min

1
CHRUMA
Buldog Amerykański, wiek ok. 8 lat.


Wygląd: umaszczenie biało-płowe, masywna sylwetka.
Charakter: zrównoważona, wyesoła, cierpliwa, przyjacielska.
Zdrowie:wysterylizowana, zaszczepiona i zachipowana, leczona na nowotwór pęcherza.

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Warszawa.
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 0501 797 018, mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Wirtualny Opiekun: Iwona Boroń-Hładki

Chruma jest ok. 8-letnią rodowodową sunią Buldoga Amerykańskiego. Ma tatuaż, niestety nie udało nam się go odczytać, co uniemożliwia dokładną identyfikację wieku. Chruma najprawdopodobniej jest importem. Pomimo "rasowości" i jej nie ominęło życie w schronisku... spędziła w przytulisku kilkanaście miesięcy co znacznie odbiło się na jej zdrowiu.

Gdy Chruma do nas trafiła była długo leczona na zapalenie pęcherza. Pomimo leków, coraz to nowych kuracji jej stan poprawiał się tylko na krótko. Chirurg podjął decyzję o operacji w postaci laparotomii zwiadowczej, podczas której pobrał wycinki pęcherza do badania histopatalogicznego. Ku naszej rozpaczy rozpoznanie było przygnębiające - nowotwór naciekowy pęcherza. Niestety nie jesteśmy już w żaden sposób pomóc Chrumie.

Ponieważ jednak Chruma nie wygląda na psiaka cierpiącego, wręcz przeciwnie tętni życiem, radością postanowiliśmy poczekać z decyzją ostateczną i pożegnaniem... Chruma dostaje leki, które pomagają jej żyć bez bólu (Trocoxil, steryd) i póki co jest rozpieszana przez dom tymczasowy do granic możliwości.
Zyczymy sobie i jej dłuuugiego życia!

DSC_0078 DSC_0084 DSC_0017
DSC_0038 DSC_0009 DSC_0008

grudzień 2010
Chruma ma lepsze i gorsze dni. Niestety badanie krwi wykazało, że wdała się anemiai chyba zaczynają się początki niewydolności nerek. Jest podejrzenie, że nowotwór przenosi się na na moczowody. Do tego wszystkiego suni pod okiem zrobiła się spora zgorzel, która została usunięta. Na szczęście sunia ma apetyt i nie widać bardzo po niej złego stanu zdrowia.

13.03.2013
Gdyby mogła mówić... poprosiłaby o pomoc, czy o zakończenie tej tułaczki i niedoli?
Gdyby potrafiła... opowiedziałaby, dlaczego jej dom zamienił się w małą schroniskową klatkę?
Gdyby miała możliwość...
Chruma, wspaniała, około 10-letnia sunia Buldoga Amerykańskiego (tatuowana, niestety tatuaż jest nie do odczytania - zagraniczny), której życie nie oszczędzało żadnego cierpienia. Wielkie serce w wielkim nieszczęściu wybaczyło tym, którzy mieli być na zawsze i dali dom, by za moment go odebrać i skazać ją na bezimienny, schroniskowy byt.
Czekała pełna nadziei , lecz coraz słabsza, coraz starsza, coraz bardziej zmęczona i chora.
Czekała pogodzona już ze swoim losem...
My nie pogodziliśmy się z sytuacją Chrumy. Pokochaliśmy ją i zapragnęliśmy dać jej choć na koniec najwspanialszy dom. Porzucona, wyniszczona przez warunki schroniska, trawiona przez chorobę - ale wciąż radosna i pełna energii stała się dla nas przykładem i wezwaniem. Chruma ma zdiagnozowany nowotwór pęcherza. Jest to diagnoza sprzed prawie 3 lat. Nikt wtedy nie dawał tej suni dużo czasu. A jednak! Nie przypuszczaliśmy, że Chruma ma taką wolę życia! Jest z nami do dziś. Ma za sobą miesiące pełne energii i zapału do życia. Teraz aktualnie jest gorzej, ale nadal wierzymy że sunia da radę. Pod koniec stycznia Chruma przeszła badania RTG płuc, USG jamy brzusznej i rozszerzone badania krwi. Poza tym co już jest, nie pojawiło się nic nowego. To co nas martwi, to fakt że sunia chudnie.

Niestety przez te wszystkie lata, kiedy sunia jest pod opieką fundacji, nie udało się znaleźć nikogo, kto by przygarnął tą fantastyczną sunią. Być może widmo nowotworu jest zbyt przerażające. Mamy nadzieję, że jednak nie wszyscy o Chrumie zapomnieli. Jeśli ktoś ktoś chciał wspomóc Chrumę, będziemy bardzo wdzięczni. Co miesiąc Chrumka dostaje Acane Pacificę z uwagi na uczulenie (koszt karmy to ponad 200 zł), jest leczona (ostatnia diagnostyka to 343 zł) + co miesiąc płacimy za jej pobyt w płatnym DT.
Gdyby ktoś chciał się pochylić nad losem Chrumy i coś dla niej wpłacić, prosimy w tytule przelewu dopisać "Darowizna Chruma".
Konto:
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

Chruma2 Chruma3 Chruma4

1.05.2014 Chruma odeszła do Krainy Wiecznych Łowów. Odeszła sama, na rękach swoich tymczasowych rodziców. Nic nie zapowiadało, że nasza kochana laleczka podstanowi nas pożegnać.

Jest nam okropnie tęskno...

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)