lamb Rice?
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
W przypadku przelewów z zagranicy:
BIGBPLPW Bank Millenium S.A.
Branch Millenium
IBAN: PL 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
PayPal: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Z dopiskiem DAROWIZNA TEQUILA I WHISKY

Tequila 26 Tequila 25

03.02.2022 Jeśli ktokolwiek by się zastanawiał co robić z mało adopcyjnymi psami to odpowiemy - czekać. Bo każdy pies ma szansę na dom i na rodzinę. Już nie raz byliśmy świadkami adopcji niemożliwych. Nie uwierzycie kto znalazł swój dom. Będziecie przecierać oczy ze zdziwienia oraz przez kilka kolejnych dni budzić się i pytać, czy to był tylko sen. Otóż swojego własnego opiekuna znalazła czekoladowa Tequila bez nosa. Tesia zamieszkała u Mariusza w Krakowie. Po stracie swojego przyjaciela, Mariusz chciał wypełnić pustkę w domu. Szczęśliwie los połączył go z naszą podopieczną, za co będziemy wdzięczni do końca życia! I jak na razie, możemy powiedzieć, że Tesia w nowym domu odnajduje się naprawdę nieźle. Mariusz, jesteś wielki człowiek! Dzięki Ci że pomogłeś akurat Tequili! 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)