Fundacja AST Fundacja AST

[Ruda Śląska] Abis [*]

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

[Ruda Śląska] Abis [*]

Postprzez Monia_Lol » 05 Mar 2012, 19:12

Wyprowadzany na chwilkę z racji swojego stanu. Wątek będzie aktualizowany na bieżąco, więc pojawi się więcej informacji.

Image

Image

Image

Image

Image
Ostatnio edytowany przez Monia_Lol, 12 Kwi 2012, 15:48, edytowano w sumie 1 raz
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Ruda Śląska]Abis z zerwanym więzadłem

Postprzez jazooo » 05 Mar 2012, 19:25

Abisa będziemy poznawać na spacerkach i z pewnością na jego wątku będą bieżące informacje i zdjęcia :D
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Ruda Śląska]Abis z zerwanym więzadłem

Postprzez Asta17 » 11 Mar 2012, 02:54

Abis vel Hipcio trafił do schroniska w Rudzie Śląskiej aż z Myszkowa. Ma ok 2 lat. Jest dużym, bardzo silnym i energicznym psem. Kiedy trafił do schroniska okazało się, że ma zerwane więzadło krzyżowe ( na szczęście jest ju po zabiegu i jest bardzo nieszczęśliwy z powodu ograniczonego ruchu), a także zmiany skórne, które też są leczone i wyglądają coraz lepiej.
W stosunku do ludzi jest bardzo fajny, cieszy się, przytula, wylizuje i skacze czego wiadomo nie powinien robić. Jest bardzo kontaktowy i pocieszny. Pozawala na wszystkie zabiegi pielęgnacyjno lecznicze, w ogóle nie protestuje tylko cały czas się cieszy. Na pewno kiedy łapka dojdzie do siebie będzie potrzebował dużo ruchu, bo energia go rozpiera. Na spacerze ciągnie i szarpie smycz, trzeba go tego oduczyć. Zna kilka podstawowych komend. Uwielbia też wygodne miękkie legowiska.
Szukamy domu bez innych zwierząt, ponieważ nie przepada za innymi psami, zostanie wykastrowany więc może później jego stosunek do nich będzie troszkę lepszy, jednak w domu musi być jedynym pupilem. Tak samo z dziećmi, ewentualnie nastoletnie, bo małe dziecko przewróci tylko ciesząc się.
Abis musi trafić do ludzi znających się na rasie i mających doświadczenie. Abis jest dobrym psem tylko trzeba poświęcić mu trochę czasu i pozwolić mu zużyć nadmiar energii. Podejrzewam jednak, że w domu będzie grzecznym psem. Najlepszy byłby dla niego dom z ogrodem.

Kontakt w prawie adopcji:
509 450 480
amstaff2@poczta.fm
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Ruda Śląska]Abis z zerwanym więzadłem

Postprzez Monia_Lol » 11 Mar 2012, 17:56

Parę wczorajszych fot.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Ostatnio edytowany przez Monia_Lol, 04 Kwi 2012, 09:15, edytowano w sumie 1 raz
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Ruda Śląska]Abis z zerwanym więzadłem

Postprzez Asta17 » 03 Kwi 2012, 23:26

Przypominam, że Abis szuka domu. Jutro postaram się zrobić jakies porządne zdjęcia.
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Ruda Śląska]Abis z zerwanym więzadłem

Postprzez Asta17 » 10 Kwi 2012, 22:37

Abis za TM [*] :(:(:(
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Ruda Śląska]Abis z zerwanym więzadłem

Postprzez Aneta_M » 10 Kwi 2012, 22:37

co się stało?? :cry: kolejny psiak za TM :(
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: [Ruda Śląska]Abis z zerwanym więzadłem

Postprzez Asta17 » 11 Kwi 2012, 23:55

Abis miał zerwane więzadła krzyżowe w 2 łapach. Był juz po 1 operacji, ale niestety był tak energicznym psem, iż mimo zamknięcia, usztywnienia i kołnierza zerwał je drugi raz. A zerwane więzadło wiążę się z ogromnym bólem. W trakcie spacerów wykazywał dużą agresję do psów i bardzo trudno było nad nim zapanować, nawet mimo kagańca. Miał ogromne braki wychowawcze. Jednak największym problemem był stan zdrowia. Bardzo trudno jest wykonać zabiegi więzadeł u tak ciężkiego psa ok 30-35kg, która ciągle chce skakać i biegać i przebywa dodatkowo w schronisku gdzie do opieki jest jeszcze 300 innych psów. A poza tym miał bardzo małe szanse na adopcję, a nie wierzę, że znalazłby się dom dla trudnego chorego psa, z którym trzeba bardzo dużo pracować.
Jest mi bardzo przykro, ale czasami trzeba wybrać mniejsze zło.
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Ruda Śląska]Abis z zerwanym więzadłem

Postprzez Joanna Zielińska » 12 Kwi 2012, 09:40

Asta17 napisał(a):Abis miał zerwane więzadła krzyżowe w 2 łapach. Był juz po 1 operacji, ale niestety był tak energicznym psem, iż mimo zamknięcia, usztywnienia i kołnierza zerwał je drugi raz. A zerwane więzadło wiążę się z ogromnym bólem. W trakcie spacerów wykazywał dużą agresję do psów i bardzo trudno było nad nim zapanować, nawet mimo kagańca. Miał ogromne braki wychowawcze. Jednak największym problemem był stan zdrowia. Bardzo trudno jest wykonać zabiegi więzadeł u tak ciężkiego psa ok 30-35kg, która ciągle chce skakać i biegać i przebywa dodatkowo w schronisku gdzie do opieki jest jeszcze 300 innych psów. A poza tym miał bardzo małe szanse na adopcję, a nie wierzę, że znalazłby się dom dla trudnego chorego psa, z którym trzeba bardzo dużo pracować.
Jest mi bardzo przykro, ale czasami trzeba wybrać mniejsze zło.


Nie chcę być wyrocznią ale jak dla mnie pogląd ten jest dość kontrowersyjny...
Awatar użytkownika
Joanna Zielińska
 
Posty: 318
Rejestracja: 15 Wrz 2011, 08:33

Re: [Ruda Śląska]Abis z zerwanym więzadłem

Postprzez Asta17 » 12 Kwi 2012, 09:58

Temat wisiał tu dość długo, nikt z Was się psem nie zainteresował. Chcieliście wiedzieć czemu został uśpiony to odpowiedziałam. Temat uważam za zamknięty.
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Następna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości