Pufa m2

PUFA
w typie pitbull red nose, wiek ok. 5 lat

Wygląd: ruda.
Charakter: bardzo przyjazna dla ludzi, niewielki lęk separacyjny.
Zdrowie: niedoczynność tarczycy, alergia.

Miejsce pobytu: dom stały, Pruszków.

Pufa to ok. 5-letnia suczka w typie pitbulla red nose, która kilka tygodni temu została znaleziona na drodze krajowej przy giełdzie w Słomczynie. Jej stan fizyczny wskazuje, że była maszynką do rodzenia w pseudohodowli. Wyciągnięte sutki, liczne modzele na łapach, fatalny stan skóry, początkowe wycofanie w stosunku do człowieka, ogólne zaniedbanie to pierwsze co rzuca się w oczy gdy człowiek na nią patrzy. Pufa dzięki współpracy ze schroniskiem została naszą podopieczną. 
Sunia waży 35 kg, jest bardzo masywną pannicą o cudnym charakterze do człowieka. Duży niedźwiedź, ale o gołębim serduszku. O jej zachowaniu na razie niewiele jesteśmy w stanie powiedzieć. Z pewnością kocha człowieka, chce być obok niego nieustająco. Rozłąkę w hotelu, zamknięcie w boksie przez pierwsze dni zniosiła fatalnie (załatwiała potrzeby fizjologiczne, niszczyła infrastrukturę). Z każdym kolejnym dniem na szczęscie napływają do nas coraz lepsze wieści. Jednak nowa rodzina Pufy musi być świadoma, że początki z nią mogą być obarczone pracą z lękiem separacyjnym. Gdy człowiek już towarzyszy Pufie, ta się rozpływa jak masło pod każdym dotykiem. Uwielbia to! Nadstawia grzbiet, rozjeżdżają się jej łapy pod wpływem zadowolenia. Piesek kanapowy. Jaka Pufa jest do psów, póki co nie mieliśmy szansy ocenić. Ze wstępnych informacji zapowiada się, że może być dobrze. Sunia kocha podróżować w aucie. Jest grzeczniutka, wskakuje a wręcz wpycha się sama do bagażnika. 
Pufa na dziś pomieszkuje w hotelu dla psów koło Warszawy. W spokoju i w rodzinnej atmosferze oczekuje na dom. Dla Pufy szukamy przede wszystkim domu stałego. Pod kątem weterynaryjnym jest przygotowana w pełni do adopcji (sterylizacja, szczepienia, chip, zabezpieczenie tabletką Bravecto). Nie pogardzimy jednak także pomocą w postaci domu tymczasowego - ten zawsze pozwala nam jednak dogłębniej i pewniej poobserwować psa.  Kochani, pomoc takim psom jak Pufa jest możliwa dzięki Waszemu 1%, który rok rocznie oddajecie. I w tym roku zachęcamy Was do wpisywania w PIT naszego KRS 0000006471. 
Osoby chętne adoptować Pufę, zapraszamy do kontaktu z nami: tel 501 797 018 lub drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pufa 1 Pufa 2 Pufa 3 Pufa 4

18.04.2020 Po kilkunastu tygodniach znalazła się rodzina, która postanowiła sprostać wyzwaniu i podarować dom tymczasowy Pufie, która do tej pory przebywała w hotelu i tak sunia zamieszkała u Jagody i Lei w Pruszkowie. Tych dwóch twardych babek nie przeraził fakt, że Pufa była pieskiem wiejskim, że nie znała miasta, że z hotelu napływały informacje o lęku separacyjnym a na dzień dobry nasikała w salonie. Pufa się przeprowadziła i zdecydowanie wszyscy się miło rozczarowaliśmy. Jasne, było kilka niespodzianek, ale finalnie sytuacja jest taka, że możemy jedynie powiedzieć jak bardzo jesteśmy dumni z całej tej trójki! Kluczem do sukcesu z pewnością jest czas, cierpliwość i wyrozumiałość jaką Jagoda z Leą obdarzyły Pufę. Cały proces jest socjalizacji przebiega powoli, bez ciśnienia i bez napięcia. Pufa w międzyczasie odwiedziła dermatologa, bo jest mocno przełysiała i ma okropną nadwagę. Potwierdziło się, że cierpi na niedoczynność tarczycy oraz jest alergikiem (na wiele rodzajów mięs i rybi na środki przeciw kleszczom).

Pufa 7 Pufa 8
Pufa 9 Pufa 10

10.06.2020 Z ogromną radością przychodzimy do Was z kolejnym happy endem, ważnym, bo Pufa, ze względu na swoje doświadczenia, okazała się psem dość trudnym do adopcji. Wykazywała cechy lęku separacyjnego, mocno dewastowała hotel, w którym przebywała przez kilka pierwszych miesięcy. Na jej początku Pufa zamieszkała u Jagody i Leny. I to był strzał w 10! Sunia powolutku odnajdywała się pod opieką dziewczyn. Uczyła się na nowo życia, miasta, rytmu i rutyny dnia codziennego.  W końcu zaakceptowała bardzo ładnie zostawanie samej i miejskie życie. Z psa kojcowego stała się mieszczuchem. Te trzy dziewczyny odnalazły się ze sobą super dobrze! Na tyle dobrze, że na lata. Jagodo i Leno, dziękujemy Wam za cudowne podejście do adopcji Pufy. Witajcie w Family AST. Niech się Wam wiedzie we wspólnym życiu. 

Pufa 11 Pufa 12 Pufa 13

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)