Fundacja AST Fundacja AST

Tajger-1,5 roczny, piękny amstaff! Za TM!!! :(

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Tajger-1,5 roczny, piękny amstaff! Za TM!!! :(

Postprzez Asta17 » 01 Paź 2011, 21:08

Image

Uploaded with ImageShack.us



Tajger został przywiązany do drzewa w kagańcu na kolczatce! Straż Miejska, Policja, Inspektorzy TOZ Fauna i okoliczni mieszkańcy szukali go w lesie 2 dni. Pies wył, płakał a nie było wiadomo gdzie. W końcu udało się go znaleźć i przywieźć do schroniska.

Pierwsze dni psiaka były bardzo trudne, ponieważ był okropnie zestresowany, nie dał do siebie podejść, warczał i atakował wszystkich. Po ok. 2 tygodniach przekupowania, przemawiania i pocieszania go, pozwolił mi i kilku pracownikom zabrać się na spacer. Uwielbia ciągnąć i gryźć smycz, uwielbia wielkie kijki i aportowanie ich, podczas zabawy bardzo się nakręca i trudno nad nim zapanować. Jest bardzo dużym i silnym psem. Pilnuje też misek z jedzeniem.

Jednak największym problemem jest to, że nie toleruje obcych! Żadna nieznana osoba nie może podejść do jego kojca, bo zaraz wyskakuje z zębami i obszczekuje. Lepiej zachowuje się, kiedy mam go na smyczy i przechodzę obok ludzi wtedy nie zwraca na nich uwagi. Cieszy go tylko spacer. Do mnie i znanych mu osób jest przekochany, łagodny, uwielbia się tulić. Zna kilka podstawowych komend. Jednak jest niesforny. Na spacerach nie rzuca się na psy, w ogóle nie zwraca na nie uwagi i ani razu nie wykazał w stosunku do nich agresji.

Jedyną szansą jest dla niego kastracja, którą jesteśmy w stanie mu zapewnić, ale na pewno nie obejdzie się bez szkoleniowca. Nie wydam go do adopcji bez kontroli fachowca, który oceni jego zachowanie. Poza tym jest w schronisku jeszcze 5 innych bullowatych, które są łagodne a niestety też ich nikt nie chce, dlatego jego szanse maleją z dnia na dzień.
BARDZO PROSIMY O POMOC DLA TAJGERA! To młody psiak, pełen zycia i radości. Tylko trzeba pomóc mu nabrać manier. To typ psiego sportowca, potrzebuje dużo ruchu. Zwykła osoba "z drogi" bez doświadczenia nie poradzi sobie z nim!
DAJMY MU SZANSĘ!

Może napisałam wszystko trochę chaotycznie, ale mam nadzieję, że podczas rozwinięcia wątku wszystko się jeszcze wyjaśni.

Kontakt:
509 450 480
gg 8429081
amstaff2@poczta.fm
Ostatnio edytowany przez Asta17, 10 Paź 2011, 19:21, edytowano w sumie 1 raz
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Tajger-1,5 roczny piękny amstaff! Hotel lub TM!!!

Postprzez Asta17 » 05 Paź 2011, 23:19

Tajger najprawdopodobniej zostanie uśpiony, ponieważ wykazuje bardzo dużą agresję do ludzi. W schronisku akceptuje tylko 2 osoby, więc oprócz nich nikt nie jest w stanie wejść do kojca. Adopcja Tajgera jest praktycznie niemożliwa, ponieważ stanowi na dzień dzisiejszy zbyt duże zagrożenie. Niestety nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim psiakom. bardzo mi przykro. :(
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Tajger-1,5 roczny piękny amstaff! Hotel lub TM!!!

Postprzez istalka » 06 Paź 2011, 19:26

:(
Awatar użytkownika
istalka
 
Posty: 319
Rejestracja: 20 Gru 2010, 22:09

Re: Tajger-1,5 roczny, piękny amstaff! Za TM!!! :(

Postprzez Asta17 » 10 Paź 2011, 19:21

Bardzo mi przykro. Tajger za TM! :(
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Tajger-1,5 roczny, piękny amstaff! Za TM!!! :(

Postprzez doddy » 10 Paź 2011, 20:39

[*]
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Tajger-1,5 roczny, piękny amstaff! Za TM!!! :(

Postprzez Dardamell » 10 Paź 2011, 21:47

Oby tam, gdzie trafi było mu znacznie lepiej niż tu, gdzie był.
Awatar użytkownika
Dardamell
 
Posty: 53
Rejestracja: 29 Wrz 2011, 18:15

Re: Tajger-1,5 roczny, piękny amstaff! Za TM!!! :(

Postprzez Basia » 10 Paź 2011, 22:38

Tajger...[*][*][*]
Basia
 
Posty: 348
Rejestracja: 18 Gru 2010, 19:12


Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości