Coco m2

COCO

amstaff, wiek 12 miesięcy.
 
Wygląd: rudy, białe duże znaczenia.
Charakter: w trakcie oceny.
Zdrowie: bardzo duże problemy ze skóra, w trakcie diagnostyki.  

Miejsce pobytu: dom stały, Gdańsk

Coco to roczny, rasowy amstaff, którego stan skóry jest tak fatalny, że od kilku miesięcy, jego codzienność to ból, krwawiące rany i świąd. Dzięki Biance, która zaoferowała pomoc w postaci domu tymczasowego, mogliśmy wspólnie dać szansę Coco na nowe życie. Przed przyjazdem psa, liczyliśmy się z tym, że Coco może być w kiepskiej kondycji, ale to, co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Psiak ogromnie cierpi, unika leżenia na brzuchu, bo ten to jedna wielka, gorąca, sącząca się rana. Nie jest w stanie spokojnie spać, bo ze snu wyrywa go świąd, Coco drapie się niemalże co chwilę. Nie jest chętny do spacerowania, bo jego łapy również zaatakowała choroba. Nie ma co ukrywać, skóra Coco śmierdzi okrutnie. I serio, kłaniamy się Biance w pas, bo wiemy, że nie będzie łatwo. Od razu stawiliśmy się u dermatologa. Pobraliśmy zeskrobiny, wymazy, krew do badań. Niezwłocznie zabezpieczylismy Coco w Apoquel, środki do kąpieli, maści i antybiotyk, by jak najszybciej spróbować ulżyć temu wykończonemu ciałku. Przed nami ogrom diagnostyki i masa zabiegów pielęgnacyjnych. Mamy ogromną nadzieję, że zdołamy sprawnie przywrócić komfort życia Coco i wlać nieco radości w jego smutne młode życie. W tym miejscu, prosimy Was ogromnie, wesprzyjcie leczenie Coco i kibicujcie, by poprawa jego stanu nastąpiła szybko! Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Coco rzeczowo, to na tą chwilę bardzo nam się przyda: karma Grain Free jagnięcina z batatmi i miętą, suplementy na skórę Dermanor, szampon Atop7, płyny do prania i płukania Lovela i miękki zabezpieczający kołnierz. Kontakt z nami: tel.: 661 665 695, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Może też pomóć wpłacając datek na:
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 47/16, 02-091 Warszawa
Nr konta: 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
PayPal:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Koniecznie z dopiskiem: DAROWIZNA COCO

Coco1 Coco2
Coco4 Coco3

25.10.2021 Na naszym pokładzie od września przebywa młodzieniec Coco. Coco jest rasowym, młodziutkim amstaffem, urodzonym 5 sierpnia 2020 roku. Gdy do nas trafił jego skóra wołała o pomstę do nieba, czerwona, obrzęknięta, z ranami, a wszystkiemu towarzyszył ogromny świąd. Dziś wychodzimy na prostą. Coco zmienił się nie do poznania, fizycznie, ale i psychicznie, bo komfort jego życia uległ ogromnej poprawie. Bardzo powolutku będziemy rozglądać się za nowym domem dla chłopaka. Młodzieniec wciąż jeszcze przyjmuje leki, ale z efektów leczenia jesteśmy bardzo zadowoleni. Na dzisiaj otrzymuje jeszcze antybiotyk , na stałe też ustawiony jest na apoquelu, wstrzeliliśmy się z karmą i możemy śmiało powiedzieć, że sytuacja jest raczej stabilną. Coco mieszka w domu tymczasowym w Gdyni, u Bianki, więc chcielibyśmy podzielić się z Wami jej spostrzeżenia dotyczącymi życia z Coco!
„Gdybym miała opisać Coco jednym słowem to najdosadniej opisuje go - przylepa Coco jest największym psim pieszczochem jakiego znam! Zdecydowanie jego ulubione zajęcie to leżenie z Pańciem na kanapie. Chce być cały czas głaskany i przytulany i być jak najbliżej człowieka. Coco najlepiej odnajdzie się w domu, gdzie wylegiwanie się na kanapie nie będzie problemem. Coco ceni sobie skupianie ludzkiej uwagi na sobie, a więc każdy przechodzień na chodniku jest potencjalną maszyną do głaskania! Gdy tylko kogoś widzi zatrzymuje się, macha ogonem, nastawia się do głaskania. (Dodamy od siebie, że na smyczy chodzi, jak żyleta!) Oprócz ludzi, Coco jest totalnym psim pacyfistą i kocha wszystkie psy, niezależnie od płci i wielkości. Chętnie witałby się z każdym napotkanym czworonogiem. Nie przejawia nawet najmniejszych objawów agresji, gdy inne psy nie są skore do zabaw, on odpuszcza. Choć w warunkach domowych nie mamy możliwości sprawdzenia stosunku Coco do kotów, na dworze jest nimi dość miło zainteresowany. W domu mieszka ze szczurkami, których w klatce nie zaczepia. Jegomość, bardzo lubi leśne spacery i rzucanie kijka. W ogólnym rozrachunku jest bardzo grzecznym psem mimo, że umie tylko dwie „komendy” czyli podaj łapę i poproś. W domu jest bardzo spokojny, od czasu do czasu, pozaczepia zajętego człowieka swym psim gadaniem, tak by dostać trochę atencji. Trochę trudniej mu się opanować, podczas odwiedzin gości, czy wizyt w nowych miejscach. Takie nowości podnoszą poziom emocji u Coco, pojawia się skakanie, podskubywanie, czasem popiskiwanie. Co do zasady jest to niegroźne, ale zdecydowanie nieco kindersztuby mu brak! Podsumowując Coco jest psem radosnym, ciekawskim, trochę leniwym i maksymalnie pieszczotliwym. Lubi sobie „pogadać” i skupiać uwagę na sobie. Co ważne, nie ma lęku separacyjnego, nie wykazuje agresji, nie pilnuje zasobów, nie niszczy przedmiotów w domu. Zna kennel, jednak na wyjścia z domu, z niego nie korzysta. Kennel będzie jednak pomocny przy nauce opanowywanie emocji podczas odwiedzin gości, bowiem Coco dość ładnie się w nim wycisza”
To tyle na start o chłopaku. Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się coś więcej lub poznać Coco osobiście, zapraszamy do kontaktu! Natalia 661 665 695.

Coco6 Coco7 Coco8
Coco9 Coco10 Coco11

01.05.2022 Majówkowo nadrabiamy zaległości i dzielimy się z Wami dobrymi wiadomościami. Do nowego domu poszybował Coco. Zamieszkał u Ani i Łukasza w Gdańsku, zyskując psią siostrę, Taję, adoptowaną z gdyńskiego schroniska. Coco trafił do nas w opłakanym stanie, z zaawansowanymi problemami skórnymi, powikłaną alergią. Chwilę zajęło nam odpicowanie jegomościa, ale nieskromnie mówiąc wyszło nam zacnie! Charakter psiak miał złoty, zdecydowanie był jednym ze stabilniejszych psów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się u nas, wymagał jedynie oszlifowania.Nic więc dziwnego, że ujął Anię i Łukasza, którzy dbając o komfort psiej rezydentki, mieli dość jasno sprecyzowane cechy, jakich szukali u drugiego czworonoga. Naszą rolą było połączyć „kropki”. I udało się. Dodatkowym bonusem jest to, że Ania z Łukaszem są doświadczeni w temacie alergii, gdyż panna Taja swoimi skórnymi perypetiami przetarła szlaki dość mocno. Los więc szeroko uśmiechnął się do Coco, który wraz z nowym domem zyskał aktywne długie spacery, wypady za miasto i przewodników dbających o psie potrzeby. Mądrych, otwartych na wskazówki, chcących poszerzać swą wiedzę, od początku uczęszczających na szkolenie z zakresu posłuszeństwa. Ekipę na bieżąco możecie podglądać na insta @amstaff_siblings Aniu, Łukaszu, dziękujemy Wam za zaufanie. Życzymy Wam wszystkiego dobrego, dużo zdrowia dla chłopaka. Prowadźcie go mądrze za łapę przez życie, dbajcie, edukujcie. Niech Wam się wiedzie. Witajcie w FAMILY AST.

Coco13 Coco14 Coco12

 

 

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)