Fundacja AST Fundacja AST

AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Psy oddawane przez właścicieli.

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez monikagoc » 23 Paź 2012, 00:02

z ogłoszenia wynika że Imbir trafił już do schroniska tydzień temu i aktualnie jest na tymczasie więc nie bardzo czytelna jest dla mnie ta cała sytuacja ... http://tablica.pl/oferta/sos-amstaff-imbir-ID1IC0w.html
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`.¸. TTB ♥
Awatar użytkownika
monikagoc
 
Posty: 70
Rejestracja: 18 Gru 2011, 21:38

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez ma_gda » 23 Paź 2012, 10:09

nie trafił do schroniska , a ogłoszenie do którego prowadzi link to pomoc dla Imbira ze strony pani Agnieszki, z którą rozmawiałam o sytuacji i włączyła się do pilnych poszukiwań.
ma_gda
 
Posty: 19
Rejestracja: 22 Paź 2012, 14:32

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez kaska170708 » 23 Paź 2012, 15:47

Imbir jest przyjacielem kobiet i dzieci pozwala im na wszystko, właśnie do takiego domu powinien trafic.
to skopiowane z ogloszenia przeciiesz wczesniej pisane bylo ze niemiał kontaktu z dziecimi.. dziwne
Dziękuję, że jesteś blisko.Za serce, co niesiesz w pysku!Za ciężką mordę i łapy obie!I za kolory świata co nosisz w sobieDziękuję, że każdej nocy ogrzewasz mnie snem spokojnym,Za Twe spojrzenia i najwierniejsze oczy!Dziękuję, że jesteś i że zawsze czekasz
Awatar użytkownika
kaska170708
 
Posty: 487
Rejestracja: 24 Cze 2011, 17:09

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez ma_gda » 23 Paź 2012, 16:09

Imbir nie sprawiał problemu mnie - tzn raz mnie zahaczył zębem ale to moja lekkomyślność i nie zaburzyła nam kontaktów , moje córki są dorosłe dość i z cała pewnością nie są dziećmi . Pies nie miał kontaktów z dziećmi u mnie w domu- dlatego nie wiem jak by się zachował. Opisuję psa rzetelnie- bo wiem że niedoinformowanie może mieć kiepskie skutki i dla ewentualnego przyszłego właściciela, i dla psa.
ma_gda
 
Posty: 19
Rejestracja: 22 Paź 2012, 14:32

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez Be_cia » 24 Paź 2012, 09:55

troche bardzo niejasna jest sytuacja tego psa ma_gda piszesz coś innego w ogłoszeniu są podane jakieś inne fakty dziwne to wszystko . . .
Awatar użytkownika
Be_cia
 
Posty: 103
Rejestracja: 04 Lip 2012, 14:12

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez ma_gda » 24 Paź 2012, 10:51

jest absolutnie jasna: opisałam swoje obserwacje ze wspólnego mieszkania, opisałam sytuację, albo ktoś mi pomoże , albo nie , ciągłe tłumaczenie się z każdego słowa jest nierozwojowe dla istniejącego problemu
ma_gda
 
Posty: 19
Rejestracja: 22 Paź 2012, 14:32

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez mahtalie » 25 Paź 2012, 00:02

Generalnie tego nie robię bo neguję oddawanie psa w całej rozciągłości ale o ile sytuacja jest taka jak ją Pani opisuje to staję w owej Pani obronie...

Gdzieś się trochę wkradł błąd bo behawiorystów winno być więcej, może któryś byłby kompetentny, nakierował na odpowiednią pracę psem i może efekty by były. Bo ja osobiście nie wiem czy oddawanie psa z takim poziomem agresji (dla mnie ataki na "swojego" człowieka bez przyczyn są mocno niepokojące) to trochę jak rzucanie granatem.
Image

Image
Awatar użytkownika
mahtalie
 
Posty: 798
Rejestracja: 29 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Płock

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez ma_gda » 25 Paź 2012, 09:55

rozmawiałam też na temat Imbira z doświadczonym szkoleniowcem , który tez przestrzega przed ryzykiem; dlatego zwracam się do osób z dużym doświadczeniem z takimi psami i dodatkowo w wieku 5,5 -6 lat . Tak czy inaczej dzięki za zrozumienie i wsparcie duchowe, bo to na tym forum nie częste.
ma_gda
 
Posty: 19
Rejestracja: 22 Paź 2012, 14:32

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez xsupergrrrlx » 25 Paź 2012, 10:20

Niestety są behawioryści i behawioryści :roll: . W takich sytuacjach, kiedy pies wykazuje agresje/ agresję w stosunku do opiekuna zawsze trzeba szybko reagować i najlepiej z pomocą specjalisty, bo osoba trzecia lepiej oceni problem. Ja będę trzymać kciuki za Imbira, ale niestety, źle to widzę :(
Psów jest masa, tych które czekają na dom, małe duże, młode, stare, te z problemami i te kochane kanapowce-przytulaki, a osób, które decydują się na mało adopcyjne psy jest bardzo znikoma ilość. Imbir jest piękny, ale skrzywdzony. Jeśli jest tak jak piszesz w co wierzę, to jest to dość duży orzech do zgryzienia dla przyszłej opiekunki. Imbir ma 5 lat więc jeszcze 8 lat przed nim spokojnie. Albo pracą uda się go przekonać do mężczyzn, albo musi trafić do kobiety, która nie będzie wprowadzać facetów do mieszkania, albo będzie psem kojcowym? albo nie wiem...
Jest to bardzo przykra sytuacja :(
We can judge the heart of a man by his dealings with animals
- Immanuel Kant

http://www.guiltytilproveninnocentdoc.com/

"To tylko zwierzęta", warto obejrzeć
http://www.totylkozwierzeta.pl/
http://alterkino.org/to-tylko-zwierzeta
Awatar użytkownika
xsupergrrrlx
 
Posty: 656
Rejestracja: 09 Lis 2011, 20:18
Miejscowość: Wrocław

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez ma_gda » 25 Paź 2012, 11:18

okropnie przykra, sporo wyświetleń , 0 reakcji, do tego kwarantanna jest jakimś zawieszeniem. coraz czarniej widzę.
ma_gda
 
Posty: 19
Rejestracja: 22 Paź 2012, 14:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oddam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości