Fundacja AST Fundacja AST

PEŁZAK

Szczęśliwe zakończenia.

Re: PEŁZAK

Postprzez kasiawska » 26 Lut 2014, 13:54

bibulec napisał(a):Kasiu odnośnie pytania na FB - jak zrzucić zbędne wałeczki u Dantka:
Kasiu powoli forma przyjdzie. Nasz psikusy też się męczyły szybko. Powoli do celu, najpierw długie spacery, szybszy marsz, trochę sportu (zabawy gryzakiem, szarpakiem, karuzele itp), biegi za piłeczką, coraz więcej - ale nie polecam za dużo żeby nie zafiksował na jej punkcie, później rower skoro lubisz - zaczynasz od wolniejszej trasy krótszej, później coraz więcej i można w kłusie, plus chwilowe przejście w galop, i znów do szybkiego marszu. Kondycja będzie. Lato sprzyja dobrej formie i linii FIT u psa.


Muszę pogadać z wetem czy mój piesio XXL może na luzie biegać przy rowerze. Na zdjęciach tego nie widać, ale to jest syty szczeniaczek i nie wiem jak mogę forsować jego stawy. Postanowiłam, żeby było sprawiedliwie, i swoje i jego spróbować forsować bieganiem na początku hehe.
Dante ma fiksację na punkcie piłeczki, sporą, ale dającą się przerwać - jak ją schowam albo każę nieść mu do domu to nie szaleje.

Nuka to czekam na info jak tam z czasem u was. :)
28.07.2013 - Dantuś dołączył do rodziny. :)

Dante wlazł do Internetu: https://www.facebook.com/dantepelzak

Image
Awatar użytkownika
kasiawska
 
Posty: 305
Rejestracja: 01 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Warszawa

Re: PEŁZAK

Postprzez dewota » 26 Lut 2014, 14:56

Mango np. dziennie robi ok 3km szybkim spacerem z przerwami na aportowanie. Od tego momentu waga powoli spada jej do 25ciu przy których wyglądała zacnie/ Po powrocie idzie spać na 2h :)
Awatar użytkownika
dewota
 
Posty: 14
Rejestracja: 20 Sty 2014, 15:24
Miejscowość: Warszawa

Re: PEŁZAK

Postprzez kasiawska » 26 Lut 2014, 16:09

dewota napisał(a):Mango np. dziennie robi ok 3km szybkim spacerem z przerwami na aportowanie. Od tego momentu waga powoli spada jej do 25ciu przy których wyglądała zacnie/ Po powrocie idzie spać na 2h :)


Musimy się w ogóle na spacer umówić z Mango :).

Dzisiaj to ja już psa nie mam. Przyjechała Ola z Art Doga, ciocie od Lemonka i Buddy'ego oraz Agnieszka od Coco i Daszy do nas i pies tak się zmęczył za piłkami, że ledwo na kanapę wlazł :D.
28.07.2013 - Dantuś dołączył do rodziny. :)

Dante wlazł do Internetu: https://www.facebook.com/dantepelzak

Image
Awatar użytkownika
kasiawska
 
Posty: 305
Rejestracja: 01 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Warszawa

Re: PEŁZAK

Postprzez Spinka » 26 Lut 2014, 16:39

kasiawska napisał(a):Dzisiaj to ja już psa nie mam. Przyjechała Ola z Art Doga


Ach, czy to znaczy, że dzieci Megisiowe (wszystkie dwa :D ) niedługo będą miały piękne zdjęcia? :)
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: PEŁZAK

Postprzez kasiawska » 26 Lut 2014, 17:03

Spinka napisał(a):
kasiawska napisał(a):Dzisiaj to ja już psa nie mam. Przyjechała Ola z Art Doga


Ach, czy to znaczy, że dzieci Megisiowe (wszystkie dwa :D ) niedługo będą miały piękne zdjęcia? :)


Zgadza się. :) Całe dwa, oba - Papaya i Dante (czyli dzieci Megisi, bo Megisia jest przyszywaną mamą Papayi dla niewtajemniczonych :) ) :D były fotografowane dziś. Kątem oka tylko widziałam, że zdjęcia będą cudne, bo Ola ma niepowtarzalny, ogromny talent. :)
28.07.2013 - Dantuś dołączył do rodziny. :)

Dante wlazł do Internetu: https://www.facebook.com/dantepelzak

Image
Awatar użytkownika
kasiawska
 
Posty: 305
Rejestracja: 01 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Warszawa

Re: PEŁZAK

Postprzez wronka » 26 Lut 2014, 18:00

Na zrzucanie nadmiarów to tak sobie myślę, że jednak najbardziej podstawowa zasada jest uniwersalna. ŻM. Czyli Żryj Mniej :)
Każdy posiłek trochę uboższy, niż to było w standardzie - przede wszystkim. I uczciwe rozliczanie gryzaków, ostatków z ludzkiej strawy (o ile takie u Was funkcjonują), smakołyków treningowych - o tym się często zapomina, a te wszystkie przegryzki niestety nie mają zerowej wartości kalorycznej. Z wprowadzaniem ruchu to bym była ostrożna - w sensie, zwiększać jego ilość jak najbardziej, ale na spokojnie i planowo. To jeszcze młody zwierzak - szkoda by było przez nieuwagę załatwić mu stawy (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że mama Megusta nie jest wolna od problemów z biodrami). Stopniowo wydłużane spacery jak najbardziej, trochę truchtu, trochę aportu.... do roweru to bym ewentualnie przechodziła dopiero, jak zwierzak nabierze kondycji. Zresztą sami najlepiej znacie swojego psiaka, więc będziecie w stanie ocenić, co jest dla niego właściwe, a co już nazbyt forsowne.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: PEŁZAK

Postprzez Spinka » 26 Lut 2014, 19:30

No, właśnie. Ja bym pomyślała może nad zrobieniem zdjęć, żeby sprawdzić, czy nie ma dysplazji. Ale ja już tak mam, że mam taką dysplastyczną fobię, bo wcześniej z labradorami szykowanymi do służby to był największy strach. Bo jak dysplazja, to wiadomo, że pies specjalnej troski i niewidomego nie poprowadzi.
Wiadomo, że zdjęcia nie są za darmoszkę, ale jeśli bym miała szczeniaka, dla spokojnej głowy (przynajmniej mojej) bym je zrobiła. Oczywiście po Dantku jakoś specjalnie nie widać, ale strzeżonego i tak dalej. Powinniście wiedzieć, czy następne mieszkanie musi być z windą na przykład ;)
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: PEŁZAK

Postprzez doddy » 26 Lut 2014, 19:41

Na RTG jeszcze za wcześnie. Za młody jest.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: PEŁZAK

Postprzez kasiawska » 26 Lut 2014, 19:52

Na razie nie panikuję dysplazją. Daję mu suplementy na stawy, staram się unikać sytuacji, które mogą powodować kontuzję. Trzymam na razie rękę na pulsie i jak pojawią się objawy to polecę do weta.
28.07.2013 - Dantuś dołączył do rodziny. :)

Dante wlazł do Internetu: https://www.facebook.com/dantepelzak

Image
Awatar użytkownika
kasiawska
 
Posty: 305
Rejestracja: 01 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Warszawa

Re: PEŁZAK

Postprzez Spinka » 26 Lut 2014, 19:56

No, tak, zapomniałam, że Dantek to jeszcze roku nie ma. Tylko wygląda na takiego dorosłego :D
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

PoprzedniaNastępna

Wróć do W nowym domu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron