Fundacja AST Fundacja AST

Starsza, cudowna astka Bercia! [R.ŚL.] MA DOM

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Re: Starsza, cudowna astka Bercia! [R.ŚL.] MA DOM

Postprzez kasiawska » 06 Cze 2014, 21:11

niedługo zacznie piwo nosić ;) w końcu niedługo mundial hehe
28.07.2013 - Dantuś dołączył do rodziny. :)

Dante wlazł do Internetu: https://www.facebook.com/dantepelzak

Image
Awatar użytkownika
kasiawska
 
Posty: 305
Rejestracja: 01 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Warszawa

Re: Starsza, cudowna astka Bercia! [R.ŚL.] MA DOM

Postprzez Asta17 » 07 Cze 2014, 09:54

Zawsze mówiłam, że Bercia vel Gloria to psi ideał!!! Super się czyta takie wiadomości, każdemu psiakowi życzę takiego super domku!!! :)
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Starsza, cudowna astka Bercia! [R.ŚL.] MA DOM

Postprzez BartCh » 16 Cze 2014, 11:39

Dzień dobry!

Nasz Anioł nadal spisuje się wzorowo, bez najmniejszych problemów.
Waga obecna 31,6 KG i maleje.

Z nowości:

Gloria pała wielkim uczuciem do wody. Wchodzi do niej bez wahania i radośnie się pluska. Co ciekawe 'nurkuje' w poszukiwaniu badyli i innych takich tam drewienek - mruży oczęta i po chwili tylko tyłek i ogon wystaje. (wyłowione badyle przerabia na wióry bez względu na grubość pozyskanego materiału)

Gloria ma problem trawienny (to nie nowość, bo w sumie od początku), objawiający się tym, że 'dwójka' z lekkością opuszcza krągłe ciałko. Materiał dowodowy poszedł do analizy i pasożyty wypadły ujemnie. Teraz posiew i zobaczymy. Generalnie jednego dnia jest lepiej, drugiego gorzej. Jakby nie patrzeć, na chwilę obecną hasło "posprzątaj po swoim psie" nie bardzo da się zastosować do naszej pupilki. To by trzeba było chyba mieć zestaw narzędzi ogrodowych i nieco ziemi i trawy do dosadzenia ;-)

Lubuje się w piłce nożno-gębowej. W związku z ogólnym brakiem Boomer ball, zakupiłem mniejszą wersję piłki do nogi i z Glorietty wychodzi szczeniak. No bawi się że hej! Co prawda prędkości rozwijane w pogoni za, nijak się mają do tempa powrotu ze zdobyczą (bo o dziwo da się to przyhaczyć ząbkiem) ale w Glorii drzemie ukryta moc.

Gloria prowadzi tak urozmaicone i 'intensywne' (jak na jej możliwości) życie, że wykorzystuje każdą nadażającą się okazję żeby regenerować siły (bo przecież nie wiadomo, co tym człowiekom znowu do głowy strzeli) Gloria - zawód wykonywany: Śpioch (ew. leniuszek). Rano jak ma iść na spacer, to udaje że jej nie ma. A jak już idzie, to wącha wszystkie kwiatki, zamyśla się nad istotą życia i wraca dwa razy szybciej, niż oddala od domu.

Forma się oczywiście poprawia, wygląd też (taaaak wiem, zdjęcia! zdjęcia!)(się zrobią), talia prawie jak osa ;-) aaaa no i o jeszcze jednej istotnej rzeczy bym zapomniał: był 'dzień zapoznawczy' z rodzinnym psem którego charakteryzuje dosyć wysoki poziom ADHD - nie ma problemu, Gloria - siła spokoju. Fakt, że jak wyłowiła badyla to był to jej badyl, którego może oddać człowiekowi, ale nie jakiemuś zmokniętemu futrzakowi, który próbuje ewidentnie go podprowadzić. (wewnętrzne burczenie, dało jasno do zrozumienia, że 'mój badyl jest mój, koniec kropka'.

Minusy brak*

*bąki.. może nie często, ale jeden wystarczy, żeby na nogi umarłego postawić i ponownie po chwili cierpienia, skutecznie wpędzić do grobu.

a tu foty_bardzo_kiepskie i woda była też elegancja, zanim jej Gloria nie zmąciła ;-)

Image
Image
BartCh
 
Posty: 19
Rejestracja: 24 Maj 2014, 17:07

Re: Starsza, cudowna astka Bercia! [R.ŚL.] MA DOM

Postprzez kasiawska » 17 Cze 2014, 20:14

Może ta luźna koopa to po prostu uczulenie na kurczaka? Jaką je karmę?
Super fajnie mega czyta się opisy kolejnego zafisiowanego właściciela na punkcie swojego bullowatego ;) Więcej historii plz. :)
28.07.2013 - Dantuś dołączył do rodziny. :)

Dante wlazł do Internetu: https://www.facebook.com/dantepelzak

Image
Awatar użytkownika
kasiawska
 
Posty: 305
Rejestracja: 01 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Warszawa

Re: Starsza, cudowna astka Bercia! [R.ŚL.] MA DOM

Postprzez BartCh » 17 Cze 2014, 21:12

kasiawska napisał(a):Może ta luźna koopa to po prostu uczulenie na kurczaka? Jaką je karmę?
Super fajnie mega czyta się opisy kolejnego zafisiowanego właściciela na punkcie swojego bullowatego ;) Więcej historii plz. :)



Panna Gloria zasilana jest obecnie karmą Acana Light (niewątpliwie jest w niej kurczak) i wcina ją ze smakiem.
Co sugerujecie? Coś z rybką? Acana Pacifica? nie żebym się uparł na Acanę, ale mam w miarę zaufanie do jakości. Czy od razu próbować coś dla alergików? (poza luźną koopą Gloria innych przypadłości nie ma).

Właśnie wróciła z piłki nożno gębowej i dycha sobie. Się psisko wyszalało, że mamma mia!
BartCh
 
Posty: 19
Rejestracja: 24 Maj 2014, 17:07

Re: Starsza, cudowna astka Bercia! [R.ŚL.] MA DOM

Postprzez kasiawska » 17 Cze 2014, 21:40

Ja to zachwalam Brita Care Lamb&Rice. Wprawdzie jest tam jakiś tłuszcz drobiowy, ale mimo alergii pokarmowej na kurczaka to mój tą karmę toleruje najlepiej. Szok, bo nawet bąków nie wali po niej!!! :) Ja to bym spróbowała kilka dni nie dawać jej nic z drobiem. Może być, że to z innego powodu, ale ja zbadałabym ten trop. :)
28.07.2013 - Dantuś dołączył do rodziny. :)

Dante wlazł do Internetu: https://www.facebook.com/dantepelzak

Image
Awatar użytkownika
kasiawska
 
Posty: 305
Rejestracja: 01 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Warszawa

Re: Starsza, cudowna astka Bercia! [R.ŚL.] MA DOM

Postprzez Spinka » 18 Cze 2014, 00:46

Moja Megisia jadła Acanę i miała po niej luźne koopy i mega bąki. Potem przeszliśmy an Taste of the Wild i problemy (jeden i drugi) minęły jak ręką odjął. Więc również sugeruję zmianę karmy tym bardziej, że Acana jest dość droga, więc macie prawie wszystkie do dyspozycji w tej samej cenie albo i tańsze. Po Taste of the Wld przeszliśmy również na Brit Care i też jest super. Na Acanę już nigdy nie wrócimy.

Dzięki za fotki! Szkoda tylko że ta ostatnia się trochę rozjechała, pewnie w za dużej rozdzielczości chcieliście wrzucić.
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: Starsza, cudowna astka Bercia! [R.ŚL.] MA DOM

Postprzez jazooo » 18 Cze 2014, 07:02

Z karmami, to różnie bywa. U jednego służy ta, u drugiego inna. My też przechodziliśmy przez kilka firm, Grecie sypała się sierść garściami, kupy były luźne i to bardzo . Każdy wet nam wciskał royala na alergię i niby nic innego nie mogła jeść tylko tę karmę. W końcu zrobiliśmy testy, okazało się, że Greta ma alergię m.in na zboża (tylko to z pokarmówki), więc zmieniliśmy na karmę bezzbożową i od tego czasu jest super. Przez ponad rok była na Taste of the Wild z jagnięciną, potem chciałam jej urozmaicić karmę więc jej dałam Brit Care, ale niestety nie była to dobra decyzja, bo znowu pojawiły się luźne kupy a teraz jest na Acanie Dog Grasslands z jagnięciną, kaczką i białą rybą i znowu jest wszystko ok a co ważniejsze, ta karma chyba jej bardziej podeszła bo wcina ją chętnie.
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Starsza, cudowna astka Bercia! [R.ŚL.] MA DOM

Postprzez kasiawska » 18 Cze 2014, 22:17

Spinka napisał(a):Moja Megisia jadła Acanę i miała po niej luźne koopy i mega bąki. Potem przeszliśmy an Taste of the Wild i problemy (jeden i drugi) minęły jak ręką odjął. Więc również sugeruję zmianę karmy tym bardziej, że Acana jest dość droga, więc macie prawie wszystkie do dyspozycji w tej samej cenie albo i tańsze. Po Taste of the Wld przeszliśmy również na Brit Care i też jest super. Na Acanę już nigdy nie wrócimy.

Dzięki za fotki! Szkoda tylko że ta ostatnia się trochę rozjechała, pewnie w za dużej rozdzielczości chcieliście wrzucić.


Hehe nasze psiaki chyba telepatycznie karmę zmienily i jedzą to samo. :)
W koncu rodzina. :)

I jak tam Glorka?
28.07.2013 - Dantuś dołączył do rodziny. :)

Dante wlazł do Internetu: https://www.facebook.com/dantepelzak

Image
Awatar użytkownika
kasiawska
 
Posty: 305
Rejestracja: 01 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Warszawa

Re: Starsza, cudowna astka Bercia! [R.ŚL.] MA DOM

Postprzez BartCh » 19 Cze 2014, 12:44

Panna Gloria wczoraj zasmakowała w rybce. Wyoru wielkiego nie było w sklepie, który zahaczyłem w drodze powrotnej ale było takie cuś: Sam's Fields Salomon and Potatoes i że niby HYPO-ALLERGENIC FORMULA.
Formuła nie formuła, Gloria się długo nie zastanawiała tylko wciągnęła zawartość michy (teraz się już nie modli, tylko wcina od razu). Pierwsza miska poszła wieczorem, druga dziś rano, więc na razie ciężko stwierdzić, ale psina je chętnie, aż miło. A koopy, się zobaczy. Na razie bardziej to przypomina koopę, niż musztardę :roll:

Z ciekawostek:

Gloria aportuje. Ale zależy co.

1./ Piłka - puszcza się szalonym galopem, że nie dogonisz, dopada i .. wrzuca na luz i człapie do człowieka, oddaje na 'puść' i jest żywo zainteresowana jaką trajektorię przyjmie piłka tym razem.
2./ Szarpak - no skandal! przecież tym się nie rzuca, ale skoro już polecialo to przyniosę, potrzepię po drodze i pokażę jak właściwie stosować. Na 'puść' odda, na 'zostaw' nie ruszy.
3./ Badyle i inne takie tam drewno. Galop. Lokalizowanie. Pozycja leżąca. Korowanie. Przerób na wióry. (po co przynosić? przecież znowu gdzieś machną w trawę i trzeba będzie szukać. Puścić mogę, niech sobie zobaczą jak pięknie obrabiam.. nieeee no znowu wyrzucili!!! ach te człowieki)

Kto ją pozna, to chciałby sklonować i od razu przygarnąć. No, ale Gloria jest tylko jedna ;-)
BartCh
 
Posty: 19
Rejestracja: 24 Maj 2014, 17:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron