Fundacja AST Fundacja AST

amstaff w norwegii

Tematy związane z przepisami prawnymi.

amstaff w norwegii

Postprzez asiurrra » 26 Lip 2011, 16:08

Witam!
mam pytanie czy możliwe jest przewiezienie amstaffa do Norwegii? strasznie dużo zbieżnych inf. w sieci :/ na marginesie dodam ze moj pies posiada paszport, chipa i badania przeciw wściekliźnie z instytutu w Puławach. Posiada wszystkie niezbędne dok. do podróżowania. Jest regularnie badany, szczepiony, to okaz zdrowia ;)
Awatar użytkownika
asiurrra
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 Sty 2011, 18:33
Miejscowość: malopolska

Re: amstaff w norwegii

Postprzez doddy » 26 Lip 2011, 16:56

Na dzień dzisiejszy amstaffy w Norwegii są zakazane i zakazany jest ich import do kraju.
Norwedzy rozważają zniesienie zakazu, ale póki co on obowiązuje.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: amstaff w norwegii

Postprzez asiurrra » 26 Lip 2011, 17:58

dziękuje za odp. :)
to nie dobrze :/ale w sieci natknęłam sie na kilka przypadków wwiezienia amstaffa do Norwegii.... podobno całkiem legalnie. Opisywane były przypadki gdzie nikt zbytnio nie przywiązywał wagi w strefach celnych co do tego jakiej rasy pies i czy to w ogóle pies :) przekracza granicę. Nawet czytałam o przypadku gdzie psa wwieziono tymczasowo, trzeba było tylko mandat zapłacić ? A może by go przekwalifikować na mieszańca ... :D bo jakoś sobie nie wyobrażam żeby go z nami nie było... :cry:
Awatar użytkownika
asiurrra
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 Sty 2011, 18:33
Miejscowość: malopolska

Re: amstaff w norwegii

Postprzez doddy » 26 Lip 2011, 21:41

Jesteśmy "na czasie" z przepisami norweskimi, ponieważ nasza Paola starała się o wwóz Nancy na okres wakacji do swojego rodzimego państwa. Nie pomogło nawet obywatelstwo norweskie.
Z obserwacji norweskich - w N nie ma schiz na terenie kraju jak chodzą amstaffy. Policja wręcz często przechodzi obojętnie obok tej rasy. Posiadacze amstaffów z reguły nie mają żadnych problemów z tytułu posiadanej rasy.

Samo wwiezienie jest jednak według prawa nielegalne i decyzją władz norweskich pies może zostać uśpiony.
Z praktyki jednak dowiedzieliśmy się, że władze starają się pomóc normalnym właścicielom amstaffów i jak pomimo że pies trafia do przechowalni norweskiej to właściciel może w ciągu kilku dni zorganizować wywiezienie psa z kraju.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: amstaff w norwegii

Postprzez natalia_aa » 04 Sie 2011, 09:30

Zastanawiam się więc, jak nasza Coffcia te granice przekracza i to od dobrych 2 lat. Teraz ze względu na brak kabin i sytuację w Oslo nie chcieli jej zabierać, więc została w Polsce pod opieką babci, ale generalnie od dłuższego czasu mieszka tam. Dodam, że Coffee ma wszystkie badania na przeciwciała, jest szczepiona i odrobaczana - bo tego pilnują.

Natasza i Jacek podróżują samochodem z nią do Szwecji i Norwegi, w Oslo bowiem mieszkają.

Ostatnio jedyne o co się czepili, to oto, że nie ma odrobaczenia, ale Natasza miała tabletki przy sobie, podała je przy strażniku i bez problemu przekroczyli granicę.

Muszę ich podpytać.
natalia_aa
 
Posty: 767
Rejestracja: 17 Lis 2010, 20:39
Miejscowość: Gdynia

Re: amstaff w norwegii

Postprzez asiurrra » 04 Sie 2011, 14:45

OOO ! a to niespodzianka :shock: podpytaj koniecznie, może jednak jest szansa dla naszego Korfika ;) może tak bardzo nie spr. jaki pies przekracza granice? jestem bardzo ciekawa jak Coffci sie to udaje ;) z niecierpliwością czekamy na jakieś infomacje, pozdrawiamy
Awatar użytkownika
asiurrra
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 Sty 2011, 18:33
Miejscowość: malopolska

Re: amstaff w norwegii

Postprzez natalia_aa » 07 Sie 2011, 21:36

Rozmawiałam z Nataszą, już wszystko wiem.

Osobiście odradzają próby przewożenia psa, a już na pewno samolotem. Natasza mówi, że wówczas jest ogromna kara,
na kilka tys złotych i jeszcze długa walka, by go przewieźć.

Samochodem może się udać, ale oni właściwie jeżdżą przez inną granicę, tam, gdzie mają domek w Szwecji. Starają się jeździć na 2 auta, by sprawdzić, czy nie ma celników. Jeśli uda się przejechać autem, ale jakimś cudem psa jednak później zarekwiruje - nie usypiają. Jest wysoka opłata schroniskowa i nakaz wywiezienia z kraju.

Ich znajomych zatrzymali trochę za granica, na norweskiej stronie. Nie cofnęli. Zabrali psa. Zapłacili 15tys koron kary, plus 5tys za 2 dni w schronisku, wysłali im psa samolotem do Warszawy na koszt wlascicieli, rodzice musieli jechać odbierać.
Ale oni ewidentnie nie wiedzieli ze amstaffów nie wolno.

Starają się być ostrożni, jedno jest pewnie, jakby był w Polsce ktoś, kto mógłby sprawować nad nią pieczę przy każdym ich wyjeździe na pewno, by jej nie zabierali. I tak oto teraz też czeka na nich do 19.08 w Polsce.

Osobiście odradzają, sami nie mogą się już doczekać powrotu do Polski na stałe, by nie kombinować.
natalia_aa
 
Posty: 767
Rejestracja: 17 Lis 2010, 20:39
Miejscowość: Gdynia

Re: amstaff w norwegii

Postprzez asiurrra » 10 Sie 2011, 10:45

hmmm to nie pomyślne wieści :cry:
Ja chciałam jechać samochodem do Norwegii, samolot (plus pies) odpadł od razu. Korfu ma prawie ponad 7 lat, bałabym się że taka podróż mogłaby na niego źle wpłynąć ... Faktycznie koszty jakie można ponieść za wwiezienie psa są wysokie ! Co prawda w Polsce miałby kto się psem zaopiekować, ale ciężko jest mi sobie wyobrazić, że nie będzie go z nami przez taki dłuuugi okres czasu... :cry:
Jednak wszystko wskazuje na to, że trzeba będzie rozważyć i TAKĄ opcję....

- dziękuję za wszystkie informacje
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
asiurrra
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 Sty 2011, 18:33
Miejscowość: malopolska

Re: amstaff w norwegii

Postprzez Akebono_2005 » 12 Wrz 2011, 23:23

Witam. Podaję namiary na norweską stronkę, na której można poczytać co nieco...www.mattilsynet.no
Od 2004r. wprowadzono całkowity zakaz przywozu i rozmnażania tej rasy w Norwegii. Oprócz amstaffów, na liście są również rasy (i mieszanki tych ras),takie jak :
* Pit Bull Terrier
* Fila Brasileiro
* Tosa Inu
* Dog Argentyński
Ogólnie wszystko jest możliwe; wjechać, wyjechać, zrobić z psa kundla (fajnie jak ma nie kopiowane uszy, to mniej podpada), mieć wszystkie badania "po legalu" i wymagane dokumenty, nawet mieszkać idzie, ale wszystko do czasu...nawet jak Norweg nie rozpozna w nim "mordercy", to zawsze znajdzie się ktoś kto może lepiej się zna, może rodak ???
Nie radzę ryzykować jeśli kochasz swojego psa, szkoda nerwów. Jeśli musisz wyjechać znajdź lepiej psu opiekę na ten czas, ale nie ryzykuj...
Pozdrawiam wszystkich.
Akebono_2005
 
Posty: 63
Rejestracja: 31 Gru 2010, 00:17

Re: amstaff w norwegii

Postprzez asiurrra » 13 Wrz 2011, 10:04

oczywiście że kocham swojego psa i właśnie dlatego próbowałam sie zorientować jak wygląda sprawa wwiezienia amstaffa do Norwegii... rozważałam każdą opcje nawet "przekwalifikowania " go na yorka :lol: (żart), bo nigdy na tak długo nie musiałam sie z nim rozstawać :( ale po zebraniu wszelkich informacji stanęło na tym, że pies (niestety) zostanie w Polsce pod opieką rodziny. Korfu uwielbia mojego tatę (zresztą ze wzajemnością), więc będzie miał jak w raju ;) bo ryzyko zabrania go tam jest zbyt duże... ! a tu przecież chodzi o naszego "syna" :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
asiurrra
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 Sty 2011, 18:33
Miejscowość: malopolska

Następna

Wróć do Psy i prawo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron