Fundacja AST Fundacja AST

Bekanie

Rady z naszych doświadczeń.

Bekanie

Postprzez AguchaA » 19 Mar 2014, 20:13

Na dniach wybieramy się z Fiziolem do weta bo często mu się odbija. Takie śmierdzące bekanie. Je tylko suchą karmę i ew smaczki psie, karma jest podzielona na 3 posiłki. Chcemy się przerzucić na karmę dla wrażliwych żołądków. Jak myślicie od czego warto zacząć badania w diagnozowaniu młodego? A może to ja tylko panikę sieję niepotrzebnie?
AguchaA
 
Posty: 163
Rejestracja: 01 Lis 2012, 20:47

Re: Bekanie

Postprzez AguchaA » 22 Mar 2014, 20:10

Byliśmi u weta i na 99% przyczyną jest połykanie przez niego suchej karmy. Dostaliśmy też tebletki na odrobaczenie. Plan jest taki że najpierw moczymy suche i sprawdzamy czy przechodzi. Jeśli nie to włączymy bioprazol a jeśli to nie pomoże to włączymy leki na zgagę, problemy z przełykiem oraz odźwiernikiem. Pani doktor proponuje controloc jednak trzeba go brać cały czas (na ludziach ma kiepskie działanie) więc zmienimy na helides który jest lekiem z nowszej generacji, dużo lepsze efekty i wystarczy go brać 1-2 miesiące a później parę miesięcy spokój jest. Ale mamy nadzieję że moczenie pomoże u łobuza ;)
AguchaA
 
Posty: 163
Rejestracja: 01 Lis 2012, 20:47

Re: Bekanie

Postprzez pyszczydlo » 22 Mar 2014, 21:12

Agnieszka połyka,bo jest łapczywy czy połyka,bo mu się nie chce gryźć?
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: Bekanie

Postprzez AguchaA » 22 Mar 2014, 21:21

Je łapczywie nawet jeśli jest namoczone, chociaż czasem zdarza mu się smaczki połykać więc ciężko określić. Ale suche znika w 1-2 minuty.
AguchaA
 
Posty: 163
Rejestracja: 01 Lis 2012, 20:47

Re: Bekanie

Postprzez pyszczydlo » 22 Mar 2014, 21:49

AguchaA napisał(a):Je łapczywie nawet jeśli jest namoczone, chociaż czasem zdarza mu się smaczki połykać więc ciężko określić. Ale suche znika w 1-2 minuty.

są takie fajne miski spowalniające jedzenie chyba na allegro je widziałam,a dziewczyny z dogomanii polecają bo naprawdę działają,może zamiast pakować w niego leki spróbujcie najpierw tego

http://allegro.pl/trixie-miska-spowalni ... 96783.html zobacz tutaj
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: Bekanie

Postprzez AguchaA » 22 Mar 2014, 21:56

Ja jestem przeciwnikiem leków więc i z bioprazolem nawet się wstrzymuję. Miskę wypróbujemy chociaż dzisiaj próbowałam patent karmienia z ręki i też połykał.Ale jak wczoraj i dziś dostał namoczone to nic się nie odbijało więc jakiś sukces jest.
AguchaA
 
Posty: 163
Rejestracja: 01 Lis 2012, 20:47

Re: Bekanie

Postprzez chaos_bull » 23 Mar 2014, 19:09

przerzućcie się na barf. nie będzie się odbijać.
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Bekanie

Postprzez AguchaA » 23 Mar 2014, 19:56

Do barf jakoś nie jestem przekonana, boję się że odpowiednio nie zbilansuję mu pokarmu aby dostawał wszystko co potrzebne. Namaczanie karmy pomogło i jak na razie jest spokój i się nie odbija. Tylko pytanie czy takie namaczanie nie zaszkodzi maluchowi? Bo nie chcę mu krzywdy robić. Pyszczydło to chyba jednak lenistwo bo smaczki też woli połykać :(
AguchaA
 
Posty: 163
Rejestracja: 01 Lis 2012, 20:47

Re: Bekanie

Postprzez blue.berry » 26 Mar 2014, 14:02

proponuje wprowadzić zmiany takie jak: min. 30 minut odstępu między spacerem a karmieniem, miski na podwyższeniu i/lub miski spowalniające jedzenie, zmiana karmy, nie tylko w opcji "wrażliwy żołądek" ale też przetestowanie większych chrupek (przy znacznie większych może zacznie gryźć?). przy smaczkach wymuszać gryzienie, choćby na pół, trzymając smaczek mocno w ręku.
Awatar użytkownika
blue.berry
Moderator
 
Posty: 671
Rejestracja: 14 Gru 2010, 16:23

Re: Bekanie

Postprzez kasiawska » 27 Mar 2014, 10:11

Mój grubcio wcześniej miał problem z tym, że też nie gryzł suchego, a połykał i miał przez to problemy żołądkowe. Nasz dr wet poleciła zmienić karmę na karmę z większym krokietem. Teraz od jakiegoś czasu znów je karmę ze stosunkowo niewielkim krokietem (Brit Care Medium Lamb&Rice), ale je karmę dłużej i gryzie chrupkę. Może faktycznie jest to sposób.
28.07.2013 - Dantuś dołączył do rodziny. :)

Dante wlazł do Internetu: https://www.facebook.com/dantepelzak

Image
Awatar użytkownika
kasiawska
 
Posty: 305
Rejestracja: 01 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Warszawa

Następna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron